Nowe posty

Autor Wątek: PowerDVD i Ubuntu Gusty  (Przeczytany 8405 razy)

Webbaq

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« dnia: 2008-04-15, 17:37:41 »
Witam!

Bardzo chciałem aby w Ubuntu Gusty dało się oglądać filmy DVD lecz nie chciałem niczego namieszać więc zainstalowałem PowerDVD przez wine-a

Program otwiera się lecz gdy po włożeniu płytki z filmem DVD wybieram w programie opcję Odtwarzaj, ekran robi się czarny, pasek miga i słychać tylko dźwięk
dodatkowo gdy chcę wyłączyć program muszę się z nim troszkę pomęczyć ;(

Czy da się to jakoś naprawić tak aby ten program działał poprawnie?
a może warto zainstalować jakiś inny program?

Co możecie mi polecić?

TheUsh

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-15, 18:00:04 »
Zaraz, zaraz Aplikacje -> Multimedia -> Odtwarzacz filmów nie działa?

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-15, 18:11:07 »
Cytat: Webbaq
Bardzo chciałem aby w Ubuntu Gusty dało się oglądać filmy DVD (...) zainstalowałem PowerDVD przez wine-a
Świat się kończy...

Webbaq

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-15, 18:34:09 »
Niestety Totem nie chce mi odtwarzać DVD (odtwarza tylko dźwięk)
i dlatego zacząłem kombinować-zwłaszcza, że akurat znalazłem legalnego PowerDVD 4.0

Co można z tym zrobić?

PS.
sudo aptitude install libdvdcss2
i
sudo /usr/share/doc/libdvdread3/./install-css.sh

nie pomaga :(

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-15, 18:59:12 »
Cytat: Webbaq
Niestety Totem nie chce mi odtwarzać DVD (odtwarza tylko dźwięk)
i dlatego zacząłem kombinować-zwłaszcza, że akurat znalazłem legalnego PowerDVD 4.0

Co można z tym zrobić?
Spróbuj MPlayer lub Kaffeine :)

Pozdrawiam!

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-15, 19:30:02 »
Cytat: Webbaq
sudo aptitude install libdvdcss2
(...)
nie pomaga :(
A instaluje się?

A jeśli się instaluje i nadal nie pomaga, to czy masz sterowniki do swojej karty graficznej zainstalowane?

Znam pewien przypadek, w którym filmów DVD nie szło na Ubuntu oglądać (był tylko dźwięk - obrazu brak) dopóki nie było zainstalowanego sterownika do grafiki ze wspomaganiem 3D (była to karta ATI i po zainstalowaniu sterownika przez menedżer sterowników własnościowych problem się rozwiązał)

arctgx

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-15, 20:44:19 »
Cytat: tomek-k
Znam pewien przypadek, w którym filmów DVD nie szło na Ubuntu oglądać (był tylko dźwięk - obrazu brak) dopóki nie było zainstalowanego sterownika do grafiki ze wspomaganiem 3D
Czyżby miało to coś wspólnego z używaniem sterownika wyjścia w rodzaju gl*? Mplayerowi można dać opcję -vo gl lub gl2, ale kiedy jest sens z nich korzystać, to już nie mam pojęcia ;)

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-16, 00:28:09 »
właśnie problem występował nie zależnie od tego jakie -vo się ustawiło.

akurczyk

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-16, 11:54:40 »
ja bym wywalił wine i zamiast niego zainstalował bym xp na vmware server wtedy na bank wszystko będzie działać.

Webbaq

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-16, 14:46:51 »
Udało się :) zainstalowałem MPlayera i życie stało się prostsze ;)
co prawda obraz filmu DVD na full Screenie nie wyskakuje na całym ekranie- ale najważniejsze, że działa szybko i stabilnie :)

Bardzo Dziękuję za pomoc (i cierpliwość) :)

arctgx

  • Gość
PowerDVD i Ubuntu Gusty
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-16, 16:02:23 »
Popróbuj z wyborem wspomnianego już wyjścia wideo - może to, którego teraz używasz, nie obsługuje skalowania. Piszę to bardziej na podstawie samego manuala niż doświadczenia (chociaż na wyjściu fbdev, czyli w konsoli, doświadczyłem raz braku skalowania).

Polecenie  mplayer -vo help wyświetli wkompilowane w Twojego MPlayera wyjścia wideo. Pasujące Tobie wyjście wideo możesz wpisać do ~/.mplayer/config. Swoją drogą, wyjście używane w momencie odtwarzania jest wyświetlane w konsoli - o ile odpalasz mplayera, a nie jako gmplayera.