Nowe posty

xx Problem z instalacją Linux Mint LMDE 6 "Faye" (1)
2024-08-02, 14:50:39
xx Odpowiednie wykorzystanie rdzeni P i E procesora (3)
2024-07-28, 09:35:04
xx Samba DC/AD problem z DNS (0)
2024-07-25, 12:42:23
xx DNS i WWW na virtualbox (4)
2024-07-24, 10:30:38
xx Instalacja Manjaro Linux (11)
2024-07-13, 22:57:31
xx Linux Lite 6.6. Po uruchomieniu z DVD przeglądarka Chrome jest nieaktywna (12)
2024-07-10, 22:33:30
xx Laptop MSI CR500 - nie akceptuje linuksa (6)
2024-07-03, 05:30:18
xx Co to jest ? (3)
2024-07-02, 13:36:58
xx Nowa wersja libreoffice (1)
2024-06-30, 18:22:49
xx Dystrybucja - środowisko graficzna dla amigowca (MUI) (4)
2024-06-30, 12:14:25

Autor Wątek: programy dla grafika i programisty  (Przeczytany 8320 razy)

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« dnia: 2008-05-17, 10:44:43 »
Witam! Mam zamiar się przesiąść na linuxa ale nie wiem czy będą działać mi te programy a ich potrzebuje do pracy i jak będę na Linux to nie chce mieć windy zainstalowanej. To te programy:
                                                Adobe photoshop       CS2
                                                Adobe illustrator        CS2
                                                Cinema 4d                10
                                                Corel painter             X
                                                Dreamwever             8
                                                Flash                        8
                                                firefox
                                                opera
                                                MS office 2007
w najbliszej przysloscy wyrzsze wersje tych programow

no  i jeszcze gry:
                                              counter-strike(steam)1,6
                                              hero online
                                             
I chciałbym tak wyglądającą i działającą dystrybucje: http://pl.youtube.com/watch?v=Y0a2KFtApdM&feature=related
Internet mam po sieć lan i czy będzie działać bez pierdzielenia się.

Z góry dzięki i pozdro dla linuxowcow ;)

arctgx

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-17, 11:54:38 »
Nim ktoś da Ci pełną gotową informację, ja podpowiem Ci, że istnieje coś takiego jak wyszukiwarka internetowa.

Lektura na początek: http://rtfm.killfile.pl

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-17, 12:05:33 »
bardzo zabawne:/ znalazlem wiele informacji  o zgodnoscy ale chce osobiście dostać odp na te poszczególne rzeczy.

TheUsh

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-17, 12:10:00 »
Szczerze mówiąc, to jak chcesz nadal bawić się tymi programami do obróbki grafiki to lepiej nie instaluj sobie linuksa ;) Zaoszczędzisz sobie nerwów.

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-17, 12:20:02 »
Slabo bo efekty z beryla bardzo mi sie podobają. Ale jest możliwość ich odpalenia??

arctgx

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-05-17, 12:29:12 »
Cytat: shinepixels
bardzo zabawne:/ znalazlem wiele informacji  o zgodnoscy ale chce osobiście dostać odp na te poszczególne rzeczy.
Sorki, ale doświadczyłem (także przed chwilą od innego pytającego), nie ja pierwszy zresztą, że tak obszerne, dedykowane jednej osobie odpowiedzi rozleniwiają na ogół pytających.  

Wypróbuj nowe Ubuntu jako Live (czyli bez instalowania). Zawiera ono prawdopodobnie WINE i zobaczysz sam jak działają instalowane w nim windowsowe programy.

A działanie efektów 3D zależy głównie od sterowników dla Twojej karty. Być może będziesz potrzebował własnościowych (ze strony producenta), których zazwyczaj nie ma na płytach.

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-05-17, 15:16:05 »
dzieki nie pomyślalem o live cd(ale obilo mi się o uszy) Na noc zacznę ściągać i jak wszystko będzie dobrze to żegnaj winda:D

Brix

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-05-17, 15:40:05 »
Cytat: shinepixels
jak wszystko będzie dobrze to żegnaj winda:D
Przy Twoich wymaganiach co do software nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne ;)

Ale skoro już masz ochotę (choćby impuls) na zainteresowanie się Linuksem, proponuję zrobić kompa dwusystemowego.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-05-17, 20:12:15 »
Firefox i Opera oczywiście mają natywne wersje, często nawet są domyślną przeglądarką w wielu dystrybucjach.

Część programów mających tylko wersję na windows możesz (próbować) odpalić na Wine (darmowe) / CrossXOver (płatne, do programów) / Cededze (płatna, do gier.
Photoshop działa idealnie na CrossXOver, powinien działać dobrze na Wine (Google sponsoruje prace nad kompatybilnością Wine z PS). MS Office działa na CrossXOver (tylko nie wiem czy wersja 2007), powinien również na Wine. Pozostałe - nie wiem. Możesz sprawdzić na http://appdb.winehq.org/.

Counter-Strike działa idealnie na Cededze i Wine - a przynajmniej działał kilka miesięcy temu, kiedy ostatnio go odpalałem :) Hero Online nie znam. Sprawdź na AppDB Wine oraz w bazie gier Cedegi: http://games.cedega.com/gamesdb/.

Co do wyglądu:
To co widać na filmie to po prostu XGL/AIGLX plus Compiz/Beryl/Compiz Fusion. Można go zainstalować wszędzie. Tapetę też można zmienić :)

Jeżeli chodzi o internet, to połączenie przez LAN jest chyba najprostszym z możliwych :P Więcej byś musiał się napracować np. przy Neostradzie.

Co do wywalenia windowsa - ambitnie, ale odradzam :) Zainstaluj Linuksa i zacznij używać na co dzień (komunikator, przeglądarka, muzyka, itp.). Windowsa włączaj tylko gdy jakiś windowsowy program czy gra ci nie ruszy. W końcu windows się sam wykruszy - ja potrzebowałem więcej miejsca, a windows akurat zajmował 15GB :]

Pozdrawiam.

kaladann

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-05-18, 15:40:06 »
z tego co widze to do tych programow daruj sobie linuksa..jak ktos napisal zaoszczedzisz sobie nerwów.

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-22, 11:14:38 »
Mam linuksa do testów i  pare spraw jak moge zainstalować beryl 3d??  [url]http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=46201 korzystam z tego skryptu i nie dziala i tak następnie nie mam basu w muzyce i narazie tyle;]

kmp

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-22, 12:21:10 »
Zostaw nieboszczyka Beryla w spokoju i zainteresuj się projektem Compiz-Fusion powstałym z połączenia Beryla z Compizem.
http://www.compiz-fusion.org
http://wiki.compiz-fusion.org

norbert_ramzes

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-05-22, 12:33:15 »
Cytat: arctgx
Wypróbuj nowe Ubuntu jako Live (czyli bez instalowania). Zawiera ono prawdopodobnie WINE i zobaczysz sam jak działają instalowane w nim windowsowe programy.
Zawiera ale trzeba dodać repo i zainstalować.

shinepixels

  • Gość
programy dla grafika i programisty
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-05-22, 18:59:07 »
Dobra mam to fusion mam pare ladnych efektow ale jak się włancza tą kostke??