Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA  (Przeczytany 22836 razy)

sys

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-01-22, 12:26:16 »
A ja mam wrażenie, że roca jest typowym windzianym klikaczem, który musi mieć wszystko pod nosek z exe na końcu, byle tylko kliknąć i żeby się samo zrobiło.

Ostatnio się dowiedziałam, że linuks jest jak MediaMarkt czyli nie dla idiotów. Chamskie, ale coś w tym jest. Siedzę na MDK 10.1 jednej z najprostszych dystrybucji podobno i też co rusz się z czymś męczę, ale wiem co robię i po co. Trening czyni mistrza, a nie marudzenie, że ciężko jest, bo się czytać nie chce i nie ma się chęci ani samozaparcia do pracy. Chcesz klik/klik i gg to marsz na wingrozę i nie marudz.

Przykre, ale takie jest podejście windziarzy zazwyczaj. Bo się nie da zainstalować jak exe i klik klik to wybrzydzają. Prawda jest taka, że jest ponad 280 dystrybucji linuksa ale większość i tak jest na podobnym systemie plików.
Jesli nie umiesz sobie dać rady to odłóż to, oszczedzisz i sobie i nam wielu niepotrzebnych nerwów :)


Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-01-22, 13:34:36 »
2006-01-22 12:26:16 sys napisał:

> A ja mam wrażenie, że roca jest typowym windzianym klikaczem, który musi mieć wszystko pod nosek
 > z exe na końcu, byle tylko kliknąć i żeby się samo zrobiło.
 
Ktos kiedys napisał, ze komputer słuzy do ułatwienia pracy, której bez niego bys nie miał. W przypadku wielu linuksa sprawdza sie to w bardzo dużym stopniu. Ale to, ze wytrzymałem z linuksem już 5 miesiecy i nie zamierzam go wyrzucic i wrócic do winwiru$a tez chyba o czyms swiadczy.

 >
 > Ostatnio się dowiedziałam, że linuks jest jak MediaMarkt czyli nie dla idiotów.

Windows tym bardziej, bo łatwiej go zepsuć :-)

 Chamskie, ale
 > coś w tym jest. Siedzę na MDK 10.1 jednej z najprostszych dystrybucji podobno i też co rusz się
 > z czymś męczę, ale wiem co robię i po co. Trening czyni mistrza, a nie marudzenie, że ciężko
 > jest, bo się czytać nie chce i nie ma się chęci ani samozaparcia do pracy. Chcesz klik/klik i
 > gg to marsz na wingrozę i nie marudz.
 > Przykre, ale takie jest podejście windziarzy zazwyczaj. Bo się nie da zainstalować jak exe i
 > klik klik to wybrzydzają. Prawda jest taka, że jest ponad 280 dystrybucji linuksa ale większość
 > i tak jest na podobnym systemie plików.
 > Jesli nie umiesz sobie dać rady to odłóż to, oszczedzisz i sobie i nam wielu niepotrzebnych
 > nerwów :)

To, ze kilka problemów udało mi sie rozwiązac, i nawet kilku osobom udało mi się pomóc, to chyba w jakis sposób przeczy temu ze  nie mogę sobie dac rady.

Niemniej jednak zawsze zawsze bede bronił tezy, że komputer ma ułatwiac zycie, a nie utrudniać.

P.S.
Mój post o Ubuntu i Kubuntu nie był skargą tylko spostrzeżeniem, zwróceniem uwagi na pewne fakty.

pozdrawiam
roca
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

sys

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-01-22, 13:44:15 »
owszem konfiguracja linuksa prosta nie jest, ale jak raz postawisz to służy Ci baaardzo długo, a o to chyba chodzi, o niezawodność itd.

Lorenzo

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-01-22, 14:37:10 »
Roca. Jeżeli cokolwiek cię w linuksie wkurza to się ożeń - może wtedy zrozumiesz, że w linuksie nic nie jest wstanie człowieka zdenerwować (bedziesz miał punkt odniesienia - linuks a żona (nie mylić z kobietą ;-) ).
A co do łindołzów - tam nic sie nie da zrobić! Konfiguracja trwa kilka godzin i sprowadza się do grzebania po przecudnych rejestrach dla nikogo niezrozumiałych ;/

marcinqu

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-01-22, 18:03:21 »
Witam, chyba jestem tak zielony w linuxie jak ty, ale nie miałem wiekszych problemów z instalacją programów. Tweirdzę że jest to łatwiejsze niż w windowsie. Używam suse 10 gdyż mdk tak kierowany dla newbie to pomyłka.
Obsługa funkcjonalność Yasta to duże +
W czym miałeś problem? przecież tu się wszystko praktycznie samo instaluje. Z aktualizacją jest to samo.
Przyznam że yasta trzeba się nauczyć jak działa proste ale nie od razu można z nim dobrze żyć.
Linux to system "studencki" z innymi sposobem działania niż windows.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-01-22, 19:30:58 »
2006-01-22 14:37:10 Lorenzo napisał:

> Roca. Jeżeli cokolwiek cię w linuksie wkurza to się ożeń - może wtedy zrozumiesz, że w linuksie
 > nic nie jest wstanie człowieka zdenerwować (bedziesz miał punkt odniesienia - linuks a żona
 > (nie mylić z kobietą ;-) ).

