Nowe posty

Autor Wątek: Fedora 9a, 8 = Grub error 22  (Przeczytany 2503 razy)

wuerzet

  • Gość
Fedora 9a, 8 = Grub error 22
« dnia: 2008-03-21, 14:36:02 »
Witam.
Szukałem na forum informacji na temat mojego problemu, ale niczego nie znalazłem, więc piszę...

Wczoraj chciałem zainstalować na moim laptopie system Fedora Core 9a (na miejsce Ubuntu i Windowsa XP), jednak podczas instalacji wyskakiwał jakiś błąd (którego szczerze nie pamiętam) i musiałem ją przerwać. Jednak po nieudanej instalacji pojawiła się informacja o błędzie (Grub) 22 i niczego nie da się zrobić. Gdy wkładam płytkę z windowsem XP, bądź fedorą 8 to system i tak ich nie sprawdza tylko wyświetla informacje o błędzie. Nie da się niczego wpisać etc. W biosie mam ustawiony napęd cd/dvd, przed dyskiem twardym, lecz to w tym przypadku nic nie daje...

Co mogę zrobić by naprawić ten problem?
Z góry dziękuje za pomoc.

lukaszn

  • Gość
Fedora 9a, 8 = Grub error 22
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-21, 18:34:31 »
first boot na pewno CD/DVD ? spróbuj wczytać domyślne ustawienia BIOSu uruchomić komputer ponownie i znowu zmienić na bootowanie jako first DVD

  • Gość
Fedora 9a, 8 = Grub error 22
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-21, 21:47:54 »
Albo przełącz dysk na drugi kontroler i wtedy odpal kompa z płytki (chociaż nie wiem czy ten sposób zadziała jeśli dystk jest na SATA, ale warto spróbować).
Z poziomu płytki możesz przeinstalować GRUB'a (jeśli jest to LiveCD albo Live/DVD).

norbert_ramzes

  • Gość
Fedora 9a, 8 = Grub error 22
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-21, 22:00:41 »