Nowe posty

Autor Wątek: Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion  (Przeczytany 11804 razy)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« dnia: 2008-03-28, 00:06:52 »
Witam!

Po kilku tygodniach walk udalo mi sie w koncu zainstalowac i uruchomic compiz-fusion :). Wszystko ladnie dzialalo (oprocz emeralda, na kde-window-decorator) przez jakies 2 godziny, az wywalilo jakis blad (nawet nie wiem jaki, za szybko migalo) i zrestartowalo Xy. Od tego momentu gdy uruchamiam compiz-fusion wszystko dziala (nawet emerald) ale nie moge przenosic okien. W ogole nie da sie ich przesowac (ani zmieniac rozmiaru). Probowalem i bez emeralda, ale nic nie pomagalo.

Google albo nie zna odpowiedzi, albo kieruje zle pytanie do niego... Przejrzalem cale gentoo-wiki zwiazane z compizem, compiz-fusion i berylem ale nic podobnego do mojego problemu nie znalazlem...

Nie mam zielonego pojecia co zrobic zeby znowu dzialalo... Dodam ze jak klikam na przyciski maksymalizuj/minimalizuj/przywroc to okna sie zachowuja normalnie, tzn maksymalizuja sie i/lub minimalizuja.
Wszystko inne dziala!

chmooreck

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-28, 00:24:55 »
do przemieszczania okna oraz do zmiany jego rozmiaru służą osobne wtyczki
ccsm -> zarządzanie oknami

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-28, 15:23:06 »
Tak, wiem, wszystkie sa wlaczone oprocz snapping windows...

probowalem je wylaczac i wlaczac... Dalej nic

chmooreck

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-28, 15:44:37 »
Którą wersję masz zainstalowaną i w jaki sposób instalowałeś ?
Jaka dystrybucja?

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-28, 16:28:03 »
compiz wersja 0.6.0

Gentoo Linux, 2007.0; 2.6.23-gentoo-r9;
NVIDIA 7300 GT 256 MB

Instalowalem tak jak na gentoo-wiki jest napisane; Najpierw zainstalowalem sterowniki do karty graficznej, pozniej mala edycja xorg.conf. Jak juz wszystko bylo cacy, dodalem do make.conf flage 'nvidia', no i pozostale wymagana flagi do package.use i package.keywords.
Na koncu to juz emerge cairo; compiz-fusion; dbus-glib i x11-proto/damageproto

chmooreck

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-28, 20:12:04 »
na początek spróbowałbym wyrzucić konfigurację compiza ( ~/.config/compiz) i uruchomić jeszcze raz...
jeśli to nic nie da, to zainstalować go jeszcze raz.
W ostateczności spróbowałbym szczęścia z wersją niestabilną ( -9999, overlay desktop-effects, można zaciągnąć za pomocą layman'a), zresztą sam tej wersji używam ;-)

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-28, 22:51:51 »
tez nic... :(

nowa wersja tez nic nie poprawila... A czy jest gdzies jeszcze przechowywana konfiguracja? Np. Taka ogolna do calego systemu, nie dla uzytkownika?

chmooreck

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-03-29, 00:29:03 »
jeszcze jedno... uruchom compiza z konsoli i sprawdź co wypisuje... w jaki sposób go uruchamiasz ?

Edit:
Cytat: mateo86
A czy jest gdzieś jeszcze przechowywana konfiguracja?
Zależy jakiego backend'u do trzymania konfiguracji używasz... niesłusznie założyłem, że używasz flat-file (ccsm -> Preferencje)

norbert_ramzes

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-03-29, 02:35:01 »
Podejrzewałbym złą konfigurację w xorg.conf - sam się kiedyś męczyłem z podobnym problemem przez dwa dni ale źle szukałem...

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-03-29, 08:46:40 »
compiz-start
a wypisuje nic szczegolnego:

[mateo@COREZ ~] $ compiz-start
NVIDA detected
Using KDE decorator
compiz (cube) - Warn: Failed to load slide: freedesktop
compiz (colorfilter) - Info: Loading filter negative (item negative).
compiz (colorfilter) - Info: Loading filter negative-green (item negative-green).
compiz (colorfilter) - Info: Loading filter blueish-filter (item blueish-filter).
compiz (colorfilter) - Info: Loading filter sepia (item sepia).
compiz (colorfilter) - Info: Loading filter grayscale (item grayscale).
compiz (colorfilter) - Warn: Tried to load 5 filter(s), 3 succeeded.

Backend: KDE Configuration Backend


a w xorg.conf nie bardzo wiem co moze byc zle... pare opcji na krzyz... i to tylko te wymagane...
Aha, moze miec to cos wspolnego z tym, ze mam do komputera podlaczony telewizor?

chmooreck

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-03-29, 10:57:16 »
Cytat: mateo86
Using KDE decorator
Ja używam beryla

Cytat: mateo86
Backend: KDE Configuration Backend
konfiguracja jest trzymana razem z konfiguracja KDE - stąd usunięcie wpisów z .config nic nie zmieniło...

Cytat: mateo86
a w xorg.conf nie bardzo wiem co moze byc zle... pare opcji na krzyz... i to tylko te wymagane...
skoro się uruchamia, to powinno być wszystko ok

Cytat: mateo86
Aha, moze miec to cos wspolnego z tym, ze mam do komputera podlaczony telewizor?
to nie powinno mieć znaczenia

Ja bym stawiał na to, że coś się popsuło w konfiguracji dekoratora KDE, nie używam tego środowiska i nie czuje się w stanie pomóc
Chyba,  ze zmienisz dekorator...

norbert_ramzes

  • Gość
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-03-29, 13:22:11 »
Cytat: chmooreck
Cytat: mateo86
a w xorg.conf nie bardzo wiem co moze byc zle... pare opcji na krzyz... i to tylko te wymagane...
skoro się uruchamia, to powinno być wszystko ok
Nie powiedziałbym.

Zgodnie z tym co wcześniej napisałem, radzę sprawdzić konfigurację iXsa (np. porównać z kilkoma stronami znalezionymi w internecie).

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-03-29, 16:02:16 »
Posiedzialem troche, poszukalem jakichs configow (ale watpie zebym wszystkie znalazl), usunalem wszystko co znalazlem i mialo cos wspolnego z compizem. Na nic. Za to odkrylem ze zadne pluginy z sekcji 'window managment' nie dzialaja (Szkoda ze wczesniej tego nie sprawdzilem). Nie wiem czy slusznie, ale mam teorie ze compiz 'nie wykrywa' dekoracji okien, przez co tak jakby nie mam za co zlapac. Podobne objawy mialem kiedy nie mialem wokol okien obramowania (wtedy pomoglo dodanie flagi 'nvidia' do make.conf i przekompilowanie compiza). Teraz compiz skompilowany jest z ta flaga, wiec nie wiem co zrobic. 'emerald --replace' tez nie pomaga.

norbert_ramzes

  • Gość

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
Nie mozna przesuwac okien - compiz-fusion
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-03-29, 20:25:13 »
Poza kilkoma miejscami moj jest identyczny. Roznice wynikaja z roznego sprzetu.