Nowe posty

Autor Wątek: Uruchamianie Live CD na Asus  (Przeczytany 3887 razy)

  • Gość
Uruchamianie Live CD na Asus
« dnia: 2008-02-27, 13:07:51 »
Witam,

mam problem z uruchomieniem live CD na moim ASUSie.
Ładuje się tylko pierwsze menu a potem system umiera. Nie dzieje się nic. Uruchamiałem te same live CD na innych komputerach i działały bez problemu.
Jedyna informacja która mnie się pojawia to "error while loading system" albo "system locked on CPU" (mniej więcej bo nie pamiętam dokładnie.)

Próbowałem Ubuntu, Madrive i Knopix.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Z góry wielkie dzięki.

Niubi

rompiotr

  • Gość
Uruchamianie Live CD na Asus
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-27, 22:25:01 »
Spróbuj uruchomić z opcjami tj. noapic noacpi nopcmcia ewentualnie płytki LiveCD oferują tzw. tryb bezpieczny Jak masz ekran do uruchomienie systemu ( pierwsze menu ) przeczytaj uważnie treść i skorzystaj z przycisku F1 lub F2. Pojawią Ci się informacje o opcjach uruchamiania.

  • Gość
Uruchamianie Live CD na Asus
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-03-18, 16:44:51 »
Nie działa. Próbuję wpisywać te hasła ale bez skutku.
Tryb bezpieczny kończy się zasadniczo tym samym co inne tryby i opcje bootowania - zawieszenie komputera i zero jakiejkolwiek reakcji.
W najlepszej opcji dostaję cały ekran jakiś zupełnie dla mnie niezrozumiałych wyrażeń, komend i stwierdzeń. Ogólnie mało optymistycznie.

Ktoś ma jakieś jeszcze pomysły jak można to zmienić?

Z góry dziękuję.

aklb

  • Gość
Uruchamianie Live CD na Asus
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-04-07, 18:50:07 »
Witam cie. Mam dokladnie ten sam problem z Live na plycie asusa i dwurdzeniowym pentium. Udalo mi sie zainstalowac Red Hat, ale po instalacji nie uruchomil sie. Uaktualnilem bios, ale nic to nie dalo. Ja rowniez nie mam pojecia co zrobic. Czyzby Asus byl produkowany tylko dla Microsoftu? Szkoda... Ja rowniez bede wdzieczny za wszelka pomoc. Pozdrawiam.

arctgx

  • Gość
Uruchamianie Live CD na Asus
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-04-07, 19:01:59 »
Nie wiem, na czym odpalał kolega piszący tu: http://forum.linux.pl/viewtopic.php?pid=81069#p81069 ale zerknij na te dwa parametry.

Swoją drogą, mało który z producentów bierze pod uwagę Linuksa i nieraz zapaleńcy sami doszukują się, jak działa dany układ, by móc napisać sterownik.

Czasem wystarczy ściągnąć dystrybucję z najnowszym jądrem, które może już obsługiwać Twój sprzęt.