Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się  (Przeczytany 32459 razy)

Wasabi

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-04-25, 11:37:29 »
@norbert_ramzes      Twoja "uprzejma pomoc" może jedynie wpędzić w kompleksy i nieodwracalną niechęć do linuxa. A znajdź sobie inną ofiare.
Masz prawo jazdy, samochód ?
To usiądź za sterami koparko-glebogryzałki i zobaczymy jak sobie poradzisz (oczywiście po uprzednim przeczytaniu instrukcji - ze zrozumieniem)
Czasem tak to jest, że ktoś musi Ci coś w prosty sposób wytłumaczyć -JAK ZACZĄĆ
a potem już z górki - po paru dniach się śmiejesz, że tak prostych rzeczy się nie wiedziało.
----------------------------------------

Za chwile zainstaluję Mandrivę pl - podobno ma przyjazne międzymordzie i dużo pozytywnych opinii.
Czy każda dystrybucja linuxa ma taką samą konsolę/terminal?
uruchamiający się w podobny sposób?

arctgx

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-04-25, 12:31:04 »
Cytat: Wasabi
Czasem tak to jest, że ktoś musi Ci coś w prosty sposób wytłumaczyć -JAK ZACZĄĆ a potem już z górki - po paru dniach się śmiejesz, że tak prostych rzeczy się nie wiedziało.
Zgodzę się co najwyżej z drugą częścią (że potem z górki). Jeśli chodzi natomiast o pierwszą, to wspomnianego "kogoś" znalazłbyś wśród autorów podręczników dla początkujących. Pisząc o podręcznikach mam na myśli również samouczki, w których jesteś prowadzony za rękę na każdym kroku.

Żeby nie idealizować sytuacji wspomnę tylko, że wiele z takich samouczków daje instrukcje co zrobić, ale już mniej mówi - dlaczego i czy jest to jedyny sposób. W ten sposób może skutecznie przebrniesz przez coś (np. wyedytujesz jako root plik xorg.conf), nie nabierając być może pojęcia co robisz (czyli np. do czego służy ten plik, albo co to jest "root"). Ale masz punkt wyjścia do eksperymentowania. A jeśli jeden nie wydaje się wystarczający, szukasz innego wtedy.

Jeśli widzisz słowa, które są tajemnicze dla Ciebie, wrzuć je do wyszukiwarki, zamiast się obrażać. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na poradę ponad wątkiem, co możesz sam od siebie zrobić nim zadasz pytanie na forum. Jeśli nawet przebrnąłeś wcześniej przez kilkanaście porad, nie znaczy to, byś już czuł się wolny od samodzielnego szukania, kiedy ktoś da Ci namiar na zrozumienie problemu.

Na razie czeka Cię kawałek pod górkę.

dzordz

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-04-25, 15:00:33 »
Wasabi wiem ze zadne pocieszenie , ale jak ja zaczynałem prace w linuxie ( mnndreake 9.0 aurox 9 ) to po 2 tygodniach dopiero podłączyłem sie do internetu uprzednio całymi godzinami czytajac , probując , złoszcząc sie itd , ale nie zadałem zdnego pytania na forum jak to zrobić ?? Dlaczego spytasz nie poszedłem najkrótszą drogą? - 2 powody ,
 pierwszy gdy mi sie udało to .. jak to powiedziałeś było już z górki ..
 drugi wychodze z założenia że przedemną ktoś napewno juz miał taki problem , wiec szukam ....szukam

Dodam ze ze sterownikami i ustawieniami karty graficznej walczyłem ponad miesiąc i niestety nie było zadnych programów do instalacji sterowników czy połączeń z internetem.

Cierpliwości

Wasabi

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-04-25, 17:00:37 »
SUKCES!   100% w 24 godziny!
Mandriva 2008 Spring zainstalowała się bezproblemowo +aktualizacja
Wykryła prawidłowo urządzenia
dostępne wszystkie rozdzielczości i odświeżania
Przejrzysty interfejs, a programy które potrzebuję już są zainstalowane
 = no cieszyłem się jak dziecko...

Na pewno będą jakieś schodki po drodze - ale najważniejsze, że system działa stabilnie
Avasta (RPM) już sobie sam zainstalowałem :p
już z konsoli uruchamiałem pierwsze polecenia... np. avast gui ... i tam takie inne..
WIELKIE dzięki dla tych wszystkich, którzy nie zniechęcili i pomogli a w szczególności dla Brix'a
pomysł z testowaniem różnych dystrybucji był trafiony
Teraz mam i winde i linuxa i moge sobie tu i tu troszeczkę.
A.. mi się taki kawał przypomniał
Kumpel do kumpla:
-próbowałeś już ze swoją dziewczyną ..... no wiesz... w tą drugą dziurkę?...
--Oszalałeś!? - żeby w ciążę zaszła???

