Nowe posty

Autor Wątek: Problemy z pingami i wydajnoscia sprzetu...  (Przeczytany 2274 razy)

Kpt.

  • Gość
Problemy z pingami i wydajnoscia sprzetu...
« dnia: 2008-05-22, 12:35:14 »
Witam. Tym razem zapytam o dwie rzeczy. Powiedzcie mi jaki wziac konfig na maszyne przeznaczaona tylko na serwer statystyk, ew cacti do monitoringu i 300 skrzynek pocztowych?

Druga sprawa mam takie pytanie odnosnie traffic shapingu. Czy waszym zdaniem narzut imq - czasowy jest duzy?  Mam sobie oto routerek na ktorym dziala skrypt inetowy. Pinguje routerek z hosta ktory stoi obok, wpiete do tego samego switcha i ... pingi sa rozne, a czxesto 2 cyfrowe gdy ruch pps siega 800 i wiecej fdx. Poza tym pingi staja sie niestabilne te puszczane zza routera, jak i te puszczane bezposrednio z niego. Traceroute`y pokazuja to samo. Lacze sie nie wysycya, jest jeszcze spory zapas, w kolejkach rowniez. Skad jestem pewny, ze lacze ok? Ano bo puszczam pinga z hosta obok routerka - ta sama droga do pokonania (no oprocz switcha) i tam ping czy traceroute jest stabilny i przede wszystkim mniejszy ( w tym samym czasie!). W szczycie nawet o 10ms mam mniejszy ping z tego hosta idac z pominieciem routerka, niz z routerka w siec... W rzym rzecz? To normalne zachowanie? Czy PIII 933 powinien sobie z tym radzic bez problemu? Ruch raptem max 8Mb, dokladnie 8/4 i po 1k pps. Ktos polecil mi sprawdzic dstatem, jak ksztaltuje sie obciazenie. Owszem sprawdzilem, ale nie potrafie zinterpretowac wynikow, a wspomniana osoba juz sie nie odezwala, nawet na priv... Jestem zdesperowany, skolowany i nie wiem za co sie chwycic, a czas nagli. Calosc dziala pod kontrola Debiana Sarge`a na jajku 2.6.17

WizardNumberNext

  • Gość
Problemy z pingami i wydajnoscia sprzetu...
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-22, 21:03:41 »
Ja mam MASQUERADING (router), proxy, DNS oraz firewall (około 80'000 (słwnie osiemdziesiąt tysięcy) reguł) - wszystko działa szybko i sprawnie. Co do ping - z firewall'a (router'a) ping jest co najmniej 25ms dłuższy (przyczyną jest modem GSM i dwojakie obciążenie które powoduje ('hardware interrupt' oraz 'software interrupt')). Firewall stoi na AMD Athlon 650 (model 2), ma 192MiB RAM, 30GB dysk 2,5". Jajko nie jest dystrybucyjne (2.6.23.17 kompilowane pod procesor), glibc zmieniony na kompilowany pod procesor.
Nie widzę przeszkód - przyczyna twoich problemów musi leżeć w złej konfiguracji.
P.S. Ja także używam Debian'a (Debian GNU/Linux 4.0r3 Etch).