Nowe posty

Autor Wątek: audio DVD w linuksie ?  (Przeczytany 5021 razy)

fire

  • Gość
audio DVD w linuksie ?
« dnia: 2008-05-05, 20:42:37 »
Witam,
czy jest jakiś darmowy program do nagrania płyty audio DVD? ...przeszukuję sieć i jak dotąd nie mogę znależć. pozdrawiam

matulik

  • Gość
audio DVD w linuksie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-05, 23:09:42 »
http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Audio#Linux
tu coś jest, i link do narzędzia:
http://dvd-audio.sourceforge.net/
Coś takiego?

fire

  • Gość
audio DVD w linuksie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-06, 19:51:26 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem opis z podstrony, której mi podałeś http://dvd-audio.sourceforge.net/howto.shtml ... Jeśli dobrze wywnioskowałem, to stworzenie płyty audio DVD, to nic innego jak (w skrócie) utworzenie (przy pomocy narzędzi/programów DVD audio Tools, m.in. użycie programu dvda-author) katalogu AUDIO_TS (oraz pustego VIDEO_TS), w którym zapisane będą pliki muzyczne .wav. Nasŧępnym krokiem jest stworzenie obrazu płyty, a na końcu wypalenie płytki. Taki proces (tworzenie katalogów AUDIO_TS i VIDEO_TS) przypomina mi tworzenie płyty Video DVD (tam też są tworzone takie katalogi).
   Czy zatem nagranie płytki w formacie Video DVD, w której w katalogu AUDIO_TS będą pliki muzyczne (na przykład użycie do tego celu programu K3b) nie jest tym samym co metoda opisana  wyżej (czyli utworzenie katalogu AUDIO_TS-->obraz-->wypalenie płyty)?
   Także na tej stronie co mi podałeś możliwe jest ściągnięcie programu Hplex, który także umożliwia nagranie DVD-audio, ale jest napisany pod Windows.
   Zatem, czy właściwą (jedyną?) drogą stworzenia płyty DVD-audio w linuksie jest tworzenie płyty DVD-audio z opisu na stronie http://dvd-audio.sourceforge.net/howto.shtml ?
   Przepraszam za nieznajomość tematu. Liczę jednak na odpowiedzi w tym wątku. Pozdrawiam