Nowe posty

Autor Wątek: Połączenie i rozłączenie z internetem  (Przeczytany 6697 razy)

erule

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« dnia: 2005-09-01, 06:57:28 »
Witam

Czy ktos moglby mi powiedziec jak krok po kroku zainstalowac drukarke USB pod linuxem i udostepnic ja poprzez sambe stacjom roboczym na windows xp home. Chce zeby linux dzialal jak printserver.

Z gory dzieki za pomoc.

chmooreck

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-01, 08:59:03 »
niema sprawy...

cups
samba

erule

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-02, 06:52:07 »
Samo udostepnianie dziala ale ja chce zeby ten printerver serwowal tez drivery stacjom roboczym pod windows. I sa dostepne tylko i wylacznie drivery windowsowe bo to drukarka Lexmark X6200

Jak to zrobic? W jakim katalogu umiescic te drivery? Jakie dac prawa dostepu i gdzie to wszystko skonfigurowac?

maciasz

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-02, 09:29:30 »
2005-09-02 06:52:07 erule napisał:

> Samo udostepnianie dziala ale ja chce zeby ten printerver serwowal tez drivery stacjom roboczym
 > pod windows. I sa dostepne tylko i wylacznie drivery windowsowe bo to drukarka Lexmark X6200
 >
 > Jak to zrobic? W jakim katalogu umiescic te drivery? Jakie dac prawa dostepu i gdzie to
 > wszystko skonfigurowac?

to wszystko tez w sambie poszukaj na www.samba.org wszystko jest

bojleros

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-02, 09:40:52 »
2005-09-02 09:29:30 maciasz napisał:

> 2005-09-02 06:52:07 erule napisał:

 >  > Jak to zrobic? W jakim katalogu umiescic te drivery? Jakie dac prawa dostepu i gdzie to
 >  > wszystko skonfigurowac?

Z tego co pamietam to jezeli drukarka bedzie drukować spod linuxa to driverami dla windowsów sie nie musisz przejmować. Starczą bylejakie sterowniki byle do drukarki postscript\\'owej.

 
 > to wszystko tez w sambie poszukaj na www.samba.org wszystko jest


Święta racja , jest sporo manuali , bardzo dokładnych manuali .

Pozdrawiam !


chmooreck

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-02, 23:01:27 »
2005-09-01 08:59:03 chmooreck napisał:

> niema sprawy...
 >
 > cups
 > samba

no dobra...
www.google.pl -> cups
www.google.pl -> cups

lepiej ??

P.S. 1 to ze mail jest dla Ciebie widoczy wcale nie oznacza, ze adresat zyczy sobie dostawac korespondencje (z tego, co zauwazylem prezentowane sa adresy wszystkich forumowiczow i nie ma mozliwosci zablokowania tej funkcjonalnosci)

P.S. 2 problemy nalezy rozwiazywac na forum, a nie na maila po to, zeby mogli z tego skorzystac rowniez inni

P.S. 3 rtfm.killfile.pl jest tekstem sluzacym tylko i wylacznie majacym na celu ulatwienie komunikacji miedzy osobami, ktore potrzebuja pomocy, a mogacymi pomoc, oraz wyeliminowanie wielokrotnych odpowiedzi na te same pytania...

Maciek_Rutecki

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-03, 08:56:52 »
2005-09-02 23:01:27 chmooreck napisał:

 >
 > P.S. 1 to ze mail jest dla Ciebie widoczy wcale nie oznacza, ze adresat zyczy sobie dostawac
 > korespondencje (z tego, co zauwazylem prezentowane sa adresy wszystkich forumowiczow i nie ma
 > mozliwosci zablokowania tej funkcjonalnosci)
 >

Ty takze dostajesz e-maile z pytaniami? Bo juz sie martwilem, ze tylko ja...

