Gry w Linuksie > Sprzęt

Karta graficzna na platformę z linuksem

(1/2) > >>

Neoo:
Witam!

W niedługim czasie mam zamiar kupić sobie nową kartę graficzną. Interesuje mnie która firma najlepiej wspiera linuksa. Dodam, że powinna to być karta na PCI-E. Cena nie gra roli, ale nie chciałbym kupić czegoś wypasionego, z czego wyciągnę powiedzmy tylko 60% możliwości w porównaniu z windowsem. Zastanawiałem się nad nvidią, ale oni dostarczają jedynie zamknięte sterowniki, a tu widze z boku, że społeczność open source rozwija stery dla ati, więc teraz nie jestem pewien. Proszę o jakieś porady.

Pozdrawiam!

mateo86:
dla nvidii są tez otwarte sterowniki...

Krążą opinie ze nvidia lepiej współpracuje z linuxem - czy to prawda to nie wiem. U mnie nie było żadnych problemów z GF 7300 GT.

kaladann:
jak nie chcesz miec problemow w linie z ati to sobie daj spokoj.Kup nvidie.
Ati kompletnie olewa linuksa i ich stery sa zalosne..duzo lepsze otwarte ale w niektorych wypadkach.ogolnie żałoba.

Z nvidia pod linem nigdy ja ani moi znajomi nie mieli problemów, co z tego ze stery sa zamkniete skoro wszytko dziala jak nalezy .

ultr:
> Interesuje mnie która firma najlepiej wspiera linuksa


Jeżeli chodzi o zamknięte sterowniki to w 100% nVidia. W żadnym wypadku ATI.

Zamknięte sterowniki nVidii to w sumie kwestia podejścia do wolności oprogramowania. Są na tyle dobre, że do jakości nie ma się co czepiać. Nawet dodali funkcję GLX_EXT_texture_from_pixmap specjalnie dla projektów takich jak AIGLX.

Jedyny problem to sterowniki legacy dla starszych kart. Np. mój stary geForce 2 Ti musi na nich chodzić, więc nici z AIGLX, a XGL to brzydki i problematyczny hack.


Otwarte sterowniki rozwijają się bardzo szybko, ale w tej chwili nie obsługują chyba jeszcze 3D.

krzylew:
Jeśli chodzi o Linuksa to bierz nvidie! Miałem 3 karty tej firmy i z żadną nie miałem problemów.

A z Ati to różnie bywa.

Poza tym to że sterowniki są zamknięte w niczym nie przeszkadza, szczególnie, że są darmowe.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej