Nowe posty

Autor Wątek: Kubuntu się nie wyłącza...  (Przeczytany 2975 razy)

sirmacik

  • Gość
Kubuntu się nie wyłącza...
« dnia: 2008-03-16, 10:14:06 »
Witam!
Mam pewien problem który objawia się tym, że moje Kubuntu 7.10 nie zamyka się... Wyłącza się KDE potem znika kursor myszki i dalej nic sie nie dzieje... Jest czarny ekran, monitor włączony i może chodzić tak całymi godzinami... Próbowałem wielu metod zaczerpniętych z różnych miejsc... Edycja ustawień gruba, zmiana ustawień w menadżerze sesji, zmian w plikach... Po komendzie
 sudo modprobe apm
pokazuje sie błąd mniej więcej taki (ściągnąłem treść błędu z innego posta, u mnie różni się tylko wersją jajka)
FATAL: Error inserting apm (/lib/modules/2.6.20-16-generic/kernel/arch/i386/kernel/apm.ko): No such device
Próbowałem również tego i tego (pierwsze 2 posty)... NIC nie działa... Może ktoś jednak z na jakieś rozwiązanie tego problemu?!
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

EDIT:
Miałem też problem związany z pierwszym update'm... Wyskoczył jakiś błąd, a a potem okienko informujące o tym że dostępna jest nowa wersja systemu - nacisnąłem by się upgrade'ował.. Wyskoczył jakiś błąd i potem adept nie dawał się uruchomić do czasu wpisania w konsoli polecenia
sudo dpkg --configure -a
Niestety potem adept nie znalazł żadnych plików do aktualizacji pomimo tego że nie wszystkie zdążył przed tym błędem zaktualizować... Nie wiedziałem co z tym dalej zrobić, ale to chyba ma jakiś związek z tym nie wyłączaniem się systemu bo to zaczęło się dziać właśnie po tym problemie (wcześniej restartowałem system bez problemu co najmniej 2 razy).

EDIT:
Był też problem z bootsplashem (nie wyświetlał się) ale to rozwiązałem z pomocą tego posta.

EDIT:
Ależ się rozpisałem :) , ale jeszcze jedna informacja, która może w czymś pomóc... Mianowicie posiadam kartę graficzną ATI z zainstalowanymi przez envy najnowszymi (8.3) sterownikami producenta.

norbert_ramzes

  • Gość

sirmacik

  • Gość
Kubuntu się nie wyłącza...
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-16, 12:22:05 »
No to niestety nie rozwiązuje problemu... W między czasie  z ustawienia systemowe -> Advanced -> System services wyrzuciłem z uruchamiania usługę acpid i pomogło. Nie jestem tylko pewien jak to wpłynie na system, tzn. czy nie spowoduje to nieprawidłowego działania jakiegoś innego komponentu systemowego...

norbert_ramzes

  • Gość
Kubuntu się nie wyłącza...
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-03-16, 14:42:55 »
man acpid