Bardziej wolę, zeby mnie wkurzał komputer niz żona

1. Za skasowanie linuksa z dysku prokurator mi nie grozi, a za skasowanie żony jak najbardziej :-)

2. Poza tym, jak mnie wkurzy jedna dystrybucja, to zawsze moge ja bez problemu wymienic na inną bez większych strat, z zoną tak łatwo nie pójdzie :-)

3. Jądro linuksa mogę kompilowac x razy na dzień
żona ...........         :-)
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

Lorenzo

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-01-22, 19:37:12 »
Skoro wiesz o tych rzeczach to nie marudź już więcej :P
I pamiętaj! Jak dojdzie do rozwodu to winne są zawsze dwie strony:
1. żona
2. teściowa
:D
Pozdro

canis_lupus

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-01-23, 08:05:30 »
Ja jako poczatkujący przchodziłem długa i męczącą drogę przez rozne distra. Mandrake, fedora, ubuntu, aurox, knoppix. Podzczas owych męczarni dowiedziałem się o Gentoo. Ktos mnie tylko ostrzegł: Czytaj, myśl, i miej cierpliwość. I rzeczywiście. Po ok 3 dniowej instalacji i konfiguracji system stoi. Programy instalują sie bez zadnego problemu. Zalezności sam sobie sprawdza i doinstalowywuje. Jest szybki i stabilny. Dzisiaj stwierdzam ze nie ma bardziej prostej, logicznej i przezżystej dystrybucji. Trzeba tylko troszke zamozaparcia i cierpliwości.

Neoo

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-01-23, 16:44:06 »
hehehe... a to dopiero długo ciągnący się wątek :D...

A propos niewkurzającego distro, ja używam od pół roku Auroksa 10.2. Niepowiem, żeby mnie nie wkurzał. Myślę, że sporo się przy nim dowiedziałem o samym linuksie (kompilacja jądra, itd....). Zainstalowałem w nim bardzo wiele rzeczy. Jest to wkurzająca dystrybucje, nie powiem, ale jakoś nie mam czasu nic innego wgrać, czy ściągnąć. Myślałem o slacku, ale trochę boje się tekstowej instalacji, pozatym nie tylko ja uzywam kompa w domu. Uważam, że Linux jest systemem bardziej dla developerów, czy administratorów, niż zwykłych userów, którzy chcą sobie coś napisać na edytorze tekstu, a potem wgrać na dyskietkę...

j3drek

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-01-23, 16:56:10 »
jak dla mnie to niewkurzającą [i bardzo fajną] dystrybucją jest PLD :)

miałem wcześniej mandrake i nigdy więcej nigdze tego czegoś nie zainstaluje :/ to chyba najbardziej wkurzająca dystrybucja [dla mnie na pewno]

bobo

  • Gość
NIEWKURZAJĄCA DYSTRYBUCJA PINGWINA
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-01-23, 19:35:11 »
2006-01-23 16:56:10 j3drek napisał:

> jak dla mnie to niewkurzającą [i bardzo fajną] dystrybucją jest PLD :)
 >
 > miałem wcześniej mandrake i nigdy więcej nigdze tego czegoś nie zainstaluje :/ to chyba
 > najbardziej wkurzająca dystrybucja [dla mnie na pewno]

Witam !!
Hmmm... niewkurzająca dystrybucja ?????
A windows jest niewkurzający ??? niepowiedziałbym - nieraz miałem problemy z windows . Choć w pracy używam windows , w domu mam Windows , Debiana i Slackware na serwerku . Traktuje windows jak produkt kupiony tylko na określony okres czasu , bo przecież cochwile wychodza nowe i znów trza płacić .
Z linux jest inaczej , mysle że to jest jakby nasz system , darmowy , w którym mozemy robic co chcemy . Jest napewno "trudniejszy a właściwie mniej znany" niz windows ale .......jest "nasz"
Jak pierwszy raz 3 lata temu , instalowałem slackware jako desktop , też się załamywałem i właściwie bez pomocy list dyskusyjnych i kumpla z pracy niedałbym rady - moje motto - jesli dziś coś mi niewychodzi to jutro lub za tydzień mi wyjdzie !!!!!  Teraz większość instalatorów jest PL , więc w czym problem ???
A reszta sama przyjdzie z czasem ... Zycze powodzenia !!!
Pozdrawiam !!!