Nowe posty

Autor Wątek: Klawiatura bezprzewodowa  (Przeczytany 8494 razy)

marekolinux

  • Gość
Klawiatura bezprzewodowa
« dnia: 2008-05-24, 23:06:14 »
Czesc,
Jetsem poczatkujacym uzytkownikiem Kubuntu 8.04 KDE 4.0 i bardzo potrzebuje pomocy technicznej bo strasznie sie gubie w srodowisku Linuxa.

Po pierwsze : zainstalowalem sobie linuxa i odcialem sie od windowsa poniewaz mam klawiature bezprzewodowa i nie dziala ona podczas menu startowego a zatem nie moge wybrac kursorem windowsa - jestem skazany na linuxa.
Czy zna ktos na to jakies lekarstwo? Pod windowsem mam wszystko co potrzebne - w Linuxie nie znam niczego i wszystko jest trudne. Dobrze ze net dziala.
To forum jest moim jedeyn kontaktem ze swiatem bo deafoultowa przegladarka Kongueror nie pozwala mi sie zalogowac na maila oraz nie mam GG, na ktorym mialem kontakty do kolegow.

Ratunku!
Bede do tego posta zagladal co 5 minut. Moze ktos cos napisze.

Mareko

arctgx: Robię podział wątku, ponieważ wrzuciłeś swój problem do działu o rozdawaniu Linuksa...

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Klawiatura bezprzewodowa
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-24, 23:38:52 »
Czy twoja klawiatura jest widziana przez BIOS? Może w ustawieniach BIOSu da się tę klawiaturę aktywować.

Sama klawiatura, radiowa czy nie, powinna działać, problemem może być to, że jest podłączona przez USB.

Co do programów: otwórz konsolę, i wpisz:
sudo apt-get install firefox
(tu podaj swoje haslo)
oraz to samo dla:
sudo apt-get install kadu
W ten sposób zainstalujesz Firefoxa i klienta gg Kadu.

EDIT: Prośba do moderatora o wydzielenie nowego wątku z 2 ostatnich postów :)

Michal.Zimniak

  • Gość
Klawiatura bezprzewodowa
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-24, 23:39:30 »
Hmmm, jezeli nie dziala Tobie klawiatura, to musisz... wejsc do BIOSu i tam wybrac (rozumiem, ze klawiatura bezprzewodowa - zainstalowana jest na USB) USB Keyboard Support i problem z wyborem systemu zniknie... Poza tym, mysle, ze powinienes  przyzwyczajac sie do Linuxa krokami, bo jak sam chyba, przeciez zainstalowales ten system, nie jest to zle rozwiazanie...

marekolinux

  • Gość
Klawiatura bezprzewodowa
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-24, 23:57:54 »
Dziekuje Wam dobrzy ludzie za pomoc. Co do klawiatury to juz po klopocie. Znalazlem w Biosie opcje i ja wlaczylem.
I druga wazna sprawa: czy jest jakis komunikator pod Linuxa umozliwiajacy import kontaktow z GG ?


Bardzo dziekuje.


---- Ten wątek został podzielony ----
Wszystkie oddzielone posty znajdują się tutaj.
(Podziału dokonał użytkownik arctgx)