--
Maciek

chmooreck

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-03, 09:27:09 »
> Ty takze dostajesz e-maile z pytaniami? Bo juz sie martwilem, ze tylko ja...
 >
 > --
 > Maciek

no niestety :-(

ale i tak nie chce go ukrywac (adresu)... czasem sie zdarza, ze ktos odkopie jakis stary watek i chce sie czegos dopytac, wtedy nie ma problemu - przynajmniej wiem, ze szukal ;-)

ale wkurza mnie, jak ktos mi skrobie, ze mam mu napisac \\"jak krok po kroku...\\"
jeszcze sie oburzyl jak mu napisalem, ze sobie nie rzycze maili i ma sobie poczytac rtfm...  :-)

na cale szczescie takie przypadki nie sa zbyt czeste...

bojleros

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-03, 09:43:19 »
2005-09-03 09:27:09 chmooreck napisał:

>  > Ty takze dostajesz e-maile z pytaniami? Bo juz sie martwilem, ze tylko ja...
 >  >
 >  > --
 >  > Maciek
 >
 > no niestety :-(
 >
 > ale i tak nie chce go ukrywac (adresu)... czasem sie zdarza, ze ktos odkopie jakis stary watek
 > i chce sie czegos dopytac, wtedy nie ma problemu - przynajmniej wiem, ze szukal ;-)
 >
 > ale wkurza mnie, jak ktos mi skrobie, ze mam mu napisac \\"jak krok po kroku...\\"
 > jeszcze sie oburzyl jak mu napisalem, ze sobie nie rzycze maili i ma sobie poczytac rtfm...
 > :-)
 >
 > na cale szczescie takie przypadki nie sa zbyt czeste...

Ten sam problem .... Wczoraj dostałem maila od kolesia co nie mógł neostrady na modemie usb zainstalować. No i co tu zoribć :/ ?!?! A to tak znany problem , udokumentowany tak samo na forum jak i manualami .... Dla cikawych działania sterowników \\"neo-usb\\" ::::: nie wiem bo mam modem na gniazdko ethernetowe !! rp-pppoe !! ;D Chcecie pytać , pytajcie na forum , do tego ono jest . A nasze adresy mailowe niech  pozostaną tam gdzie są ..


Pozdrawiam !!!

chmooreck

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-03, 09:55:45 »
2005-09-03 09:27:09 chmooreck napisał:

 > jeszcze sie oburzyl jak mu napisalem, ze sobie nie rzycze maili i ma sobie poczytac rtfm...

oczywiscie mialo byc:

jeszcze sie oburzyl jak mu napisalem, ze sobie nie zycze maili i ma sobie poczytac rtfm...

nie zebym siue czepial... ale ;-)
swoja droga przydalaby sie mozliwosc edycji wlasnych postow

miv5

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-09-01, 00:06:37 »
Jak mozna w Mandrake 10.0 szybko i skutecznie rozłącyc sie z netem i rownie szybko sie do niego podlaczyc? (bez wyciagania wtyczki z modemu oczywiscie) chodzi mi (najlepiej) o jakias komende w shellu. Scislej- zalezy mi na zmianie IP - mam dynamicznie przydzielany i po chwilowym rozlaczeniu i podlaczeniu dostaje nowy IP i nie musze restartowac kompa:)
Jestem raczej poczatkujacy i prosze o jakies wskazowki. (Neostrada -Sagem800-zewnetrzny-USB).

zebra

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-09-01, 12:30:57 »
2005-09-01 00:06:37 miv5 napisał:

> Jak mozna w Mandrake 10.0 szybko i skutecznie rozłącyc sie z netem i rownie szybko sie do niego
 > podlaczyc? (bez wyciagania wtyczki z modemu oczywiscie) chodzi mi (najlepiej) o jakias komende
 > w shellu. Scislej- zalezy mi na zmianie IP - mam dynamicznie przydzielany i po chwilowym
 > rozlaczeniu i podlaczeniu dostaje nowy IP i nie musze restartowac kompa:)
 > Jestem raczej poczatkujacy i prosze o jakies wskazowki. (Neostrada -Sagem800-zewnetrzny-USB).


http://newbie.linux.pl/?id=forum&show=post&post=50024

miv5

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-09-01, 13:36:04 »
Dzieki.  mozna rownierz uruchomic: net_monitor

xis

  • Gość
Połączenie i rozłączenie z internetem
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-01, 14:43:56 »
2005-09-01 13:36:04 miv5 napisał:

> Dzieki.  mozna rownierz uruchomic: net_monitor

Jeśli masz modem na starownikach eagle-usb to możesz w ten sposób:

stopadsl && startadsl