Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA  (Przeczytany 22829 razy)

xadmi

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-09-02, 19:32:23 »
2005-09-02 02:05:33 roca napisał:

> mam pytanie, czy istnieje takowa, czy to tylko utopia. Uzywałem do tej pory Knoppixa, Mandreka,
 > Suse, Mempis, Auroxa, Redhata, Gnome. Najbardziej podobał misie knoppix i suse, ale niestety,
 > gdybym teraz mial skasowac windows i przestawić sie na ktorąś z nich to musieli bym sie chyba
 > najpierw nieźle naaszprycować. Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że nic darmowe nie
 > może byc dobre. No może tylko poza przeglądarką, która jest całkiem niezła (Firefox - ale jej
 > mogę też używać pod windowsem) . Ale może się mylę.
 >
 > P.S. Na okolo 50 prob udało misie zainstalować tylko ok. 5 propgramów. Bardzo mnie wkurza
 > system sprawdzania pisowni w OpenOffice - jeżeli w wyrazie pojawią się już dwie literówki, to
 > program głupieje i nie potrafi sobie z tym poradzić.  Bardzo długo nie mogłem skonfigurowac
 > polączenia ISDN, bop to wymagało znajomości danych, których nie otrzymałem z TP SA. (w
 > windowsie wystarczy kliknąć dwa razy ikonkę tp.ins, a sprawa sama sie rozwiąże). Nastepnie
 > bardzo denerwujące jest to, że jak już sie natrafi na tzw. polską dystrybucje, to jednak prawie
 > cała pomoc jest po angielsku.To tylko niektóre sprawy, które potrafią skutecznie ostudzić zapał
 > do pracy w linuksie mimo jego mitycznej stabilności i bezpieczeństwie.


 PODEJŚCIE to po pierwsze , dobre podejście i odrobina informacji , którą przetworzysz w swym mózgu , Linux , jaki by nie był:   prosty , nieprosty , trudny, nietrudny i tak Cię  - zmusi do m y ś l e n i a   (!!!!)   ...... i to jest jego siła ...
...nawet jak coś  " niedziała " to  :  iddzie zrobić , żeby  działało .... i to jest siła Linuksa !  ... A odrobina angielskiego  , no cóż .. nie boli ...a pomóc może ....:)
 I nie rób jaj, Mandarynka to  dość przyjazne  distro  i jak sobie   nie dajesz rady to wróć do pierwszego słowa .....
 powodzenia ....i pozdrowienia :)

chmooreck

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-09-03, 00:23:04 »
 > 2. Każda z dystrybucji była min miesiąc na moim kompie, ale niestety wielu, zbyt wielu
 > problemów nie udało sie rozwiązać. (Chodziło głownie o niekompatybilność sprzętu i pewne braki
 > i niedoróbki w oprogramowaniu).

jaki sprzet ? jakie niedorobki ?

moze razem cos na to poradzimy ? ;-)

quake

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-09-09, 22:28:39 »
2005-09-02 18:31:57 Xarafaxz napisał:

>  > Faktycznie Kubuntu może też być dobrym startem w świat Linuksa. Na pewno każda aplikacja,
 > którą
 >  > zainstalujesz z Kynaptica będzie działać.
 >
 > Daj spokój pewnie bedzie tzeba dodać do pliku tekstowego repozytoria a to bedzie zbyt trudne

wystarczy odhaszować linie, które zaczynają się od
# deb
z pliku /etc/apt/sources.list. Żadnej dodatkowej edycji.

Maciek_Rutecki

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-09-09, 22:47:46 »
2005-09-09 22:28:39 quake napisał:


 >
 > wystarczy odhaszować linie, które zaczynają się od
 > # deb
 > z pliku /etc/apt/sources.list. Żadnej dodatkowej edycji.

Zaraz pojawi sie pytanie co to znaczy "odhaszowac" :D, nie wymagaj zbyt wiele.

