Nowe posty

Autor Wątek: Ulepszanie wine  (Przeczytany 3514 razy)

Małolat

  • Gość
Ulepszanie wine
« dnia: 2008-02-25, 17:48:06 »
Witam! Kilka razy zetknąłem się z wątkiem dotyczącym wine. Ostatnio przeczytałem gdzieś że wystarczy podmienić pliki DLL w wine na te od windowsa a wydajność będzie taka sama. Czy to prawda? Czy istnieje jakiś sopsób/sposoby na przyspieszenie lub ulepszenie pracy wina? Proszę (jeśli masz czas) o obszerne wyjaśnienie problemu z linkami to zrobi się z tego przydatny poradnik.


ps. Nie znalazłem nic na ten temat na forum a w google to ja nie wiedziałem już co wpisać bo i tak nie działało...

Pozdrawiam!

TheUsh

  • Gość
Ulepszanie wine
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-25, 18:04:23 »
Odpowiedź jest jedna: jeśli chcesz poprawić wydajność Wine to dołącz do twórców i podsyłaj im poprawki :P Innego sposobu nie ma.

WizardNumberNext

  • Gość
Ulepszanie wine
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-26, 10:43:23 »
A jednak nie do końca! Czytaj nad wierszami a dowiesz się więcej. Masz Debian, a więc wszystko pod i386. Chcesz wydajnego wine skompiluj pod swój procek a zyskasz nawet 80% więcej wydajności (ja na AMD K6-2 zyskałem 30-60%, a na AMD Athlon ThunderBird 30-80% (to jest moja opinia i odczucie prędkości działania)). Nie chodzi tutaj o podanie samej architektury (np i686-linux-gnu) tylko o przekazanie flag do gcc (np -march=pentium3 mtune=pentium3 -mmmx -msse -mfpmath=sse,387) - to przykład dla pentium3, zyskasz dużo więcej niż byś się mógł spodziewać. Tak czy inaczej wydajność wine jest zależna od architektury procesora.

A na przyszłość ostrzeżenie pliki *.dll w windows są skopilowane pod windows, a pliki *.dll.so itp są pod linux - nie istnieje możliwość przyśpieszenia wine poprzez podmiankę - wine przestanie działać!