Oprogramowanie > Komunikatory

Problem z Kadu

(1/2) > >>

zajacraf:
witam
Nie moge sobie z tym poradzić i proszę Was o pomoc.
Zainstalowałem httpd-2.0.54 + php-4.3.3+ mysql-4.0.23
Do tej pory robiłem stronki korystając z usług dostawcy dawał mi miejsce na ww na baze itd. - no ale ambicja - chce mieć na swoim kompie wszytko. Więc przegrałem stronkę, utworzyłem bazę - tabele odpalam stronę i komunikat:

Warning: message_die(includes/page_header.): failed to open stream: No such file or directory in /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 86

Warning: message_die(): Failed opening \\'includes/page_header.\\' for inclusion (include_path=\\'.:/usr/local/apache2/php/lib/php\\') in /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 86
Blad
 
Proba odwolania do nie istniejacego modulu.
 


Warning: message_die(./include/footer.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 176

Warning: message_die(): Failed opening \\'./include/footer.php\\' for inclusion (include_path=\\'.:/usr/local/apache2/php/lib/php\\') in /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 176

tam chyba raczej nie ma błędu bo ta strona chodzi na innym serwerze.
Ktoś mi pomoże?
pozdr

bergo:
> Warning: message_die(includes/page_header.): failed to open stream: No such file or directory
 > in /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 86

Coś z pliku functions.php probuje się dobrać do czegoś co nie istnieje - masz podaną linijkę w której to robi więc mozesz sobie sprawdzić o co dokładnie chodzi i naprawić. Skoro strona chodzi na serverze \\"providera\\", a u Ciebie nie to zapewne różnica tkwi w konfiguracji.

> Warning: message_die(): Failed opening \\'includes/page_header.\\' for inclusion
 > (include_path=\\'.:/usr/local/apache2/php/lib/php\\') in
 > /home/kampa/public_html/includes/functions.php on line 86
 
Ja mam tą samą wersję Apache jak Ty i nie mam katalogu apache2/php - mam za to lib i modules. Nie wiem jak było w serii 1.3 Apacha, ale może różnica pomiędzy Twoim serwerem a \\"providera\\" to wersja zainstalowanego Apache?


Na mój gust, to powinieneś przejrzeć sobie dokładnie strukturę katalogów. Potem porób symlinki  do np: apache2/php/lib/php i chyba zadziała.

Pozdrawiam,
Bergo

PS: Nie mam doświadczenia durzego w pracy z Apachem, więc radzę bardziej \\"na czuja\\" jak z \\"doświadczenia\\".

gomath:
Php szuka plików w niewłaściwych miejscach. Funkcją ini_set() możesz to zmienić. W zmiennej inlcude_path powinny być miejscą gdzie leżą nieznalezione pliki (functions.php itd).

Przykład:
ini_set(\\'include_path\\', \\"/pierwsza/sciezka\\".PATH_SEPARATOR.\\"../inna/sciezka\\" );

zajacraf:
2005-05-26 14:48:14 gomath napisał:

> Php szuka plików w niewłaściwych miejscach. Funkcją ini_set() możesz to zmienić. W zmiennej
 > inlcude_path powinny być miejscą gdzie leżą nieznalezione pliki (functions.php itd).
 >
 > Przykład:
 > ini_set(\\'include_path\\',
 > \\"/pierwsza/sciezka\\".PATH_SEPARATOR.\\"../inna/sciezka\\" );
 >
 >
-------------------------------------------
sorry że tak późno, ale nie mogłem wcześniej.
Problem jest dość dziwny, poniważ jak odczekam chwilkę albo zrestartuje apache to problem znika?
Nie kumam tego?

:
Witam! Mam pewien problem z obsługą komunikatora Kadu. Używam Linuxa Fedora Core 3 z powłoką GNOME. Gdy uruchamiam GNOME'a ikonka ładowania Kadu wyświetla się 2 razy - po uruchomieniu wyskakuje okienko Kadu Lock z zapytaniem czy uruchomić Kadu. Jeśli uruchomię to komunikator działa w tle (pojawiają się "dymki" kiedy ktoś przyśle mi wiadomość), ale nie ma ikonki w tray'u. Dopiero ręczne odpalenie pomaga. Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej