Nowe posty

Autor Wątek: Konfiguracja odtwarzacza  (Przeczytany 3501 razy)

carlitos

  • Gość
Konfiguracja odtwarzacza
« dnia: 2008-05-22, 19:33:16 »
Witam czy ktos z Was moze mi powiedziec czy da sie ustawic jakos porzadnie odtwarzacz totem zebym nie mial jakies takiej pikselozy w obrazie i szumow? na windowsie nie mam takich problemow i obraz jest bardzo ladny ale jak odpale linuksa czy to ubuntu,mandriva,suse to zawsze moj obraz jest jakis taki zaszumiony tak jakby czas oddswiezania byl nie ten i ciagle smuzy.Raz tylko nie mialem tego problemu jak odpalilem film na gexboxie z plytki  i wszystko bylo ok.Moze jakiies filtry mam zastosowac? Prosze o odp.bo ten problem nie daje mi spokoju gdyz czesto ogladam filmy na kompie i jakos nie potrafie sobie z tym poradzic.
http://c.wrzuta.pl/wi2273/de828d0b002294274835afd6/zrzut%20ekranu3?type=i&key=snMmqshJJQ&ft=f

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Konfiguracja odtwarzacza
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-22, 19:57:14 »
Moze sterowniki do karty graficznej?

carlitos

  • Gość
Konfiguracja odtwarzacza
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-22, 20:07:20 »
wiesz tez tak myslalem ale ze sterami raczej wszystko ok.

fire

  • Gość
Konfiguracja odtwarzacza
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-23, 22:03:01 »
ale wiesz to na pewno? (że wszystko jest ok ze sterownikami)
Muszę przyznać się, że nie znam się za bardzo na linuksie (i nie wiem czy tak będzie na Twoim systemie),ale co mówią na przykład polecenia wydane w konsoli:

fglrxinfo | grep "OpenGL vendor string:"

lub:

glxinfo

lub:

glxgears

(to ostatnie pokaże (tak przynajmniej jest w opensuse) ile masz klatek na sekunde; wywołaj to polecenie jak nic innego nie będzie włączone)
poza tym sprawdź na przykład jak jest z grafiką (czy jest płynna) podczas grania w gry 3D.
Pozdrawiam.