Nowe posty

Autor Wątek: Antyvista  (Przeczytany 22472 razy)

kordix

  • Gość
Antyvista
« dnia: 2008-04-02, 19:35:38 »
To jest moja stronka
www.antyvista.yoyo.pl
Wiem, nie powala, ale pracuję nad poprawą szaty graficznej ;)
Co o tym myślicie?

Krzycho_X

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-02, 20:00:22 »
nie jestem jakimś "webmasterem", który robi profesjonalne strony, ale:
-Szatę graficzną polecałbym zostawić na później...
-Najpierw zlikwiduj te śmieszne "ruchome ramki"... kiedy robiłem swoją stronę [o grze LFS] też je zastosowałem a później inni się o to czepiali i faktycznie nie wyglądało to estetycznie. ;]
Spróbuj zastosować tabelkę zamiast tych ramek i powinno być git (albo coś innego...), ja akurat robiłem na podstawie dwu-komórkowej tabeli bo wydawało mi się to prostsze i wygląda schludniej ale może są też inne (lepsze) sposoby.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-02, 20:12:17 »
1. Jedna tabela + colspan albo dwie z czego jedna zagnieżdżona.

2. Mniej kontrastu. Jak widać (albo i nie :P) chciałeś żeby to było czytelne, jednak za bardzo z tym nie wyszło. Strony (serwisy) powinny byc ładne ale to nie choinka. Przesadziłeś zwłaszcza z tym na górze.

3. Jak koniecznie nie chcesz przeładowywać całej strony to I jest coś takiego jak Ajax II to coś na górze jest tak duże że to praktycznie cała strona.

Zwykły tekst jest często bardziej czytelny (patrz np. changelogi Linuksa) ale w tym przypadku grafika jest potrzebna. "Co za dużo to niezdrowo".

We woli ścisłości piszę strony ale nie jestem grafikiem.

Tak czy inaczej, gratuluję i popieram głoszenie prawdy :)

chmooreck

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-02, 20:32:28 »
nie podoba mi się idea 'anty'... szczególnie, że nie jest poparta niczym rzetelnym i obiektywnym

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-02, 21:14:51 »
Odnośnie używania tabel do tworzenia układu strony to napiszę jedno: <div> + CSS = tabele mogą się schować :P

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-02, 22:24:58 »
Cytat: tomek-k
Odnośnie używania tabel do tworzenia układu strony to napiszę jedno: <div> + CSS = tabele mogą się schować :P
heh. Niektórzy czasami używają linksa/lynxa itp wynalazków a w nich tabele raczej lepiej wyglądają.
Ostatnio napisałem coś co zawierało okropnie dużo tabel i było dużo zagnieżdżeń oraz dwa (albo więcej...) div'y i jeszcze css zwłaszcza position:relative - FF i links wyświetlały prawidłowo a ie przede wszystkim ignorował jednego div'a jakby go zupełnie nie było roftl

Nieraz widziałem wynalazki w stylu:
Kod: html [Zaznacz]

...
< /table>

...
< /table>
Czyli jedna tabela za drugą a taki sposób powoduje to że wszystko się rozjeżdża w najmniej odpowiednim momencie, dlatego robię m/w takie zagnieżdżenia:

Kod: html [Zaznacz]

 

 

   
    ...
   < /table>
  < /td>
 
 
 

   
    ...
   < /table>
  < /td>
 

< /table>
A co jeśli czyjaś przeglądarka nie obsługuje w ogóle CSS???

--edit ZipoKing--
gorąco polecam kolorowanie składni (code=html) ;)

ZipoKing

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-02, 22:56:43 »
tabele wyszły dawno temu z mody ;) teraz to robi się na div+CSS (łatwiejsza integracja z AJAXem)

arctgx

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-04-02, 23:34:58 »
Polecam znany i niezły kurs Pawła Wimmera.

I ja ku prostocie budowy strony proponuję zamienić przestarzałe ramki i tabele na bloki DIV, a wizualną część zlecić stylom.

...a argumenty odwołujące się do emocji (typu "zaraza normalnie") zamienić na bardziej rzeczowe.  Moim zdaniem to dziecinada chlastać odgórnie epitetami bez poważnego pokrycia w tekście...

