Nowe posty

Autor Wątek: hibernacja w linuxie - duzy problem  (Przeczytany 4838 razy)

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« dnia: 2008-05-16, 23:13:56 »
mam laptopa, akurat miałem włączonego debiana, bez trybu graficznego najwyżej jakieś śmieci po kde. Zostawiłem i się wyłaczył i teraz żadnym sposobem nie mogę włączyć lapa. Ani powerem ani alt+crt+del ani nic nie dziala ani wciskanie wszystkich przycisków na klawiaturze - proszę o pomoc, bo mam na nim trochę roboty

Dzięki

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-16, 23:37:50 »
ratunku, nie pomaga nawet wyjęcie baterii, co to może być?

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-16, 23:59:21 »
Może po prostu laptop padł ??

Pozdrawiam!

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-17, 00:14:48 »
eh... mam dużego pecha... padł akurat kiedy go najbardziej potrzebuję. Nie reaguje nawet żadna dioda jak podłączam zasilanie a zawsze na to reagował. Niby jest gwarancja, ale te zasrane gwarancje door-to-door polegają na tym, że wysyłam na własny koszt oni formatują mi dysk i jeszcze są w stanie powiedzieć, że jest ok, bo im działa (już raz tak miałem).
Da się odzyskać dane z padniętego laptopa?

norbert_ramzes

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-17, 00:35:45 »
Jeśli dysk jest sprawny to bez najmniejszego problemu.

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-05-17, 00:48:50 »
Jak?

norbert_ramzes

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-05-17, 00:52:18 »
1. Wyciągnąć dysk z laptopa.
2. Podpiąć do innego kompa (jeśli to zwykły PC to trzeba użyć przejściówki).
3. Skopiować dane.
4. (opcjonalnie) opie.. złożyć skargę na serwis że formatują de.. oni dysk.

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-05-17, 00:59:11 »
No to wiąże się to ze skasowaniem gwarancji.

Ale może warto. Jak właśnie miałem kiedyś popsutego laptopa, to sformatowali dysk, trzymali chyba 3 tygodnie i zadzwonili i wmawiali mi, że laptop dobrze działa w związku z tym pokrywam także koszt wysyłki w drugą stronę. Myślałem, że #@$*#!!! @*#@#!! @#@!! @%*#&!!! (chyba sam zresztą doskonale rozumiesz).

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-05-17, 01:56:46 »
Jeśli kupowałeś go w sklepie komputerowym a mimo tego w tym sklepie nie ma serwisu nie lepiej zanieść go do tego sklepu a sklep wyśle go do serwisu? Oczywiście czas naprawy może wydłużyć się o 2 tygodnie. Jak kupiłem 4 lata temu swojego pierwszego kompa to mi po 4 dniach płyta z grą strzeliła w CD-ROMie i zaniosłem go do sklepu a sklep wysłał go do serwisu. Na szczęście gra była z jakiejś gazetki za 20zł inaczej rządałbym odszkodowania od producenta za zniszczoną płytę :)

Chyba że, kupowałeś laptopa przez neta lub za granicą, no to już musisz wysyłać sam.

Pozdrawiam!

fanatyk12

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-05-17, 02:14:47 »
posprawdzaj najpierw styki barii przetrzyj je trochę najlepiej jakimś alkoholem spróbuj nacisnąć reset na dole laptopa taka mała dziurka może tam jakaś kurzawa się dostała .

goscccccccccccc

  • Gość
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-17, 07:39:04 »
Dzięki, fanatyk12. Żyje i wygląda na to, że ma się dobrze. (laptop oczywiście na co wskazuje 3 osoba (żyje - nie żyję ;-) )).

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
hibernacja w linuxie - duzy problem
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-17, 21:19:06 »
Cytat: goscccccccccccc
(laptop oczywiście na co wskazuje 3 osoba (żyje - nie żyję ;-) )).
Jeśli już chodzi o zagadnienia gramatyczne, pownieneś użyć interpukcji w ten sposób żyje - nie, żyję, ponieważ ja w pierwszej chwili nie zrozumiałem sensu tego zdania, dodatkowo zmyliła mnie ta 3 osoba gdyż ja napisałem 3 posta, gdybyś napisał laptop oczywiście ma się dobrze na co wskazuje czasownik odmieniony w 3 osobie to wszystko byłoby jaśniejsze :)

Tak poza tym dobrze, że wszystko skończyło się pomyślnie :)

Pozdrawiam!