Nowe posty

Autor Wątek: Problem z ladowaniem srodowiska graficznego  (Przeczytany 8313 razy)

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« dnia: 2008-02-09, 12:20:05 »
Witam jestem tu nowy mam broblem z mandriva 2008 zainstalowalem soebie ja wczoraj ale przy starcie systemu uruchamia mi sie konsola jak wpisze "startx" to srodowisko laduje mi sie przez kilka sekund a potem ponownie wraca do konsoli i wyswietla mi sie takie cos:
The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
type "ONE_LEVEL" has 1 levels but has 2 symbol ignoring extrasymbol
Errors from xkbcomp are not fatal to the X serwer



P.S
proszeo pomoc PLZ.....

chmooreck

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-09, 13:21:14 »
/var/log/Xorg.0.log jest plikiem logów X'ów. Sprawdź w nim dlaczego X'y się nie uruchamiają.

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-09, 14:10:26 »
a jak mam to sprawdzic ja jestem zielony jezeli chodzi o linuxa :)...

chmooreck

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-09, 14:49:54 »
zacznij w takim razie od artykułów na tej stronie

Bees

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-09, 14:52:34 »
Moze zadziala:
zaloguj sie na root
su
haslo (nic nie bedzie sie pojawiac na ekranie) enter
mcc
zglosi sie konfigurator tam wyprobuj wszystkie elementy jak monitor , klawiatura, karta grafiki ... wykonaj testy. Moze pomoze ;).
Powodzenia!

Brix

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-09, 15:08:45 »
Cytat: donald35pl
jestem zielony jezeli chodzi o linuxa :)...
Rozumiem, że środowisko graficzne po instalacji nigdy nie działało?

Prawdopodobnie "tradycyjne" kłopoty z grafiką, może być niestety ciężko. To komputer stacjonarny czy laptop - a jeśli tak to jaki? Jaką masz kartę graficzną? Czy działał Ci kiedyś jakiś livecd (Linux odpalany z płyty)?

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-09, 15:15:05 »
to jest komputer stacjonarny wczesniej nie maialem problemow z live cd
karte graficzna mam nvidia 32mb

Brix

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-09, 15:53:58 »
Cytat: donald35pl
karte graficzna mam nvidia 32mb
No to jeszcze bardziej dziwna sprawa, bo z tak starą kartą teoretycznie nie powinno być żadnych problemów... No chyba, że już za stara dla M2008 :)

Pierwsze co mi przychodzi na myśl: skąd masz tę Mandrivę? Ściągałeś, kupiłeś, dostałeś? Czy jesteś pewny, że masz dobrze nagraną płytę?

Drugie to kłopoty z brakiem pamięci czy za małą przestrzenią dyskową, ale tak sobie zgadywać można bez końca... Błędy w dystrybucji też niestety mogą być.

Jeśli wykluczysz powyższe, sprawdź może, czy została poprawnie wykryta karta graficzna i czy możesz otworzyć ekran testowy. Albo się poszarp z tym "mcc" spod trybu tekstowego (do nawigacji używaj klawisza TAB), a jeśli nie dasz sobie z nim rady, to zrób reinstalkę i zobacz jak wygląda sprawa ze sprzętem na odpowiednim ekranie podczas instalacji - czy wszystko jest prawidłowo wykryte, czy nie ma nic w kolorze czerwonym i czy da się otworzyć ekran testowy.

Ewentualnie spróbuj ręcznie ustawić co trzeba. No i czy w ogóle nie ma jakichś "dziwnych" komunikatów o błędach.

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-10, 00:20:23 »
juz nie mam pomuslow jak to naprawic zrobilem wszystko co mi pisalisc tylko jedno mnie zastanawia jak instaluje system jak dojde do momentu konfiguracji sprzetu ro pisze mi na czrwowno ze karta graficzna nie skonfigurowana wiec biore reczna konfiguracje i ty kolejne dziwne zjawisko nie ma mojej karty na liscie ale jak wybiore inna to ekran testowy pojaiwa sie normalnie jak by to byal ta karta ale potem przy ponownym uruchomieniu systemu otoczenie graficzne nie chce sie zainstalowac czy jest mozliwosc zainstalowania starownikow recznie z plyty konsoli textowej i czy to pomoze prosze o pomoc.....

chmooreck

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-10, 09:53:27 »
rozumiem, że tych logów jeszcze nie sprawdziłeś ?

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-10, 11:00:11 »
nie stety nie sprawdzilem bo nie moge znalesc tego artykulu na forum jak sprawdzic zgodnosc X'ów

chmooreck

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-02-10, 11:36:35 »
co do artykułów chodziło mi o to, żebyś czegoś się nauczył o podstawach w linuksie, a nie o sprawdzanie logów konkretnie...

Daj wynik poleceń:
cat /var/log/Xorg.0.log | grep "(EE)"
cat /etc/X11/xorg.conf | grep Driver

donald35pl

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-02-11, 18:14:25 »
zainstalowalem w koncu ubuntu 710PL i jestem z niego bardzo zadowolonz tylko mam dwa male pytania: po instalacji cos mi sie z klawiatura po przestawialo i znaki sa w calz swiat tu gdze jest "Y"jest "Z" a tz gdzie "Z" jest "Y" i  znaki jak naprzyklad małpa czy ukosnik tez sa w caly swiat powiedzcie co z tym zrobic i jak to naprawic a druga sprawa to nie chce mi wzkrz mojego odtwazacza mp3 tez bzm prosil o pomoc...

tadzik1990

  • Gość
Problem z ladowaniem srodowiska graficznego
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-02-11, 18:27:29 »
donald35pl: sprawdzanie pisowni nie jest twoim wrogiem.
to o czym mówisz na początku to kwestia układu klawiatury
www.google.pl Ci pomoże, warto umieć samemu szukać informacji a nie o wszystko pytać
co do 2giego problemu to nie mam pojęcie co znaczy "wzkrz".

a poza tym zadałeś temat w złym wątku, naucz się korzystać z forum internetowego.