Nowe posty

Autor Wątek: instalacja w kde cd.  (Przeczytany 13133 razy)

xadmi

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-05-25, 17:07:42 »
2005-05-25 16:09:35 Daro20 napisał:

> 2005-05-25 16:06:11 jk33 napisał:
 >
 > >
 >  >  >
 >  >  > To znowu ja :-(   Chyba się zaraz wścieknę!  rozpakowałem installera do:
 >  >  > file:/home/dariusz/programy dla linuxa/Nowy katalog/firefox-installer    i za
 > cholere
 >  > nie
 >  >  > potrafie się dostać do tego z konsoli. wpisuję cd i ścieżkę i nic wyskakuje mi
 > "No
 >  > such
 >  >  > file or directory". Czemu ja tego nie potrafie? HELP
 >  >  >
 >  >
 >  > Masz spacje w nazwach plikow.
 >  > mozesz:
 >  > a)wziac sciezke w cudzyslow
 >  > cd "/home/dariusz/programy dla linuxa/Nowy katalog/firefox-installer"
 >  > b)poprzedzic spacje backslashami
 >  > cd /home/dariusz/programy dla linuxa/Nowy katalog/firefox-installer
 >  >
 >  > Ps:
 >  > Osobiscie odradzam Ci uzywanie spacji
 >  > w nazwach plikow, lepiej uzywac
 >  > podkreslen _ albo minusow -.
 >  >
 >  >
 >  >
 >
 > Dałem sobie rade, uruchomił się installer i ... nie wiem czy mi to się zainstalowało. Gdzie to
 > znajde, jak to sprawdzić i uruchomić?
 >


Jak się uruchomił to się zakończył , gdzie to teraz jest ?
Niech zgadnę .... pewnie tam gdzie sie rozpakował i zainstalował  założę się że w katalogu  "firefox instaler".
Jeśliś instalował jako root to czekają Cię poszukiwania ...
Jeśli jako user to pewnie  /home/user/firefox installer/ !!!
i on tam pewnie siedzi i czeka aż kliniesz na skrypcik - firefox ..... Potem zrób sobie skrót i surfuj  (..i czytaj o Linuksie).

Daro20

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-05-26, 10:16:57 »
No to tak z tego co mi piszesz to to jest proste i kolorowe, ale u mnie nie do końca. Ja tu białej gorączki tutaj dostałem! Ale walcze dalej. Dzięki za cierpliwość. Zrobiłem jak poradziłeś i otworzyło się okno, że zachwile rozpocznie się instalacja Mozilla Firefox klikam "naprzód" i ... nic. a dokładnie: [root@localhost firefox-installer]# '/home/dariusz/firefox-installer/firefox-installer-bin'
SCIM: im_module_init
free(): invalid pointer 0x82396a8!
free(): invalid pointer 0x8239680!
Segmentation fault
[root@localhost firefox-installer]#
no i nie wiem czy zainstalowało się czy nie. A w usr/bin jest ikonka firefox, a jak ją klikam to wyskakuje, że takiegi plik już nie istnieje  :-(((

de_laurent

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-05-26, 10:42:46 »
uruchamiasz firefox-installer czy firefox-installer-bin?

Daro20

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-05-26, 11:50:47 »
obojętnie z czego zawsze dzieje sie tak samo tzn. uruchamia się instalator i nic. poszedłem na łatwiznę i ściągam firefoxa rpm. Myśle że bedzie działać. Oświeć mnie jeszcze co oznaczają liczby przy rpm np. 586 lub x86. A jeszcze jedno: do konsoli mogę kopiować pliki metodą "przeciągnij i puść" czy nie, bo jest to wygodniejsze od pisania long adresów?

xadmi

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-05-26, 13:00:08 »
2005-05-26 11:50:47 Daro20 napisał:

> obojętnie z czego zawsze dzieje sie tak samo tzn. uruchamia się instalator i nic. poszedłem na
 > łatwiznę i ściągam firefoxa rpm. Myśle że bedzie działać. Oświeć mnie jeszcze co oznaczają
 > liczby przy rpm np. 586 lub x86. A jeszcze jedno: do konsoli mogę kopiować pliki metodą
 > "przeciągnij i puść" czy nie, bo jest to wygodniejsze od pisania long adresów?

A spróbój go zainstalować tylko w swoim koncie , utwórz katalog np. "firefox" , rozpakuj tam installera , uruchom skrypt
 firefox-installer, pokaże się graficzny instalator zada parę pytań, zgódż się na wszystko i każ mu tam zostać. powinien się odpalić zaraz po tej "pseudoinstalacji"

Daro20

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-05-26, 13:41:17 »
Też tak próbowałem i zawsze tak samo. Np krusader rpm. instaluje się i nie włącza, w innych ciągle wyskakuje, że brakuje jakichś bibliotek np  libpng3-devel-1.2.6-2.1.101mdk.i586
libcurl3-devel-7.12.1-1.1.101mdk.i586
Skąd ja je mam ściągnąć i jak, gdzie "zainstalować"? A firefox rpm instaluje się ładnie tylko nigdzie go niema!!! już mi się skończyły pomysły na kombinowanie. Siedze od wczoraj nad jednym programem i z miejsca mnie nie znać.  Czy to jest aż tak skomplikowane???

xadmi

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-05-26, 14:14:56 »
2005-05-26 13:41:17 Daro20 napisał:

> Też tak próbowałem i zawsze tak samo. Np krusader rpm. instaluje się i nie włącza, w innych
 > ciągle wyskakuje, że brakuje jakichś bibliotek np  libpng3-devel-1.2.6-2.1.101mdk.i586
 > libcurl3-devel-7.12.1-1.1.101mdk.i586
 > Skąd ja je mam ściągnąć i jak, gdzie "zainstalować"? A firefox rpm instaluje się
 > ładnie tylko nigdzie go niema!!! już mi się skończyły pomysły na kombinowanie. Siedze od
 > wczoraj nad jednym programem i z miejsca mnie nie znać.  Czy to jest aż tak skomplikowane??

 Nie ma go w menu? to jest w /usr/bin/firefox .Odpal konsolę napisz :  /usr/bin/firefox    albo  po prostu: firefox

Daro20

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-05-26, 14:25:19 »
po wpoisaniu w konsoli firefox i naciśnięciu enter wyskakuje mi "command not found", a w usr/bin/firefox jest coś takiego ale po kliknięciu na niego wyskakuje mi usr/bin/firefox już nie istnieje.  A i ściągnąłem brakujące biblioteki zainstalowałem to znowu nie instaluje "z powodu niesatysfakcjonującego pakietu devel(libz))" co to do cholery ma znaczyć? Może mi ktoś wyjaśnić???

lagoc

  • Gość
instalacja w kde cd.
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-06-05, 19:07:07 »
Czesc!! Sam jestem pocztkujacym uzytkownikiem Linuxa (Aurox). Ale z wlasnego "doswiadczenia"-poszukaj pliku rpm z programem, jak juz ktos napisal wczesniej kliknij (jesli masz KDE) jak w WIN 2x na rpm-ie i sie zainstaluje, a co do tar.gz (??) poszukaj na necie sposobu instalacji innych prog tak spakowanych, i proboj powtorzyc, powodzenia!!