Nowe posty

Autor Wątek: połączenie szerokopasmowe na kablówce  (Przeczytany 4099 razy)

daimonek

  • Gość
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« dnia: 2008-02-26, 21:03:42 »
Witam mam problem, chodzi o to, że zainstalowałem dystrybucję Debian 4.0 i mam internet  kablówką (na skrętce), ale połączenie szerokopasmowe i właśnie nie wiem jak tu skonfigurować bo tego połączenia nie znajduje system. Z góry dziękuję.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-26, 21:20:42 »
> mam internet  kablówką (na skrętce)

To znaczy masz zwykłą kartę sieciową 10/100MB?

Sprawdź jako root:
# ifconfig
czy wykrywa ci twoją kartę (ethX).

Jakie powinny być ustawienia w sieci twojego ISP? Masz podać jakieś konkretne czy też włączyć pobieranie ustawień przez DHCP?

W obu przypadkach możesz użyć graficznych konfiguratorów do ustawienia tych parametrów (`network-admin`). Możesz też użyć polecenia ifconfig.


> tego połączenia nie znajduje system

W którym momencie ma je znajdywać? Podczas instalacji? W jakimś konfiguratorze graficznym?

John144

  • Gość
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-27, 18:43:16 »
Witajcie, połączenie szerokopasmowe w większości dystrybucji, w tym i Twojej możemy skonfigurować w formie graficznej, co jest dla początkujących ogromnym ułatwieniem. Należy wejść w Panel Konfiguracja komputera - jako root ! i tam kliknąć  - sieć internet- a następnie - Centrum konfiguracji sieci- tam należy wybrać opcję - konfiguracja ręczna  (statyczna konfiguracja) - ethernet -  tu wpisujemy dane otrzymane od naszego dostawcy internrtu,  aders: IP, maska podsieci, Routing (brama). W tym okienku można kliknąć - zaawansowane - i wpisać nazwę domey.
Powodzenia w ustawieniach.

WizardNumberNext

  • Gość
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-27, 19:30:12 »
Mr. John144 - Gratulację znajomości JEDNEJ dystrybucji! Debian to nie zabaweczka dla dziecka - to poważne distro i nie mam tak jak w Mandriva graficznego konfiguratora do wszystkiego (jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego). Każde distro jest inne jak nie znasz distro to nie podpowiadaj w taki sposób bo wprowadzasz w błąd (a może Mr. daimonek szukał tego konfiguratora (i to np bardzo długo) - wyobrażasz sobie jego uczucia po odczytaniu postu który właśnie piszę? ja tak.). Na Przyszłość polecam coś co nauczy ciebie samodzielności (i to tak że już we wszystkim sobie poradzisz) - Debian.


daimonek masz połączenie szerokopasmowe - O.K. ale jest wiele sposobów podłączenia takiego połączenia. Przyznaj się nam jak to ustrojstwo podłączasz pod kompa a pewnie więcej będziemy mogli pomóc.

daimonek

  • Gość
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-27, 20:35:59 »
Witam ponownie właśnie chodzi o to, że firma lokalna z której jest internet podała inne dane dla tego połączenia(login i hasło,ip-moje). Żadnej bramki ,maski i dnsów. Aha modemu też nie mam, tylko przewód idzie prosto  do sieciówki, a i automaty DHCP sieć ma wyłączone. Nie wiem może przejść się do tej firmy i zapytać o te numery statyczne?

WizardNumberNext

  • Gość
połączenie szerokopasmowe na kablówce
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-28, 11:40:58 »
Zadzwoń (szkoda nóg i czasu).

Tak na marginesie - Masz windows? Jak masz to czy tam ci działa ten net? Jeżeli działa to wystarczy przepisać dane na lnx i po problemie. Do wprowadzenia danych polecam network-admin (dobry prosty w użyciu programik, a jednak wszystko wpiszesz)