Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
Dzisiaj o 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
2024-03-27, 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Antyvista  (Przeczytany 22437 razy)

kordix

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-04-03, 21:57:08 »
Cytuj
-Też badziewstwo, ale nie omawiajmy już tego, większosci z nas to nie dotyczy.

Nazwiesz to obiektywnym opisem? Czytając tę stronę jestem w stanie prędzej twierdzić o "beznadziejności" przygotowania jej autora niż kolejnego systemu Billa G.
A masz jakiś obiektywny argument dowodzący, że większość z nas  MA laptopa? Taka jest prawda i tyle.
Cytuj
Łindołs badziewnym programem był - koniec i kropka. Ale dlaczego, to już mniej ważne..
Właśnie żeby tak nie pisać ściągnąłem ze strony Microsoftu te funkcje i je omówiłem ;]

arctgx

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-04-03, 22:06:05 »
Cytat: kordix
Cytuj
-Też badziewstwo, ale nie omawiajmy już tego, większosci z nas to nie dotyczy.

Nazwiesz to obiektywnym opisem? Czytając tę stronę jestem w stanie prędzej twierdzić o "beznadziejności" przygotowania jej autora niż kolejnego systemu Billa G.
A masz jakiś obiektywny argument dowodzący, że większość z nas  MA laptopa?
Nie że "ma laptopa", tylko że "badziewstwo". Wiele mówiące słowo, rzetelny opis...

Cytat: kordix
Taka jest prawda i tyle.
Innymi słowy,  koniec i kropka.

Cytat: kordix
Właśnie żeby tak nie pisać ściągnąłem ze strony Microsoftu te funkcje i je omówiłem ;]
bardzo przekonująco i wyczerpująco... szkoda mi dyskutować o tej stronie całkiem serio.

Pozdrawiam tak czy tak ;)

Phil405

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-04-03, 22:11:18 »
Nie czytając wypowiedzi powyżej, napiszę teraz swoją krótką, subiektywną wypowiedź :)

Strona, patrząc pod kątem grafiki nie jest zła. Kolorowa, przyjemna dla oka. Może jedynie te niektóre chropowate niedopasowane elementy, wyglądają niechlujnie.

Jeżeli chodzi o artykuły to cóż. One mówią tylko o tym, że Vista śmierdzi, Vista jest zła, walić Microsoft. Oczywiście popieram to ale przeciętny człowiek nie znający się na kompach potrzebuje konkretnych powodów, dlaczego nie kupować Visty.

W każdym razie pozdrawiam autora tej stronki, bo kiedyś też tworzyłem o takiej tematyce :)

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-04-03, 22:13:05 »
No właśnie na tym forum ostatnio divy chyba się krzaczą bo jeden cytat wchodzi na drugi itp.

Sprawdzałem na kilku przeglądarkach.

kordix

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-04-03, 22:22:23 »
Cytuj
Nie że "ma laptopa", tylko że "badziewstwo". Wiele mówiące słowo, rzetelny opis...
Nie opisałem dlaczego jest to badziewstwo, bo większości z nas to nie dotyczy ;] Ale dobra, powiedzmy że jest to pusty, głupi etc. argument, ale ten jeden nie świadczy o totalnej bezsensowności całej strony.

arctgx

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-04-03, 23:02:29 »
Nie twierdzę, że strona nie ma sensu istnienia i chyba tym zdaniem zakończę komentowanie treści.

Cytat: norbert_ramzes
No właśnie na tym forum ostatnio divy chyba się krzaczą bo jeden cytat wchodzi na drugi itp.

Sprawdzałem na kilku przeglądarkach.
Hmm, mam wrażenie jakby był to argument dla krytyki używania samych DIVów. Myślę, że Zipo nie do końca dopracował reguły CSS opisujące rozmiary i marginesy bloków DIV z cytatami. Co jakiś czas wychodzą bugi. Ostatnio był problem z wypływaniem (overflow). Długie linie nie mieszczące się w ustalonej szerokości bloku były ucinane (overflow: hidden?). A i ta rzecz możliwa do zrobienia się wydaje.

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-04-03, 23:03:05 »
Wniosek:

nad każdym zdaniem trzeba trochę dłużej popracować.

PS. nad samą stroną też.

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-04-03, 23:14:05 »
Cytat: arctgx
...
Spytałem kolegów w pracy co uważają że jest lepsze. Ogólnie odpowiedzieli że jedno i drugie ma swoje zalety i że można na tym i na tym.

Nie krytykuję ale jak widać problemy z tabelami najwyżej kończą się tym że to co ma być na dole jest na górze :) (np. bug w skrypcie php) a div+css może skończyć się tym że wszystko jest w jednym miejscu o czym była mowa (gorzej jak będzie wina skryptu).

Ileś lat temu nauczyłem się że dzielić jest najlepiej na tabeli i przyzwyczaiłem się do tego. CSS oczywiście obecnie stosuję ale z umiarem.

Offline Robert

  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2516
    • Zobacz profil
Antyvista
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-04-04, 02:33:50 »
Cytuj
Nie opisałem dlaczego jest to badziewstwo, bo większości z nas to nie dotyczy ;] Ale dobra, powiedzmy że jest to pusty, głupi etc. argument, ale ten jeden nie świadczy o totalnej bezsensowności całej strony.
A zatem, wracając do sedna sprawy:

1. Nikt (większość) nie stawia tezy o bezsensowności (idei) takiej strony, jak Twoja.

2. To dobrze, że chcesz tam pisać językiem intersubiektywnie sensownym :-), ale nie zwalnia Cię to z rzeczowości i silnej argumentacji - to, ze taki czy inny program mogę sobie ściągnąć z sieci wcale nie dyskwalifikuje systemu w dystrybucjach linuksa też jest wiele programów, które mogę ściągnąć z sieci.
Czyli innymi słowy: mniej epitetów, więcej konkretów

3. Mi osobiście ramki nie przeszkadzają. Uważam nawet, że lepsze są dopracowane ramki, niż niedopracowane tabele, lub div-y, aczkolwiek, można by było pomyślec o jamimś ciekawym szablonie dla Mambo - to by Ci ułatwiło pracę. ew. wykorzystaj takie dobrodziejstwo jak wikidot.

4. Co do argumentacji jeszcze: nie jest dobrym rozwiązaniem stawianie, jako pierwszej, tezy, ze windows jest zły. To powinien być raczej wniosek wynikający z podawania konkretnych argumentów.

5. Zaproś ludzi do pomocy - do nadsyłania np. zrzutów ekranów, komunikatów systemu o błędach, ich doświadczeń z tym systemem. Sam nie pokonasz monopolu, w grupie zawsze będzie łatwiej. I tu znowu kłania się sposób prowadzenia strony - gdybyś to robił w Mambo/Joomla/Innym_CMSie albo na wikidot, albo nawet szablon udostępniany przez wikimedia, wtedy i Tobie, i im łatwiej by było tworzyć ten serwis i mógłby się stać bardziej widoczny w necie.
Zanim popełnisz grafomaństwo: 1 | 2 | 3
Baza RPM Jak szukać informacji

kordix

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-04-04, 13:54:18 »
Dzięki, roca, za radę ;]

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-04-04, 19:16:59 »
W Mambo skrypty które obsługują artykuły są trochę niechlujne (gigantyczne pliki do "wszystkiego" zamiast kilku albo więcej rozdzielone do każdej rzeczy np. lista, edycja, wyświetlenie artykułu w osobnych plikach a nie w jednym). Ale jeśli nie będziesz potrzebował edytować tych skryptów to nie widzę problemu.