Nowe posty

Autor Wątek: Odświeżanie monitora  (Przeczytany 2744 razy)

matulik

  • Gość
Odświeżanie monitora
« dnia: 2008-03-05, 13:19:08 »
Witam. Mam taki problem: przed zainstalowaniem sterowników do nvidii mogłem ustawic odswieżanie max do 75 Hz (przy rozdzielczośći 1280-1024). Zainstalowałem sterowniki od nvidii, wszystko ładnie, tylko teraz przy tej samej rozdzielczości mam do wyboru 50 i 54 Hz.
Do tego (pewnie z tego samego powodu) nie moge teraz automatycznie dopasować wyświetlanego obrazu do ekranu (automatycznie w sensie funkcja 'Auto Adjustment' monitora).
Da sie coś z tym zrobić? Pozdrawiam

chmooreck

  • Gość
Odświeżanie monitora
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-03-05, 14:14:49 »
tak, da się...
logi X'ów już odwiedzałeś ?

Edit:
Mógłbyś również podzielić się większą ilością informacji... np. interesujące sekcje z xorg.conf dotyczące monitora i karty graficznej

  • Gość
Odświeżanie monitora
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-05, 14:21:08 »
pewnie instalator sterowników podmienił plik konfiguracyjny /etc/X11/xorg.conf.
Na szczęście instalator nie usuwa starego, ale robi jego kopię zapasową (będzie się ona nazywać /etc/X11/xorg.conf.bak albo podobnie). Otwórz kopię zapasową i sprawdź jakie były stare ustawienia dla odświeżania i czy była tam jakaś opcja odpowiadająca za Auto Adjustment. Przepisz te rzeczy do nowego pliku (do xorg.conf)

Możesz także podmienić nowy plik z powrotem na stary, ale ten stary będziesz musiał trochę zmodyfikować, żeby karta graficzna ci działała:
-w sekcji Device pole Driver musi być ustawione na "nvidia"
-w sekcji Module musi być Load "glx" a nie może tam być Load "dri" (bardzo ważne, bo inaczej nie będzie ci działał OpenGL) - przed Load "dri" wystarczy wstawić na początku linii znak #:
#        Load "dri"
-w podobny sposób jak Load "dri", należy wyłączyć całą sekcję DRI:
#Section "DRI"
#        Mode    0666
#EndSection