--
Maciek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-09-09, 23:40:42 »
2005-09-02 11:03:05 Zbooj napisał:

> Do linuxa trzeba checi i uporu. Jesli chcesz go poznac musisz miec te dwie rzeczy. Sam grzebie w
 > linuxie juz jakis czas i znalazlem distro ktore jest dla mnie najodpowiedniejsze, mianowicie
 > Debian. Wsparcie spolecznosci, stabilnosc i przejrzystosc systemu to najwazniejsze zalety.
 > Polecam zainstalować i dołączyć do jakiejs grupy uzytkownikow Debiana.
 >

Zbooju, masz rację. Jednak pozostanę przy SuSE. Pozdrawiam wszystkich życzliwych i dziękuję za dobre rady.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

coolart

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-10, 02:51:43 »
wiesz co roca zamiast pisac taki post mogbys przejzec posty "jaka dystrybucja jest najleprza" i wyszlo by na to samo co "niewkurzajaca dystrybucja" pozatym nie ma systemu ktory by nie wkurzal a bardziej wina leci na nie dystrybucje tylko ja poszczegolne programy wiec pytanie powinno byc "jaki program jest najbardziej wkurzajacy" i bylo by bez problemu a tutaj widze ze nie ma kakretnej odpowiedzi bo pytanie jest zbedne. Ja mialem testy linuxow i wedlug mnie bedac lolem i instalujac system wlasnie te dwa systemy ktore wymieniles na poczatku dla ciebie dobre okazaly sie nie bardzo dobre, w knopixie zaraz po instalacji nie zaladowal dyskietki pomimo ze mial wpisy fstabie, problemy tez okazaly sie  z montowaniem i inne, SuSe uwazalem za piekny widzac w reklamowkach i jak go maloja lecz przy instalacji okazalo sie pod koniec ze nie potrafil zainstalowac lub cos sie sknocilo bo ekran byl czarny a karta nie az tak stara bo na AGP2 kiedy wychodzily na AGP8. Reszta jako tako dobra i nie bylo problemow, teraz pomimo ze siedze na windzie to niedlugo lece na Slackware bo tylko ten mi sie podoba i jakos polubilem go. Pozatym slowa jakie bys tutaj uslyszal to pochwaly na swoje a brak minusow. Kazdy dobiera swoja dystrybujce do swoich wymagan.

CierN

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-12-03, 17:50:24 »
2005-09-02 02:05:33 roca napisał:

> mam pytanie, czy istnieje takowa, czy to tylko utopia. Uzywałem do tej pory Knoppixa, Mandreka,
 > Suse, Mempis, Auroxa, Redhata, ..... itd

Z tego  co piszesz do tej pory próbowałeś sił z dystro które  mają  „piękna zaletę”  :P pokręcony system zależności .
Testowałem na mendzie i oddaje ci poklon ze udało ci się az tak wiele programow zainstalować na Linuxach mendo podobnych..
Obecnie używam Slckware (nie ma zależności, przy instalacji progrmow nie dostajesz idiotycznych wiadomosci :)
 (nie można zainstalować bo brak  lib.cos.tam3.4  a w system jest lib.cos.tam4.6  czyli nowsza niz pakiet wymaga )
jedyne co ci mogę polecić to Slackware ja sobie chwale go :) Robisz w nim wszystko co chcesz jak będziesz miał fantazje to skasujesz jadro systemu nikt ci nie powie ze niemożna bo … nie
Porostu Slackware i robisz wszystko ze swoim kompem bo ty tu rządzisz nie system.
 

do tego polecam 2 stonki:
http://darvark.xt.pl/
http://forum.slackware.pl/

bartkorn

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-12-03, 21:53:37 »
Windows sie nie znudzil jeszcze??
Ja, poczatkujacy Pingwiniarz wybralem Mandrive co by sie nie wqutfiać co chwile...
Ale jak tylko poznam całą [no moze przesadzam :)] strukture oraz sposob działania linuxa to przejde na bardziej hardcorowe distro np. Debiana...

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-12-03, 22:04:46 »
No coż, nie sądziłem, że jeszcze ktoś się tym problemem zainteresuje, tym bardziej, że widnieje koło niego napis  : problem rozwiązany.

W każdym bądź razie dziękuję i za te dobre rady.

Jak na razie używam już trzeciej z kolei wersji SuSE (miałem 9.1 i 9.2, a teraz 9.3). Nie miałem poważnych problemów z instalacją. (Czego nie mogę powiedzieć o Debianie) Jest to jak na razie jedyna dustrybucja, w której udało mi się uzyskac połączenie z internetem przez ISDN, choć nie obyło się bez pewnych problemów, które też opisywałem na tym forum.

