Nowe posty

Autor Wątek: NVIDIA Problem  (Przeczytany 6971 razy)

bizonek

  • Gość
NVIDIA Problem
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-08-31, 18:18:45 »
teraz ja teraz ja hehe oki koniec smiechu czas dzialac, oki opowiem jak ja to robie ale niestety niektore zeczy moga sie nie zgadzac bo uzywam czegos innego (No Gods No Masters Only Slackware). CTRL + ALT + F1 logujesz sie na root'a puzniej
# telinit 3
Po zabiciu X
# sh /tam/gdzie/jest/plik/NVIDIA-Linux-x86-1.0-7664-pkg1.run
po odpaleniu licencja itp itd przebudowa pakietow i koniec
UWAGA!!!! jezeli nie dojdzie do przebudowy modulow w jadrze to znaczy ze nie moze znalesc zrodla jadra (prosta sprawa chyba u ciebie to bedzie jakos tak rpm -iV kernel-source-2.6.10.rpm czy cos takiego oczywiscie jeszcze heders jak tlumaczyl ci bardzo dobrze Zbooj, oki teraz jeszcze sh itp, Jezeli teraz przeszo ladnie i przebudowalo modul jest dobrze ale nie do konca
UWAGA!!!! jezeli po przebudowie wystapi ci blad to MOZE pujsc i dzialac NVIDIA lub NIE, sprawdz czy masz plik
# find /usr/ -name "nvidia*"
Jezeli cos znajdzie jest tez dobrze mozesz przejsc dalej, jezeli nie to musisz zrobic tak
# /usr/src/linux/
# cp /boot/config-ide-TWOJE_JADRO
# make menuconfig
a nastepnie wyjsc z niego poprostu nie musz sie bawic i czegtos robic jezeli nie wiesz :|
# make
Przekompiluje pakiety, pzunie wroc do sh NVIDIA- itp itd powinno przejsc ladnie po przebudowie i podziekowac i koniec. Ja teraz nie zajmuje sie plikiem /etc/X11/xorg.conf uwarzam ze linux to taka piekna sprawa ze wykona to znacznie lepiej odemnie a wiec
# xorgsetup
OK OK OK OK i tyle puzniej
# startx i masz wszystko jak by co to pisz

W wielkim skrocie napisalem to samo
http://bizon.informel.pl/artykuly.php?id=3&art=3

Powodzenia

bizonek

  • Gość
NVIDIA Problem
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-08-31, 18:23:06 »
 > # cp /boot/config-ide-TWOJE_JADRO
 
Sorki tu gafe strzelilem sorki

 # cp /boot/config-ide-TWOJE_JADRO /usr/src/.config

Sorki jeszcze raz pisalem z lapki