Nowe posty

Autor Wątek: program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji  (Przeczytany 5305 razy)

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« dnia: 2008-03-11, 22:11:16 »
witam

tym razem mam taki problem.

uzywam programu Notowania2(do sledzenia notowan gieldowych),program zainstalowany przez WINE,niby wszystko OK,ale program ma jakis problem z autoryzacja uzytkownika.
tzn. niby sie laczy z serwerem,ale caly czas pisze "autoryzacja uzytkownika"
haslo mam dobre bo na windzie dziala,jak je zmienie to odrazu rozlacza z serwerem.
przed reinstalacja systemu(ok 2 tygodnie temu)program dzialal dobrze.
moj system to Mandriva 2008 free.

jak odpale z konsoli to dostaje to;
.............
ALSA lib conf.c:3949:(snd_config_expand) Unknown parameters 1
ALSA lib control.c:909:(snd_ctl_open_noupdate) Invalid CTL default:1
fixme:mixer:ALSA_MixerInit No master control found on CA0106, disabling mixer
fixme:systray:handle_incoming unhandled tray message: 4
fixme:win:SetLayeredWindowAttributes (0x10062,0x00ffffff,152,3): stub!
fixme:win:SetLayeredWindowAttributes (0x10062,0x00ffffff,152,3): stub!
err:ntdll:RtlpWaitForCriticalSection section 0xa56d60c "?" wait timed out in thread 000f, blocked by 0000, retrying (60 sec)
fixme:win:SetLayeredWindowAttributes (0x10062,0x00ffffff,152,3): stub!
fixme:win:SetLayeredWindowAttributes (0x10062,0x00ffffff,152,3): stub!
err:ntdll:RtlpWaitForCriticalSection section 0xa56d60c "?" wait timed out in thread 000f, blocked by 0000, retrying (60 sec).................

pozniej co minute powtarza sie ostatnia linijka.
aha,zeby bylo jasne-program oczywiscie nie pokazuje zadnych notowan:)

prosze o pomoc.dzieki:)

pozdr

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-16, 22:11:11 »
naprawde nikt nie wie???
jedyne co ustalilem,to to,ze to raczej nie ma nic wspolnego z firewallem,bo jak go wylacze to program i tak nie dziala.
najdziwniejsze jest to,ze przed reinstalacja dzialal,a przktycznie instalacja standardowa wtedy i teraz .

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-17, 01:38:28 »
może teraz masz inną wersję Wine niż przed reinstalacją?

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-18, 06:33:42 »
raczej wersja WINE,z tego co pamietam jest ta sama,nowszej nie widze,a repo mam takie same jak wczesnie.
ale wczoraj wyszla wersja beta programu Notowania 3,dzis sprobuje zainstalowac,moze zalapie:)
aha,moje WINE to 0.9.44-2mdv2008.0 i mam jeszcze zainstalowane LIBWINE 1 z takim samym numerem wersji.

narazie dzieki za pomoc,jak cos prosze pisac.

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-27, 12:24:54 »
zrobilem test na mandrivie z pendriva(nazywa sie to chyba MCL,czy jakos tak,swoja droga fajna sprawa)
i dziala bez problemu,program sie laczy i pracuje prawidlowo.na swojej Mandrivie na kompie mam caly czas ten sam problem co opisalem.
wylaczalem firewalla z wylogowaniem i nic,zmienilem WINE na nowsze,poprawil sie interface i nic pozatym.
oczywiscie program odinstalowalem i zainstalowalem na nowym WINE i to tez nic nie dalo.,
blad pewnie tkwi w systemie,ale gdzie go szukac.
nadal licze na Wasza pomoc.

dzieki

pozdrawiam

norbert_ramzes

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-29, 14:49:08 »

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-29, 17:41:41 »
Cytat: norbert_ramzes
http://winehq.org/
witam
poszperalem na tej stronce i jedyne co zrobilem to aktualizowalem WINE.
moj angielski nie jest na tyle dobry,zeby do konca zrozumiec o co tam chodzi:)

ale powiem o jednym moim spostrzezeniu.

mam inny program,ktoy pracuje pod WINE i laczy sie z dwoma serwerami.
kiedys troszke sie bawilem i podczas pierwszego uruchomienia tego programu zainicjowalem polaczenie z jednym serwerem,zanim ustawilem parametry polaczenia(IP I haslo).
i co sie okazalo.
po prawidlowej konfiguracji programu i wprowadzeniu parametrow polaczenia z serwerem z ktorym probowalem sie polaczyc na poczatku program sie nie laczyl mimo prawidlowej konfiguracji,a z drugim bez problemu.
pozniej reinstalowalem system(z innego powodu) i najpierw wprowadzilem dane polacznie a pozniej "start"i wszystko smiga.
jakgdyby pamietal pierwsze nieudane polaczenia.
moze w przypadku programu "Notowania" mam to samo,bo prawdopodobnie pierwszy raz polaczylem sie nie podajac parametrow-to tylko takie moje przemyslenia,ale moze cos w tym jest.

dzieki za checi pomocy:)

pozdr

edit:moze inaczej,prosze podac(o ile ktos zna)katalogi z plikami konfiguracyjnymi do WINE i innymi temp-ami,odinstaluje WINE i posprzatam te katalogi,jeszcze raz zainstaluje i na moj chlopski rozum powinno to pomoc.
dzieki

norbert_ramzes

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-03-29, 19:54:10 »
Cytat: pancho
edit:moze inaczej,prosze podac(o ile ktos zna)katalogi z plikami konfiguracyjnymi do WINE i innymi temp-ami,odinstaluje WINE i posprzatam te katalogi,jeszcze raz zainstaluje i na moj chlopski rozum powinno to pomoc.
dzieki
~/.wine

Zanim to zrobisz to zrób lepiej kopię np:

mv ~/.wine ~/.wine_back_aktualna_data

pancho

  • Gość
program "Notowania2" przez WINE,brak autortyzacji
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-03-29, 23:19:50 »
nic nie wskoralem,katalogow WINE (edit:oczywiscie wiem ze miales na mysli katalog .wine w domowym)jest kilka m.in w /usr/,a boje sie z nimi kombinowac bo pozniej WINE moze wcale nie dzialac.
najbardziej boli to ze wiem ze to powinno dzialac,bo dzialalo:(
mam jeszcze kilka programow prez WINE,wszystkie lacza sie z netem np gra E.T program do szukania serwerow do gier HLSW,winamp (slucham na nim radia z sieci)i wszystkie dzialaja bez zarzutu,a z tym jednym nie moge dac sobie rady:(
chyba tylko reinstalka by mi pomogla.

dzieki za pomoc

pozdr