Nowe posty

Autor Wątek: Zablokowany dostęp do BIOS-a  (Przeczytany 3836 razy)

tofik84

  • Gość
Zablokowany dostęp do BIOS-a
« dnia: 2008-02-15, 18:51:29 »
Witam!
Mam problem jak w temacie... zapomniałam hasła no i mam zablokowany dostęp do ustawień BIOS, mam laptopa acer aspire 3650, BIOS phoenix. Próbowałam tzw. standardowych haseł dla phoenixa (BIOS, CMOS PHENIX, phoenix) i dalej jestem uziemiona... Mam program do łamania haseł cmospwd... tylko za bardzo nie wiem jak go użyć...   Z góry dzięki za pomoc.

--edit ZipoKing--
wątek przeniesiony do bardziej odpowiedniego działu

chmooreck

  • Gość
Zablokowany dostęp do BIOS-a
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-15, 20:47:01 »
możesz jeszcze napisać co to ma wspólnego z linuksem ?
...a tym bardziej z mandrivą ?

freerider

  • Gość
Zablokowany dostęp do BIOS-a
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-15, 22:55:31 »
zrób reset biosu na zworce to powinno pomóc ;)

konrad4s

  • Gość
Zablokowany dostęp do BIOS-a
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-16, 19:11:43 »
hehe... z madriva raczej niewiele :). a zworki to w laptopie tez raczej nie znajdzie :]

sciagnij sobie ten pliczek (to jest cmospwd pod linuksa) . rozpakuj go i w katalogu /cmospwd-5.0/src/:

wyjscie nr 1) jezeli masz kompilator gcc (mozesz sprawdzic wydajac polecenie "whereis gcc" i jak wypisze sciezke do tego pliku to masz ten program) wywal plik cmospwd (to jest skompilowana wersja tego programu, ktora u mnie nie chciala sie odpalac i nie wiem czemu), a nastepnie uruchom polecenie "make". potem to juz tylko uruchomisz program (polecenie "./cmospwd") jako root i wyswietli Ci hasla (o ile bedzie mogl je odczytac)

wyjscie nr 2) jezeli nie masz kompilatora gcc to masz pecha :) i albo sie w niego zaopatrzysz albo sprobuj odpalic program juz skompilowany, poleceniem "./cmospwd" (w katalogu /cmospwd-5.0/src/). ew. popros kogos o kompilacje jego.

wyjscie nr 3) ten program jest tez poprawnie skompilowany pod windowsa tutaj tylko zanim go uzyjesz musisz uruchomic "ioperm -i", ktory tez jest w archiwum z programem dla windows-a. a potem to juz jak w linuchu, czyli puscisz program "Cmospwd_win.exe".

powodzenia...


Ps. widze ze duzo chetnych do pomocy jest na tym forum :]