Brix

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-04-25, 23:16:29 »
(uwaga, offtopic)

Informuję, że ten wątek jest na wykop.pl (i może nawet ze sporą szansą na wejście na stronę główną).

Tytuł: "man sudo" - nowa obraza (Windowsiarzy?)"

Nie mam pomysłu na komentarz, ale być może jakieś wnioski warto by wyciągnąć...

arctgx

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-04-26, 01:00:47 »
Cytat: Brix
...jakieś wnioski warto by wyciągnąć...
Tak, zatem... chmooreck, jesteśmy wdzięczni za 3499 postów, ale ze względu na zero tolerancji dla obraźliwych tekstów typu "m** s***" wobec pytających skazujemy Cię na ekstradycję z Forum, chyba że Twoje drugie tyle postów składać się będzie wyłącznie z dedykowanych instrukcji krok po kroku.

chmooreck

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-04-26, 12:08:54 »
Nie dam rady...
...w takim razie cześć ;-)

Wasabi

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-04-26, 13:09:46 »
noo.. to teraz posty z pomocą będę pisał JA! -właśnie czytam FAKU do linuxa
nie wiem czy komuś coś pomogę ... ale oglądalność na pewno się Wam podniesie

norbert_ramzes

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-04-26, 13:17:26 »
Apokalipsa

arctgx

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-04-26, 13:44:37 »
Cytat: Wasabi
noo.. to teraz posty z pomocą będę pisał JA!
Powodzenia, może dotrzesz do podobnie wymagających ;)

Już widzę za jakiś czas, kiedy dzień po dniu na forum trafia pięć podobnych wątków, powiedzmy "mam Mandrivę 2007, nie mam dźwięku w słuchawkach". W odpowiedzi pojawia się pięć Twoich obszernych, napisanych od zera i nie różniących się zbytnio postów-podręczników - zamiast obraźliwego odsyłania do szukania poprzednich ;)

To wizja trochę mniej apokaliptyczna...

Wasabi

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-04-26, 17:59:40 »
Być może jakimś rozwiązaniem było by stworzenie wątku/działu? dla osób zainteresowanych linuxem a posiadających zerową lub znikomą wiedzę na temat tego systemu
-działu, którego prowadzeniem zajmowałyby się osoby "niestraszące" zagmatwanym nazewnictwem i skomplikowanymi procedurami.

Wy to na pewno wiecie lepiej ile osób po kilku godzinach/dniach bezskutecznych prób zarzuca linuxa w cholerę i instaluje ms (najczęściej pirata)

a wcale tak nie musi być - wystarczy w czasie tego pierwszego kontaktu z linuxem jakaś pomoc - niekoniecznie superGuru fachowca, który to zapomniał, że też kiedyś nosił pieluchomajtki. Być może pomoc osoby znającej system "średnio" będzie w tym wypadku skuteczniejsza?

arctgx

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-04-26, 18:43:59 »
Może chciałbyś, by każda z tych osób nie wyszła z pieluchomajtek do końca życia...

To od Ciebie zależy czy będziesz chciał odwalać robotę za kogoś, kto założy ręce i odwróci głowę od podręcznika, czy pomożesz mu samodzielnie stanąć na nogi.

Nie zależy mi na osobie, która domaga się specjalnej troski w sprawie dostępnej na wiele sposobów w zasięgu wyszukiwarki. Nie chce Ci się wyszukać, co to sudo - Twój problem. Dostałeś namiar na pomoc potrzebną do zrozumienia problemu (choć niekoniecznie gotowca: wędkę zamiast rybki). Poszukałbyś, znalazłbyś przykłady użycia i krok masz do przodu. Ty jednak wykazałeś złą wolę, przy okazji poprawiając humor niejednemu z nas :)

norbert_ramzes

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-04-26, 18:51:34 »
Jakbym się tu o coś zapytał i dostałbym odpowiedź w stylu:

- włącz kompa
- zaloguj się
- kliknij Aplikacje->Akcesoria->Terminal
- ...

Normalnie zabiłbym...

Wasabi

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-04-26, 19:49:09 »
Cytat: arctgx
...kto założy ręce i odwróci głowę od podręcznika,
tu trochę pochopnie mnie oceniłeś - jestem już w połowie czytania (ze zrozumieniem):
http://strefamandrivy.pl/baza_wiedzy/starter/discover.html
a to dopiero 2 dzień przygody z linuxem...

arctgx

  • Gość
Odświeżanie tylko 60hz - xorg.conf nie zapisuje się
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-04-26, 20:24:47 »
Żebyś Ty chociaż ze zrozumieniem przeczytał mój post, o kim była tam mowa... O Tobie wprawdzie nie pisałem, jednak sam wcześniej dałeś przykład takiego kogoś. Teraz, jak piszesz, znalazłeś jeden z podręczników i bierzesz się za samodzielne czytanie, ale to już inna bajka.