Nowe posty

Autor Wątek: Problem z instalacją Fedora 8  (Przeczytany 4097 razy)

PiotrM87

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« dnia: 2008-04-04, 21:00:23 »
Witam.
Ściągnąłem sobie Fedora 8 z http://fedoraproject.org/get-fedora.html i gdy zaczyna się ładowanie plików do instalacji to jest moment gdzie jest wykonywana komenda:
running install...
running /sbin/loader

i tu się zatrzymuje... nic dalej nie idzie... dlaczego ?? :( Instaluje na Laptopie
RAM 512 DDR2
CPU 1,6 GHz Pentium M Centrino

pomóżcie

arctgx

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-04, 21:08:44 »
Hmm, a może (idąc za wskazówkami w podobnych problemach) warto by spróbować na samym początku dopisać do linii komend jądra parametry w rodzaju acpi=off noapic i podobne (klepnij je w wyszukiwarkę)? Być może na starcie instalacji masz nawet gdzieś na gotowo taki zestaw. Nie znam instalatora Fedory i nie wiem jak edytować w niej parametryu podawane jądru.

PiotrM87

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-04, 21:16:41 »
próbowałem już to... sprawa jest taka, że tak się dzieje jak instaluje od samego początku włączania kompa, a jeżeli uruchamiam instalator na wirtualnej maszynie (WMvare) to przechodzi dalej... :|

arctgx

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-04, 21:24:47 »
A może odpaliłbyś instalatora w trybie bardziej gadatliwym lub po prostu taką dystrybucję, która będzie pokazywała wszystkie komunikaty jądra? Może one coś więcej powiedzą. A może nowsza wersja jądra radzi już sobie z układami na płycie głównej Twojego laptopa? Spróbuj dystrybucji z jak najświeższym jądrem (widzę że wersja beta 9-tki się pojawiła). Żebym tak znał jakieś mini distro do szybkiego ściągnięcia, które zawiera aktualne jądro...

PiotrM87

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-04, 21:33:52 »
ok już nie trzeba :) znalazłem gdzieś w necie, że trzeba wpisać : floppy.allowed_drive_mask=0 clocksource=acpi_pm i działa :)

arctgx

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-04, 21:39:31 »
Cytat: PiotrM87
trzeba wpisać : floppy.allowed_drive_mask=0 clocksource=acpi_pm i działa :)
Patrzyłeś czy można się obyć bez jednego z tych parametrów?

PiotrM87

  • Gość
Problem z instalacją Fedora 8
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-05, 14:44:57 »
nie patrzyłem...