P.S. Nie protestuję przeciw prawu do dziecinnych tekstów (byle bez krzywdy) ;)

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-04-03, 07:31:59 »
Cytat: ZipoKing
tabele wyszły dawno temu z mody ;)
Czyli jestem staromodny.

Cytat: arctgx
bardziej rzeczowe.
Cytat: norbert_ramzes
ie przede wszystkim ignorował jednego div'a jakby go zupełnie nie było roftl
Gdybym to pisał dla siebie, ale piszę dla kogoś i robię jak chcą (prawie :))

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-04-03, 14:32:58 »
faktycznie - w pewnych określonych sytuacjach IE nie renderuje div'ów. Ale tylko jeśli się je w pewien specyficzny sposób wstawi w kod (sam kiedyś się z tym spotkałem, ale nie pamiętam dokładnie sytuacji).

Co do stosowania div'ów z CSSem zamiast tabel, to nie jest to jakiś tam wymysł ideologiczny, ale jak najbardziej praktyczny - jeśli chcesz zmodyfikować układ strony, to w przypadku tabel musisz grzebać w kodzie (X)HTML, co jest żmudne, męczące i może prowadzić do błędów (szczególnie jeśli masz kilka albo kilkanaście podstron, które trzeba nagle przebudować), a w przypadku div+CSS kodu (X)HTML nie ruszasz, a zmian dokonujesz tylko w jednym pliku - w pliku CSS.

To tylko jeden z powodów, dla których oddzielenie struktury dokumentu od informacji o jego wyglądzie jest takie ważne. Gdyby się zagłębić w temacie, można dowiedzieć się na prawdę ciekawych rzeczy, dzięki którym można sobie bardzo ułatwić pracę.
Poza tym, jak ktoś już wcześniej wspomniał, korzystanie z CSS daje dużo większe możliwości w porównaniu z tabelami (przede wszystkim w połączeniu z Java Scriptem)

kordix

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-04-03, 19:42:10 »
Cytuj
nie podoba mi się idea 'anty'... szczególnie, że nie jest poparta niczym rzetelnym i obiektywnym
Niczym? Ok, może czasami zaostrzam, ale co tam było takiego strasznie nieobiektywnego?

arctgx

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-04-03, 20:19:09 »
Cytuj
-Też badziewstwo, ale nie omawiajmy już tego, większosci z nas to nie dotyczy.
Nazwiesz to obiektywnym opisem? Czytając tę stronę jestem w stanie prędzej twierdzić o "beznadziejności" przygotowania jej autora niż kolejnego systemu Billa G.

Łindołs badziewnym programem był - koniec i kropka. Ale dlaczego, to już mniej ważne...

Jeszcze na temat IE: czy warto przejmować się użytkownikami tej przeglądarki w wersji starszej niż 8, kiedy strona nie ma komercyjnego charakteru?

Mógłbym tu równie dobrze powiedzieć "stare IE są błee" zamiast konkretniej (choć pewnie i tak nie do końca dokładnie), że nie wykonują prawidłowo wielu poleceń CSS 2 i stąd wygląd strony bywa pokaleczony.

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-04-03, 20:25:06 »
Co do IE to niestety ale póki co jest popularną przeglądarką i dlatego firmy wymagają żeby strony dobrze na niej wyglądały. Co innego jak piszę dla siebie.

CSS to chyba największa bolączka IE. W pracy jak piszę to czasami sprawdzam na drugim kompie z XP i czasami dobrze jest mieć wiaderko przy sobie...

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-04-03, 20:38:50 »
Cytat: norbert_ramzes
Co do IE to niestety ale póki co jest popularną przeglądarką i dlatego firmy wymagają żeby strony dobrze na niej wyglądały.
No, i to jest największy problem (jedyny?)

Ktoś powinien w ogóle zakazać mikrosoftowi pisania kolejnych wersji tego programu - gdyby poprzestali na IE6, to w końcu ta przeglądarka wymarłaby śmiercią naturalną, a tak, to tylko przedłużają obecny stan rzeczy...


BTW. taki trochę offtop się zrobił

norbert_ramzes

  • Gość
Antyvista
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-04-03, 21:28:48 »
Pomyśleć że śmiali się ze mnie jak sprawdzałem jak pewna stronka wygląda w linksie. Ale ten się śmieje kto się śmieje ostatni :)

PS. IE z wersji na wersję jest coraz to gorsza (choć muszę przyznać że pod pewnymi nielicznymi względami lepsza).