Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki  (Przeczytany 7698 razy)

susan

  • Gość
Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki
« dnia: 2008-05-25, 19:03:57 »
Witam, jestem nowy na forum i od jakiegoś czasu borykam sie z taki tematem... moze ktoś ma pomysł na rozwiązanie go...
Mam serwer z Fedora core i sieć lokalną, chciałbym stworzyć stronę sieciową z bieżącymi informacjami o tym co sie dzieje... nie jest to problemem ale problemem jest mój pomysł aby strona otwierała sie automatycznie przy wywołaniu uruchamianiu przeglądarki. Wiem ze nie włączy sie samoczynni ale chciałbym tak zrobić aby przy pierwszym wywołaniu z przeglądarki otwierała sie zadana strona , potem juz normalnie, ewentualnie żeby raz dziennie była wywoływana przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki...
byłbym bardzo wdzięczny za jakieś propozycji może dało by sie zmodyfikować jakiś program dla nie płacących userów.... no nie wiem nie mam pomysłu na to...

Z góry dziekuję za odpowiedź lub ewentualną pomoc pozdrawiam

arctgx

  • Gość
Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-25, 19:30:50 »
Cytat: susan
Witam, jestem nowy na forum i od jakiegoś czasu borykam sie z taki tematem... moze ktoś ma pomysł na rozwiązanie go...
Mam serwer z Fedora core i sieć lokalną, chciałbym stworzyć stronę sieciową z bieżącymi informacjami o tym co sie dzieje... nie jest to problemem ale problemem jest mój pomysł aby strona otwierała sie automatycznie przy wywołaniu uruchamianiu przeglądarki. Wiem ze nie włączy sie samoczynni ale chciałbym tak zrobić aby przy pierwszym wywołaniu z przeglądarki otwierała sie zadana strona , potem juz normalnie, ewentualnie żeby raz dziennie była wywoływana przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki...
byłbym bardzo wdzięczny za jakieś propozycji może dało by sie zmodyfikować jakiś program dla nie płacących userów.... no nie wiem nie mam pomysłu na to...
Proponuję nie katować czytelników i poprawić ten słowotok na bardziej składne zdania, przy okazji bardziej precyzyjnie sformułować problem. Co przykładowo znaczy pierwsze uruchomienie przeglądarki? Pierwsze od momentu założenia konta (wtedy proponowałbym poczytać o skel) czy pierwsze od momentu zalogowania lub jeszcze jakiegoś innego?

susan

  • Gość
Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-25, 19:55:15 »
no tak przepraszam najmocniej za moje nieskładności w tekście...

pierwsze uruchomienie chodziło mi w danym dniu lub po zamknięciu przeglądarki i ponownym uruchomieniu
proście zapewne w danym dniu

arctgx

  • Gość
Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-25, 20:04:12 »
Zaraz: sam nie zwróciłem uwagi na to, czy użytkownicy dostają od Ciebie tylko adres IP, choćby przez DHCP, czy logują się na twojej Fedorze, żeby móc korzystać z sieci. W pierwszym przypadku nie jestem w stanie nic Ci powiedzieć.

Nie ma sensu przepraszać za język: sam tracisz na tym że Twój wątek wymaga translacji na polski.

susan

  • Gość
Strona sieciowa przy wywołaniu z przeglądarki
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-25, 20:35:01 »
więc sięc jest na statycznym IP dzielone łacze jest przez niceshapera używam iptables... nie jestem zbyt obeznany w linuksie, użytkownicy nie muszą się logować alby używać internetu

nie wiem co jeszcze było by potrzebne z informacji ode mnie