Nowe posty

Autor Wątek: Problem, chyba z powłoką  (Przeczytany 3353 razy)

kleszek

  • Gość
Problem, chyba z powłoką
« dnia: 2008-04-01, 23:02:32 »
Witam
Mam następujący problem, a właściwie problemik. Otóż nie mogę graficznie uruchamiać programów wymagających uprawnień roota. To samo z dwuklikiem na rpm – kompletna cisza, a powinno być okno logowania. Bez tego można żyć, ale ciekawi mnie czy i jak można to naprawić. Bardzo proszę o podpowiedzi, tym bardziej  że ciągle się uczę.
Pozdrawiam

micu

  • Gość
Problem, chyba z powłoką
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-02, 12:38:51 »
Witam,

Napisz coś więcej - jaka to dystrybucja, a najlepiej jakie środowisko graficzne (KDE czy Gnome, wersja).
Ja nie używam żadnego z powyższych na Linuksie ale podejrzewam, że Gnome używa do tego celu narzędzia GKSu, a KDE - kdesu. Możesz zacząć od sprawdzenia tego tropu.

Pozdrawiam
Micu

kleszek

  • Gość
Problem, chyba z powłoką
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-02, 19:12:31 »
Moja dystrybucja to Mandriva 2008 z KDE, ale nie wydaje mi się żeby to była wina kdesu, bo i pod gnome jest tak samo. Wszystko zaczęło się od nieudanej instalacji nvtv. Program wywalilem ale zależności zostały (było ich sporo) i to może one mieszają?

Brix

  • Gość
Problem, chyba z powłoką
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-02, 19:22:45 »
W takiej sytuacji chyba sprawdziłbym jeszcze, czy tak samo jest na innym koncie użytkownika oraz co się stanie, gdy odpali się "mcc" z konsoli jako zwykły użytkownik. Ale sprawa może być poważna, jeżeli nikt tu Ci nie pomoże, spróbuj poszukać pomocy na forum www.mandrivalinux.eu.

kleszek

  • Gość
Problem, chyba z powłoką
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-02, 20:42:52 »
Na innym koncie efekt jest ten sam. Konsola po komendzie „mcc” wypluwa:
 
Insecure $ENV{PATH} while running setuid at /usr/bin/mcc line 35.

Podobnie po komendzie drakconf. Jako że nie miałem nigdy większych problemów, nie musiałem bardzo grzebać w systemie i przyznam że nie wiem co ten komunikat znaczy.