W tej dystrybucji wiele rzeczy da sie zrobic w srodowisku graficznym przy użyciu myszki - wiem, że fachowcy shell-owcy będą sie z tego smiać, ale jak widzę, że na pytanie typu jak skopiowac coś gdzies, ktoś każe mi się uczyc polecen shella, albo wciska mi, że lepiej uruchomic plik filmowy z lini poleceń, to mi się chce pawia puścić - po prostu uważam, że komputer ma mi ułatwic życie, a nie służyc do nauki jego obsługi. Inaczej zapisałbym się na polibudę.

Jednak SuSE ma również pewne wkurzające niedociągnięcia - m.in. obsługa multimediów, dziwne zachowania YaST. Przez ten okres około trzech miesięcy, kiedy prawie wyłącznie używam linuksa da sie jednak zauważyc, że jest to system bezpieczniejszy i stabilniejszy.

Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i dziękuję
roca.

P.S. W przyszłości nie wykluczam przetestowania innych dystrybucji.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Maciek_Rutecki

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-12-03, 22:51:19 »
2005-12-03 21:53:37 bartkorn napisał:

> Windows sie nie znudzil jeszcze??
 > Ja, poczatkujacy Pingwiniarz wybralem Mandrive co by sie nie wqutfiać co chwile...
 > Ale jak tylko poznam całą [no moze przesadzam :)] strukture oraz sposob działania linuxa to
 > przejde na bardziej hardcorowe distro np. Debiana...

Rozczaruje Ciebie, Debian nie jest aż tak trudny jak wiele osób mówi, głównie za sprawą dokumentacji. Podobnie jest z Gentoo i Slackware.

--
Maciek

Maciek_Rutecki

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-12-03, 22:52:53 »
2005-12-03 22:04:46 roca napisał:

> No coż, nie sądziłem, że jeszcze ktoś się tym problemem zainteresuje, tym bardziej, że widnieje
 > koło niego napis  : problem rozwiązany.
 
Faktycznie, dziwne że ktoś jeszcze tutaj zajrzał.

--
Maciek

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-01-21, 21:43:26 »
2005-12-03 22:04:46 roca napisał:

 > P.S. W przyszłości nie wykluczam przetestowania innych dystrybucji.

Faktycznie problem jest oznaczony jako rozwiązany, ale chciałem odnieść się do tego testowania.

Ostatnio wpadła mi w ręce płytka z Kubuntu i Ubuntu 5.10 i co się okazalo:
Mój Winbond został tam rozpoznany nie jako modem isdn, ale jako zwykła karta sieciowa, co uniemozliwia poprawną konfiguracją połaczenia z internetem. Czyli jak na razie SuSE rządzi. I to 9.3 bo 10 okazała sie niedoróbką.

A co do debiana sarge , to w czasie instalacji bootloadera instalator nie zauwazył windy na moim dysku, co zresztą jest pestką w sytuacji, kiedy geexbox nie widzi na dysku nawet innego linuksa :-). Ale poza tym geex jest spoko.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

sys

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-01-22, 02:11:38 »
nie ma wqrzającej dystrybucji, jest tylko wqrzający, źle nastawiony i marudzący windziany user!

xadmi

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-01-22, 02:31:35 »
2006-01-22 02:11:38 sys napisał:

>
 > nie ma wqrzającej dystrybucji, jest tylko wqrzający, źle nastawiony i marudzący windziany user!

 Zgadzam się ;)
 P.S.
  Roca , czego Ty jeszcze szukasz ?
  YAST Ci nie wystarcza ?............ ;)

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-01-22, 03:00:22 »
2006-01-22 02:31:35 xadmi napisał:


 >   Roca , czego Ty jeszcze szukasz ?

Bardzo filozoficzne pytanie...  :-)

Cieszę się tym, co mam, ale nie zmienia to faktu, że ciągle poszukuję czegoś jeszcze lepszego

 >   YAST Ci nie wystarcza ?............ ;)
 Yast jest bardzo fajny i wygodny, Uwazam to za najlepsze narzędzie do konfiguracji systemu w komputerze, jakie widziałem ale czasami lubi ono płatać figle.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji