Nowe posty

Autor Wątek: Hakin9 Live Cd  (Przeczytany 3767 razy)

Toryu

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« dnia: 2008-02-20, 19:02:27 »
Witam otorz mam problem, porzyczylem od kolegi plyte z czasopisma Hakin9 na ktorej jest wersja live tegoż systemu. Rutynowo zmieniam w BIOS bootowanie na CD-ROM zapisuje zmiany itd., wiadomo. I jak wlacza mi sie komp to slysze jak plyta pracuje, pozniej sie zatrzymuje i wyswietla mi sie okno ladowania WinXP. Zupelnie nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc

TheUsh

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-20, 19:07:10 »
Sprawdzałeś czy Windows czyta ta płytę ? Jeżeli nie to uszkodzona jest i dlatego nie chce się zbootować ;)

Toryu

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-20, 19:08:16 »
Sprawdziłem, działa wszystko.... Ogladam juz sobie nawet tutoriale na niej :PP

TheUsh

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-20, 19:25:25 »
Spróbuj sobie ją zbootować w virtualboxie (www.virtualbox.org) - jak nie chce się normalnie uruchomić, to zawsze można się przecież pobawić w wirtualnej maszynie ;)

Toryu

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-20, 19:30:32 »
nigdy sie tym nie bawilem ten program uruchhamiam z Windy i moge sobie przez niego normalnie Linuxa odpalic tak ? nie musze go odrazu instalowac ?

TheUsh

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-20, 19:44:05 »
ten program jest tak jakby emulatorem peceta. Jak odpalisz na nim to livecd, to i tak nie  da rady pewnie go zainstalować (livecd z założenia służą do tego aby system nie musiał korzystać z dysku), ale jeżeli masz dość szybką maszynę i chciałbyś przetestować jakąś "normalną" dystrybucję linuksa, a boisz się ponownego partycjonowania dysku, to możesz ją zainstalować na tym wirtualnym komputerze, przeznaczając jedynie parę GB na plik, który będzie robił za dysk dla niego ;)

Toryu

  • Gość
Hakin9 Live Cd
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-20, 19:47:24 »
dzieki za pomoc jak mi sie cos uda zrobic to sie odezwe