Nowe posty

Autor Wątek: glupie problemy na samym poczatku pracy z linuksem;/  (Przeczytany 8105 razy)

  • Gość
glupie problemy na samym poczatku pracy z linuksem;/
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-03-08, 00:03:19 »
a jaki masz monitor? LCD czy CRT? Jeśli CRT to bardzo prawdopodobne że problem leży w złych ustawieniach odświeżania monitora (też w xorg.conf). Jeśli jednak monitor to LCD, to dziwna sprawa.
Instalacja systemu od nowa, jeśli jeszcze jest świeży, to też dobra opcja - nauczyłeś się trochę więcej i teraz tą wiedzę możesz lepiej wykorzystać instalując system na nowo.

AvB

  • Gość
glupie problemy na samym poczatku pracy z linuksem;/
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-03-08, 00:14:53 »
dzieki za rady faktycznie lepiej wykozystam swoja wiedze na ponownym instalu :)

AvB

  • Gość
glupie problemy na samym poczatku pracy z linuksem;/
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-03-08, 05:59:05 »
spoko jest po formacie bez wiekszego trudu zainstalowalem wszelkie rzeczy z ktorymi mialem wczesnbiej trudnosci:) ale... cos nie tak jest z ta nvidia.. pieknie pojawia mi sie zielony ekran przy odpalaniu systemu... ale.. nie moge ustalic odpowiedniej rozdzielczosci i wyskakuje informacja ze wszyscy uzytkownicy musza byc wylogowani...sa jakies komendy na to??... polpit wyglada gorzej niz przed instalacja a gdy chce zmienic efekty wizualne na przynajmniej "normal" dostaje taka informacje "Desktop effects could not be enabled"czy o czyms zapomnialem?? przy instalacji tych sterownoikow??  apropo sekcji Module w configu to u mnie takiej sekcji wogole nie ma;/  a przynjamniej jej nie widze w otwartym pliku...moze trzeba to zrobic pod konsola??;/


edit

tym razem przy odpaleniu na nowo pajawilo mi sie takie cos....;/;/;/

Przy uruchamianiu Demona ustawień GNOME wystąpił błąd.

Niektóre z ustawień, takich, jak motywy, dźwięk lub ustawienia tła, mogą być niepoprawne.

Ostatnim komunikatem o błędzie był:

Failed to connect to socket /tmp/dbus-UlHSvgG9cX: Connection refused

Przy następnym zalogowaniu środowisko GNOME nadal będzie próbowało ponownie uruchomić Demona ustawień GNOME.
 
dlaczego to wszystko tak mi sie komplikuje?? ehhh

  • Gość
glupie problemy na samym poczatku pracy z linuksem;/
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-03-08, 15:43:43 »
hmm... Wygląda dosyć poważnie. Ale szczerze mówiąc nie dziwi mnie to. Ja raz w Ubu 7.10 miałem taki sam problem jaki opisujesz w ostatnim poście (ten z GNOMEM). Po prostu Ubu 7.10 jest trochę skopany (w 7.04 nie było takich problemów) i czasem dzieją się na nim rzeczy dziwne. Za niecały miesiąc powinien wyjść stabilny Ubu 8.04 (ludzie, którzy używają wersji testowej 8.04 twierdzą że jest o wiele stabilniejsza od 7.10 i po prostu działa).

Co do problemów z grafiką, to podaj tutaj zawartość pliku xorg.conf i jaki masz ten monitor?