Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)  (Przeczytany 11580 razy)

dash4

  • Gość
Witam.
Juz drugi dzien instaluje Debiana- i jak narazie niema efektow :(
Sprzet na jakim instaluje to Laptop Aristo Smart 400
Procesor:
Intel® Celeron® M 350/360
- Taktowanie: 1.40 GHz,
- FSB: 400 MHz
- Cache: 1MB L2

Chipset:
Intel 915 GM

Karta graficzna:
Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 900

Pamięć:
512 MB
333 MHz DDR RAM

Dysk:
HDD 2.5"
40/60/80 GB
5400 rpm 8MB cache

Zassałem sobie obraz dvd z debian.org
(http://cdimage.debian.org/cdimage/lenny_di_beta1/i386/bt-dvd/    <-- TEN[narazie tylko pierwsza-instalacyjna])

Wszystko "pięknie, ładnie", jednak gdy dochodzi do pkt. Wybierz i zainstaluj oprogramowanie -zaczynają sie klopoty :(

Wczoraj przy wyborze oprogramowania, wybrałem 1.Środowisko graficzne, 2.Serwer www, 3.Laptop, 4.System podstawowy  <--ENTER i sie zaczelo

Instalacja doszla do 18%, do 11 pliku z ok 900 i stop -myslalem ze tak ma byc, ale skoro minelo ok 10 godz. i nic sie nie ruszylo- przerwalem instalację :(:(:(

Dzis znow próbuję zainstalowac Debiana
Zaczynam instalowac. Poniewaz dopiero zaczynam z linuxem, posluguję sie poradnikiem (http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819   <--TYM)

Teraz Przy wyborze oprogramowania, zaznaczylem tylko 1.Laptop i System podstawowy.
Zaczyna sie instalacja-dochodzi do 18%, 3 plik z 183 i znow stop =juz okolo godziny nic sie nie dzieje :(

Czym to moze byc spowodowane, czy jest na to jakas rada??
Juz powoli opadam z sił :( Debian to moj chyba z 4 system, ktory probuje zainstalowac i nie licząc Ubuntu i Kubuntu (ktore sie zainstalowaly, ale strasznie wolno działały :( Kazda operacja np; odpalenie programu=zwiecha) zaden system sie nie zainstalowal :(

Czy te problemy wywoluje moj laptop?? Czy da sie je ominąc i zainstalowac Debiana??

Przepraszam jesli "namotalem", za brak lepszego opisu-poprostu dopiero zaczynam swoją "karierę" z linuxem, i odrazu takie problemy :(

Z gory dziekuję za każda pomoc = pozdrawiam.

chmooreck

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-08, 17:16:32 »
sprawdziłeś sumę kontrolną obrazu przed wypaleniem ?

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-08, 17:44:15 »
no własnie nie- a to moze byc powod? ...

PS:
Igdzie te na debian.org sa te sumy?? ja niemoge ich znalezc a w nic poza obrazami iso nie sciagalem ;/

EDIt:

Znalazlem sumy- bede sprawdzal

norbert_ramzes

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-08, 21:42:14 »
Spróbuj dodać do linii komend kernela jedno albo więcej z poniższych:

acpi=off

noacpi

apic=off

noapic

Jak pomoże to napisz co pomogło.

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-09, 13:31:18 »
ehhh-  zle sciagniete obrazy- musze sciagac jeszcze raz (a mialem juz 3 plyty ;/ )

Teraz sciagam to:  http://cdimage.debian.org/debian-cd/4.0_r3/i386/bt-dvd/  -debian Etch

Zobacze jak mi pojdzie z tym :)
Co jest na 4tej plytce- update?-Update Etch programami z 2008??

Czy moj "sprzęt" moze miec wplyw na to czy uda mi sie zainstalowac czy nie??

Pozdrawiam

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-09, 15:13:40 »
Cytat: dash4
Co jest na 4tej plytce- update?-Update Etch programami z 2008??
bardzo możliwe.
w każdym razie, jeśli komp ma dostęp do neta, to przecież można aktualizować przez internet (także wystarczy ściągnąć pierwszą płytę, a resztę pakietów dociągnąć z netu).

Cytat: dash4
Czy moj "sprzęt" moze miec wplyw na to czy uda mi sie zainstalowac czy nie??
może, ale nie zdarza się to za często

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-09, 15:50:16 »
Cytat: dash4
Co jest na 4tej plytce- update?-Update Etch programami z 2008??
Debian Etch nie jest już aktualizowany, a na tej płycie podejrzewam mogą być aktualizajce dotyczące bezpieczeństwa systemu a nie samych programów, nie jestem pewien, więc mogę się mylić :)

Jeśli chcesz mieć wszystko co aktualne propunję wybrać Debiana Lenny.

Poczytaj sobie jeszcze to http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=645

Pozdrawiam!

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-09, 16:09:43 »
...najgorsze jest to ze sciagalem juz sobie TESTING(mialem juz 3 dvd-wiem ze wystarczy tylko 1) ale nigdzie nie moglem znalezc do tego sum kontrolnych-zeby sprawdzic czy to dlatego ze zle sciagnelem- nie instalowal mi sie system (czy. wyzej) , wiec zaczelem sciagac etch-w tym znalazlem sumy :(

Gdyby ktos byl tak dobry i podeslal mi dobry link do TESTING dvd wraz z sumami -wielka wielka wdziecznosc :)

Na tym nic takiego nie widze ;/ ( http://www.debian.org/CD/torrent-cd/)
Pozdrawiam

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-09, 17:48:13 »
Nie jestem pewien ale te sumy powinny być dobre http://cdimage.debian.org/cdimage/lenny_di_beta1/i386/iso-dvd/

co prawda ściągasz przez torrenty, ale jeśli dobrze myśle, to obrazy czy z torrentów czy z ftp powinny być te same, więc i sumy powinny być te same :)

Ściągnij i sprawdź lub poczekaj aż któs potwierdzi moje przypuszczenia :)

Pozdrawiam!

