Nowe posty

Autor Wątek: Problem z załadowniem systemu ubuntu 7.05  (Przeczytany 2538 razy)

amperion

  • Gość
Problem z załadowniem systemu ubuntu 7.05
« dnia: 2008-03-18, 09:43:17 »
Wszystko dziala w najlepszym porzadku gdyby nie brak miejsca na dysku.
Probuję sie zalogować, ale wyskakuje mi komunikat ze nie mozna zaladowac pliku autoryzacji z powodu braku miejsca na dysku. Probowalem wejsc spod terminala ale znow ten sam bład. Zdecydowalem sie uzyć Live CD ale nie mam dostępu do plikow ze starego systemu (ubuntu 7.05). Uzywam Ubuntu 7.04 LiveCD. Proszę o jakies solucje.


Moze podam to co mi sie wyswietla podczas proby logowania:

Program GDM nie może zapisać pliku autoryzacji. Moze to oznaczać brak przestrzeni dyskowej lub brak możliwości zapisu w twoim katalogu domowym. Wzwiazku z tym zalogowanie się jest niemożliwe. Skontaktuj się z administratorem systemu.

chmooreck

  • Gość
Problem z załadowniem systemu ubuntu 7.05
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-18, 10:32:56 »
na jakim dysku ? co próbujesz zrobić ? Co działa w porządku skoro nawet nie możesz się zalogować ?

obowiązkowo: http://rtfm.killfile.pl

amperion

  • Gość
Problem z załadowniem systemu ubuntu 7.05
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-18, 12:17:43 »
probuje skasowac zbedne dane bo one powodują to ze nie mogę sie wbic na system.Jestem teraz na systemie z CD. chcialbym usunac te dane. Znajduja sie one na pierwszej partycji z ktorej wczesniej odpalał mi System właściwy i  na ktory teraz nie mogę sie dostać.


Błąd podczas usuwania
Nie można usunąć "/media/disk...24x768.jpg" z powodu braku uprawnień do modyfikacji folderu nadrzędnego.



_____________________
ok, wywalilem zbedne rzeczy w MidnightCommanderze za pomoca komendy:

        sudo mc

banalny problem ale dziekuje za wszystko :-)