Nowe posty

Autor Wątek: flashplayer  (Przeczytany 4198 razy)

dragonlair

  • Gość
flashplayer
« dnia: 2008-04-02, 15:49:30 »
jest prblemik zainstalowałęm adobe flashplayera ale podczas oglądania fiomikiów film się ścina na pełnym ekranie na małym okienku chodzi płynnie , mam zainstalowane stery nvidi od razu piszę ;) czekam na odp.

Brix

  • Gość
flashplayer
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-02, 19:15:59 »
Jaka to wersja flasha i czy masz szybki sprzęt? Jeżeli zainstalowałeś wersję "9,0,115,0", jest to całkowita porażka, muli się nawet na bardzo szybkich komputerach.

mcmcmc

  • Gość
flashplayer
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-04, 08:42:29 »
Cytat: Brix
Jaka to wersja flasha i czy masz szybki sprzęt? Jeżeli zainstalowałeś wersję "9,0,115,0", jest to całkowita porażka, muli się nawet na bardzo szybkich komputerach.
mam ten sam problem z flsahplayerem i mam tą wersję co ty piszesz powineienem starszą zainstalować? tylko jak to cholerstwo usunąć. ja go nie instalowałem przez "urpmi" albo ściągając rpm-a.
Włączyłem przeglądarkę firefox-a i dałem mu żeby zainstalował plugina i zrobił to tylko jak to teraz usunąć . w dodatkch w firefoxie nie ma podanego flashplayera a jak wejdę w opcje instalacja/odinstalowywanie programów to tam też nie ma zainstalowanego flash playera. z pod konsoli też próbowałem odinstalować ale według niego flshplayer nie jest zainstalowany . jak to dziadostwo usunąć?
aha a kompa mam na tyle szybkiego że flashplayer powinien śmigać bez najmniejszych problemów

no i jeszcze mam pytanko dlaczego czasem jak odpalę w firefoxie parę zakładek przeglądarka zmula mi strasznie? kompa mam dobrego czasami otworz pięć 6 zakłądek i jest ok a czasami otworzę 4 i zmula wykorzystuje moc kompa na maksa przcież to przeglądarka nie powinna zamulać tak kompa.

Offline mateo86

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 647
    • Zobacz profil
flashplayer
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-04, 12:30:16 »
Nie wiem czy to akurat wina flashplayera... U mnie ta wersja dziala normalnie...

Cytuj
no i jeszcze mam pytanko dlaczego czasem jak odpalę w firefoxie parę zakładek przeglądarka zmula mi strasznie? kompa mam dobrego czasami otworz pięć 6 zakłądek i jest ok a czasami otworzę 4 i zmula wykorzystuje moc kompa na maksa przcież to przeglądarka nie powinna zamulać tak kompa.
To raczej wina przegladarki. U mnie Firefox 2 tez przy kilku zakladkach strasznie wolno chodzil, szczegolnie jak byly jeszcze na nich animacje flash. Problemu tego nie stwierdzilem korzystajac z Firefox 3 beta 4. Z kolei beta 5 znowu strasznie u mnie zamula... :-/

norbert_ramzes

  • Gość
flashplayer
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-04, 18:51:48 »
To i ja potwierdzę że FF (Iceweasel) muli jak jest otwartych kilka albo co gorsza więcej zakładek i są w nich "flesze".

Brix

  • Gość
flashplayer
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-04-06, 00:07:34 »
Cytat: mcmcmc
mam ten sam problem z flsahplayerem i mam tą wersję co ty piszesz powineienem starszą zainstalować? tylko jak to cholerstwo usunąć. ja go nie instalowałem przez "urpmi" albo ściągając rpm-a.
Jeśli coś jest instalowane bez pośrednictwa systemu zarządzania pakietami, trudno się dziwić, że jest dla tego sytemu niewidoczne.

Trudno mi w tej chwili powiedzieć, jak ta wtyczka flasha została zainstalowana, najlepiej przeszukaj dysk na obecność pliku "libflashplayer.so".

Na mój obecny stan wiedzy wtyczka flasha może zostać zainstalowana:

1. W katalogu /usr/lib/flash-plugin
2. W katalogu "plugins" przeglądarki Firefox
3. W katalogu ustawień firefoksa .mozilla


Cytuj
no i jeszcze mam pytanko dlaczego czasem jak odpalę w firefoxie parę zakładek przeglądarka zmula mi strasznie?
To normalne - niestety... Beznadziejnie spartoloną wersją 9,0,115,0 firma Adobe przeszła samą siebie. Pytanie tylko w czym?

Niestety, na starszej wersji wtyczki flaszki siłą rzeczy będzie mniej rzeczy działać. Niestety (po raz trzeci), trzeba pójść na jakiś prywatny kompromis albo czekać na następną wersję flaszki.

matulik

  • Gość
flashplayer
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-04-06, 23:06:20 »
Cytat: mcmcmc
no i jeszcze mam pytanko dlaczego czasem jak odpalę w firefoxie parę zakładek przeglądarka zmula mi strasznie? kompa mam dobrego czasami otworz pięć 6 zakłądek i jest ok a czasami otworzę 4 i zmula wykorzystuje moc kompa na maksa przcież to przeglądarka nie powinna zamulać tak kompa.
To zależy też jakie strony otwierasz, ja np. zauważyłem że podczas włączenia kilku zakładek z portalu wp.pl w Iceweasel'u to zmula strasznie, ale już włacze nawet parenaście jakiś zwykłych, mało reklam etc. to chodzi w miarę dobrze.

Cytat: dragonlair
jest prblemik zainstalowałęm adobe flashplayera ale podczas oglądania fiomikiów film się ścina na pełnym ekranie na małym okienku chodzi płynnie , mam zainstalowane stery nvidi od razu piszę ;) czekam na odp.
W każdej przeglądarce masz taki problem?