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-09, 21:57:29 »
Wielkie dzieki- zaczelem sciagac :) moze ta wersja cos da :)
a niemasz moze linku do torrenta?-bylo by szybciej :)

...OFF TOPIC...
Zainstalowalem sobie dzis MEPIS 7.0 -niby dziala itp-=ale strasznie wolno chodzi- muli sie po kazdej operacji.
Zainstalowalem ten system, poniewaz opiera sie na Debianie- pozatym wyczytalem ze jest dosc stabilny itp.

To ze sie mulil- jakos bym sobie z tym poradzil, ale narozrabialem w nim jeszcze sam:/
Do source.list dodalem repo z Lennego- gdzies wyczytalem ze można (mylilem sie?) ...poinstalowalo mi sie przez synaptica, i...........lipa....padlo kde -heheh, zamiast literek pojawily sie prostokaciki, a przy probie wylogowania sie i zmiany usera- niema szans na zalogowanie...

Odpowiada jedynie tryb textowy-ale za slaby ze mnie "kozak" zeby na tym pracowac, wiec-narazie sobie daruje

.....wiec tak poswiecilem czas w oczekiwaniu na odpowiedz apropos mojego poprzedniego posta--zainstalowalem MEPISa i go "zepsulem";/.....Czlowiek uczy sie na bledach :):(

Teraz sciagam Debiana i znow sprobuje go zainstalowac- prawdopodobnie jutro rusze z tym.
Teraz kolejne moje pytanie:
1. Czy przy instalacji Debiana, wyborze oprogramowania, mam instalowac odrazu Srogowisko graficzne, czy zrobic to potem??
2. Wybierajac Oprogramowanie do zainstalowania (Srodowisko graficzne, Serwer www........Laptop, System podstawowy) czy mam wybrac pkt. LAPTOP? (chce zainstalowac Debiana wlasnie na laptopie- wiec logicznie myslac.....) Co instaluje poprzez wybranie tego pkt???

Dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-09, 23:28:07 »
Cytat: dash4
1. Czy przy instalacji Debiana, wyborze oprogramowania, mam instalowac od!razu Srogowisko graficzne, czy zrobic to potem??
od razu.
poza tym, zwróć uwagę na fakt, że Debian domyślnie instaluje GNOME. Jeśli chcesz inne środowisko, to musisz przed rozpoczęciem instalacji dać pewną opcję (oczywiście można zainstalować instalkę domyślną, a potem zainstalować np. KDE i odinstalować GNOME, ale po co się bawić).

Ogólnie jeśli chodzi o instalację Debiana, to to może się okazać bardzo przydatne:
http://www.code-monkeys.org/d-i/debian-installer.html
warto spojrzeć przed instalacją (jest tam podane co zrobić, żeby zainstalować KDE zamiast GNOME)

Cytat: dash4
2. Wybierajac Oprogramowanie do zainstalowania (Srodowisko graficzne, Serwer www........Laptop, System podstawowy) czy mam wybrac pkt. LAPTOP? (chce zainstalowac Debiana wlasnie na laptopie- wiec logicznie myslac.....) Co instaluje poprzez wybranie tego pkt???
zapewne programy przydatne na laptopie, takie jak monitor baterii i jakieś inne podobne.

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-04-11, 00:34:05 »
Witam.
Wrescie z trudami ale udalo mi sie zainstalowac Debiana :)

W sumie sam nadal niewiem czym bylo spowodowane zawieszanie sie przy instalacji na 18% -przypuszczam ze chodzilo o,tak jak pisal chmooreck, o sumy kontrolne.
Teraz sciagnelem sobie pierwsza plytę cd Testing- i jakos poszlo :)

Dzieki za kazda pomoc- Pozdrawiam

PS: Gdyby ktos byl tak dobry i wskazal mi co najpierw powinienem zainstalowac, zrobic, aby system byl aktualny itp...(source.list juz z upgreJdowany :) ) Jesli na tu to na PW

Jeszcze raz pozdrawiam :)

norbert_ramzes

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-04-11, 00:42:32 »
Cytat: dash4
PS: Gdyby ktos byl tak dobry i wskazal mi co najpierw powinienem zainstalowac, zrobic, aby system byl aktualny itp...(source.list juz z upgreJdowany :) ) Jesli na tu to na PW
http://rtfm.killfile.pl/#niepriv

google.pl

apt-get update && apt-get dist-upgrade

man update-notifier (domyślnie jest w autostarcie)

EDIT: Jak chcesz mieć bardziej aktualny system to jest Debian sid ale z nim są czasami problemy. Najbardziej aktualny możesz mieć jak będziesz sprawdzał codziennie najnowsze aktualizacje i ręcznie kompilował...

dash4

  • Gość
Debian-zawiesza sie po wyborze oprogramowania do instalacji (18%=stop)
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-04-12, 14:23:39 »
ok-dzieki wielkie- system aktualizowany :)-wszystko dziala ladnie :)

Pzodrawiam
Temat mozna zamknac?