Nowe posty

Autor Wątek: Ubuntu i Kubuntu 7.10 sie tnie + szare okna-proszę o pomoc  (Przeczytany 4181 razy)

dash4

  • Gość
Witam.
Dzis zainstalowałem sobie Ubuntu 7.10-wczoraj instalowałem Kubuntu 7.10- w obu wersjach miałem takie same problemy. Mianowicie:
Przy logowaniu do KDE lub GNOME wszystko "bardzo wolno chodzi" (pojawia sie okienko do wpisania loginu i hasła, klikam na to myszka-zeby cos wpisac- i kom sie scina...dopiero po kilku sekundach moge cos wpisac- wpisuje login-wciskam TAB i znow sie muli...potem hasło- kilka sek sciny i dopiero pojawia sie system ;/ -dosc dlugo to trwa :/)
Tak jest w obu systemach

Kolejny problem to ściny juz w uruchomionym systemie.
Klikne myszka np na FireFoxa-zeby sie odpalił- i przez kilka sekund scinka-następnie klikam w pasek adresowy,chcąc wpisać adres- scina- wpisuje adres-ścina......jakakolwiek czynność powoduje krotkotrwałe sciny (ok5-10sek)
Tak jest w obu systemach

Następny problem:(- Odpalam jakis problam-np wspomniany juz FF- po jakiejkolwiek czynnośći wraz ze scinka- pojawia sie szary ekran FF (taki jak przy wylogowywaniu z Windowsa) i nic nie moge zrobic:(
Podobnie jest przy odpaleniu innych programow- (kiedy komputer "mysli" dany program ktory wywołał "myslenie" staje sie szary...dopiero po jakims czasie powraca do normy;/


Bardzo denerwuja mnie te ściny- nawet przy rozmowie przez Kadu-wysle ok 2-4 wiadomosci i scina i szare okienko wiadomosci :/
Może ktoś ma jakis pomysł o co może chodzić?? i jak to naprawic-co wazniejsze????
Przeszukalem juz kilka for i nie znalazlem nic co odpowiadalo by mojemu problemowi:(

Zaznacze ze "kiedys" instalowalem juz Ubuntu 6.12- i z nim nie bylo zadnych scin :) -czyzby im nowszy tym gorszy?

Moj komputer to Aristo Smart 400 (Celeron M 1,4GHz, 512 RAM,Mobile Intel 915GM/GMS,910GML Express Chipset 128mb)

Czy na takie dzialanie moze miec wplyw podzial na partycje??
Moj dysk podzielilem tak:
SWAP-600mb
Ext3-5000gb,pkt montowania: /
Ext3-Reszta miejsca dysku, pkt montowania /home

Czy to ma jakis wplyw na sciny??

Przepraszam ze tak zamotalem, niestety nie jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa i nie znam "technicznych okreslen" ktore ulatwily by rozszyfrowanie ocb.
Jest to juz 3 proba przejscia na linux i jak narazie same problemy :(=czyzby jakis znak :P :(

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi-czekam na nie z niecierpliwościa :)
Pozdrawiam

mishek

  • Gość
Ubuntu i Kubuntu 7.10 sie tnie + szare okna-proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-07, 09:26:44 »
Cześć

podałeś niestety za mało informacji, ale z tego co mówisz, może to być problem ze sterownikiem do grafiki...

Jakby co też jestem z Białegostoku - w miarę moich możliwość prv: tjadczuk at gmail dot com postaram się pomóc.

Pzdro

dash4

  • Gość
Ubuntu i Kubuntu 7.10 sie tnie + szare okna-proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-07, 12:09:39 »
chcialbym podac wiecej ale niewiem jakie i niewiem skad wziasc.

Z tego co wyczytalem po forach, to czesta przypadlosc w Ubuntu 7.10- zwiazana chyba z compiz em ....ponoc w 8.04 juz tego nie bedzie- wiec chyba pozostaje mi czekac na 8 ?? bo sam naepwno sobie z tym nie poradze. Dziwi mnie ylko to ze wersja 6.12 smigala bez problemu- a ta,7.10 ma jakies sciny-czyzby Ubuntu sie uwstecznial?? ehhhh

Dzieki za odp, pozdrawiam

KiFka

  • Gość
Ubuntu i Kubuntu 7.10 sie tnie + szare okna-proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-07, 13:05:27 »
Hej

Z tego co widze masz karte Intela ktora wspoldzieli pamiec z twoim RAM'em.
Czyli twoj RAM - ten karty graficznej = ?
Wiesz ze musisz miec minimalnie 384mb zeby system dzialal w miare poprawnie?
To jedna sprawa.

Dwa to sterowniki do tej karty o nazwie "intel" np u mnie dzialaly kiepsko a nizeli np.
"i810". Wiec sprawdz moze jak dziala karta na tym drugim.
Do tego dochodzi Compiz ... do testow radzilabym go wylaczyc.. dopoki nie ustalimy jaki sterownik bedzie lepszy dla twoje karty.

Pozdrawiam
Agnieszka

PS: Ja tez jestem z Bialegostoku :D aktualnie *.de