Nowe posty

Autor Wątek: Adobe flash player  (Przeczytany 3799 razy)

sk8boa

  • Gość
Adobe flash player
« dnia: 2008-03-20, 21:27:40 »
Witam serdecznie
Widziałem kilka wątków dotyczących własnie flash playera, ale żaden nie był w stanie mi pomóc.
Generalnie chodzi o to:
Mam ubuntu, jestem świerzakiem. Firefox nie może sam zainstalować wtyczki adobe flash playera, ręcznie także nie mogę - po ściągnięciu kilku plików (aplikacji - flash playerów) nie mogę otworzyć nic --> po kliknięciu na plik pojawia się komunikat "nie można otworzyć <>. Nieobsługiwany typ archiwum"  -  archiwum to .rpm --> jak zainstalować teog playera? co zainstalować? co ściągnąć - proszę o linka i krótkie wyjaśnienie mojego problemu:)

norbert_ramzes

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-20, 21:30:08 »
System->Administracja->Synaptic->flashplugin-nonfree

PS. paczki dla Ubuntu/Debiana to .deb a nie .rpm i lepiej nie instaluj nic ręcznie (przynajmniej na razie) tylko przez Synaptica albo to drugie też graficzne coś (nie pamiętam jak się nazywa).

sk8boa

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-20, 21:51:46 »
Cytat: norbert_ramzes
System->Administracja->Synaptic->flashplugin-nonfree
szukałem i nie mam nic takiego... nie można tego odszukać,

norbert_ramzes

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-20, 21:56:02 »
google -> wpisać: repozytoria+ubuntu+twoja_wersja_ubuntu

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-03-20, 22:20:52 »
kolega widać ma bardzo starą wersję Ubuntu (drapper). Możliwe, że w repozytoriach akurat tej wersji nie ma flashplayera.
W każdym razie poszukaj. Jeśli nie znajdziesz, to ściągnij ze strony Adobe plik z rozszerzeniem .bin - uruchamia się go z wiersza poleceń i wypakowuje on wtyczkę dla FF (zresztą na stronie Adobe powinno być napisane).

matulik

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-03-20, 23:46:05 »
Sciagnij flashplayera ze strony adobe i tam jest instalator tekstowy - odpalasz go, wybierasz mozille i chodzi.

lukaszn

  • Gość
Adobe flash player
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-03-21, 10:04:11 »