Nowe posty

Autor Wątek: instalacja Linuxa na nowym notbooku.  (Przeczytany 4133 razy)

paula8122

  • Gość
instalacja Linuxa na nowym notbooku.
« dnia: 2007-11-15, 12:44:19 »
Hej kupiłam wczoraj notbooka Acer Extensa 5220 z systemem Linux. Wiele osób proponowało mi temn system joko.Niezawodny. Lecz nie jestem w stanie sie o tym przekonać. Gdyż nikt nie potrafi mi go Wgrać!
Może pomożecie krok po kroku od początku. Jak instaluje się ten system. Zaznaczam na czystym kompie.
Ps. WIem, że należy w biosie zmienić na CD ale tam nie ma takich odnośników jak w przykładowych , które widziałam w necie.
Będę wdzięczna za pomoc.

arctgx

  • Gość
instalacja Linuxa na nowym notbooku.
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-15, 16:00:01 »
Nie wiem czy komuś będzie chciało się odwalać kawał roboty, która na wiele sposobów została już zrobiona. Nawet, gdyby znalazł się pisarz długiego tekstu jednorazowego użytku dla leniwych, to musiałby wiedzieć, jaką dystrybucję posiadasz.

Po pierwsze, proszę: przeczytaj http://rtfm.killfile.pl i zajrzyj choćby z grubsza do FAQ na tej stronie.

Zapoznaj się w szczególności, choćby z Wikipedii, czym jest dystrybucja Linuksa i poszukaj wpierw informacji dla siebie na stronie własnej dystrybucji.

paula8122

  • Gość
instalacja Linuxa na nowym notbooku.
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-15, 16:02:01 »
Dzięki sczególnie za pierwszy link.
Pozdro

  • Gość
instalacja Linuxa na nowym notbooku.
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-15, 22:13:13 »
co do biosu, to w instrukcji do komputera powinien być dokładny opis dla twojego komputera

co do linuksa, to jak kolega wyżej nadmienił, przydało by się wiedzieć jaką dystrybucję posiadasz

lukwrzesien

  • Gość
instalacja Linuxa na nowym notbooku.
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-11, 14:14:56 »
czesc, Pualu8122. poszedł Ci juz linux czy zrezygnoawłas?
mam podobnego lapa 5220 od tygodnia, zainstalowałem openSUSE 10.3live. wszystko działa opócz bluetooth, irda. więc sie zastanawiam czy trzeba coś dograć?
nie wiem jak wyszukac sieci bezprzewodowe.
jeśli miałaś podobne problemy i jaoś je rozwiązałaś to prosze o pomoc i dziękuje.