Nowe posty

Autor Wątek: Pomocy nie wiem co zrobic  (Przeczytany 10522 razy)

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« dnia: 2008-02-08, 23:40:32 »
Po wybrani systemu następuje ładownie linux'a ubunt po zaladowniu wyskakuje czrne okno do polecen co mam zrobić ???? pliska o szybką odpowieć

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-09, 01:50:02 »
Spróbuj na spokojnie opisać problem. Tak, aby zawierał jakieś informacje.
Bazując na tym, co dotąd napisałeś, to mogę polecić ci jedynie kontakt z pomocą techniczną mającą w ofercie zajmowanie się Linuxem.

"Po wybraniu systemu"
W czasie instalacji Ubuntu? Czy masz już je zainstalowane, i wybierasz w menadżerze GRUB przy normalnym starcie komputera?

"Po załadowaniu"
Załadowanie = jaki etap? Konsola? Ekran logowania? Interfejs użytkownika?

"Czarne okno"
Jeśli "okno" to znaczy, że masz interfejs użytkownika. Jeśli to okno jest przez przypadek na cały ekran, to znaczy, że nie jest oknem, tylko czystą konsolą :)

"co mam zrobić?"
To zależy od:
1) doprecyzowania powyższych punktów
2) tego, o co cię "okno do poleceń" prosi - jest tylko "Login:" albo czysta konsola? Czy może jakieś komunikaty. Czy zadaje jakieś pytania albo wyświetla błędy.

Spróbuj opisać dokładnie co się dzieje w trakcie uruchamiania systemu i kiedy pojawia się problem.


Pozdrawiam.

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-09, 12:39:31 »
To bedzie konsola raczej żadnych błędów nie ma ale co mam w niej wpisać żeby uruchomić linuxa??? Za chwilke podam co tam jest napisane niestety po angielsku.

chmooreck

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-09, 13:17:35 »
Cytat: zombek94
co mam zrobić ???? pliska o szybką odpowieć
Przede wszystkim przeczytaj http://rtfm.killfile.pl i naucz się korzystać z forum... zacznij od poprawnego formułowania tematu wątku, potem zajmij się treścią.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-09, 16:12:28 »
Nie napisałeś jeszcze czy instalujesz Ubuntu, czy odpalasz już zainstalowane.

> Za chwilke podam
Forum służy do tego, aby zamieszczać tam pełne posty, a nie napisać kilka zdań. Spróbuj wreszcie zamieścić pełne informacje, które pozwolą nam zdiagnozować twój problem. Bo na razie wiem tylko, że odpaliła ci się konsola, a ty nie wiesz co zrobić dalej.

Pewnie trzeba się zalogować :) A jeśli widnieje znak zachęty ($ lub #), to wydać polecenie :)


Pozdrawiam.

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-11, 19:25:03 »
elo to ja mam fotki pokaze wam !!!!  http://www.instantgallery.pl/galerie/1724/POMOCY/0.html  ;((( co mam zrobić
wystaryu dość opisane
co mam tam wpisać
pomocy ;((((

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-12, 16:16:30 »
linux jest zainstalowany.Włączm kompa i wybrieram pomiędzy Xp a Ubuntu.Wybieram  Ubuntu i następuje ładownie systemu. po załadowaniu wyskakuje ta "konsola"
patrz foto.1 po wpisaniu help wyskakuje patrz foto2

POMOCY I POZDROCHO

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-12, 19:52:16 »
Dziwne :/

System nie wystartował. Powinien albo wejść w tryb graficzny, albo przynajmniej załadować się do konsoli, w której można było by się zalogować.
Ta tutaj to najprawdopodobniej konsola awaryjna o bardzo ograniczonej funkcjonalności.

Tyle, że ciężko coś powiedzieć, dlaczego się pojawiła.

Powinno przynajmniej być wyżej coś napisane na temat tego, co poszło nie tak w czasie ładowania systemu, że nastąpiło przejście do tej konsoli.

Sprawdź czy nie da się przełączać konsol za pomocą Ctrl+Alt+F1, +F2, ... do +F12. Być może tam coś będzie napisane o błędzie, choć na tym etapie startu systemu wiele konsol raczej nie jest jeszcze załadowanych.
Spróbuj ewentualnie przewinąć tę konsolę w górę za pomocą Shift+PageUp.
Jeśli to nie zadziała, to sprawdź, czy w tej konsoli jest polecenie "dmesg". Wyświetla ono logi systemowe - może tam będzie coś o błędzie.

Możesz też spróbować przeinstalować Ubuntu. Jeżeli przy poprzedniej instalacji wszystko robiłeś ok, to jest wątpliwe, czy kolejna coś pomoże. Ale może warto spróbować.

Niestety problem pojawiający się w trakcie bootowania ciężko zdiagnozować na odległość. Szczególnie bez jakichkolwiek komunikatów.
Może znasz kogoś, kto zna się na Linuksie na tyle, aby pomóc ci na miejscu?

Ewentualnie możesz jeszcze ściągnąć płytkę z Knoppx-em (bootowalny z cd Linux), odpalić z niej kompa i sprawdzić zawartość pliku /etc/messages znajdującego się na dysku z Ubuntu (Knoppix wykryje dyski, i można je z pod niego łatwo przeglądać).

Mam nadzieję, że uda ci się rozwiązać problem, albo chociaż znaleźć komunikaty błędów, i wkleić na forum, żebyśmy mogli zdiagnozować przyczynę.


Pozdrawiam.

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-13, 15:55:41 »
nic ci się nie załancz nic nie pomaga pomocy tylko ta konsola i konsola pomocy

magnusek

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-13, 21:41:02 »
zombek94: trochę wysiłku ze swojej strony. Google nie gryzie, są książki od tego... czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj...

w ogóle dziwie sie, że chmooreck jeszcze Cie tak delikatnie potraktował… :)

Przepraszam bardzo ale nie mogłem sie juz powstrzymać od tego typu komentarza. od czytania postów tego typu, gdzie co drugi przerabiany jest X razy na forum. żadnej inicjatywy ze strony zainteresowanego.

najlepiej:
"nic ci się nie załancz nic nie pomaga pomocy tylko ta konsola i konsola pomocy"
i czekac....

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-13, 22:03:21 »
mam nowe fotki troszkę pogrzebałem :D
jutro  nagram filmik  z  uruchamiania :D
może to coś da http://www.instantgallery.pl/galerie/1724/POMOCY/0.html  
tyko filmik nie wiem czy mogę tam dać ;/
ale jakoś to rozgryzę :P

chmooreck

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-02-14, 08:53:03 »
Najprawdopodobniej masz skopana konfigurację gruba. Do rozwiązania Twojego problemu przydałaby się znajomość układu partycji na dysku i zawartości pliku konfiguracyjnego. Skąd to wziąć ? Zapewne w googlach da się znaleźć na to sposoby...



Cytat: magnusek
w ogóle dziwie sie, że chmooreck jeszcze Cie tak delikatnie potraktował… :)
Eeee... chyba aż taki straszny nie jestem ;-)

magnusek

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-02-14, 18:33:46 »
zombek94: ja po przeczytaniu Twojego tematu i przejrzeniu zdjęci (strasznie niewyraźnych :P ) wciąż nie wiem co Ci nie idzie... może opisz co dokładniej robiłeś/przyklep nawet jak trzeba info z ekranu...inaczej cienko widzę pomoc

Cytat: chmooreck
Eeee... chyba aż taki straszny nie jestem ;-)
Nie no jasne,ze nie. Ja podziwiam Cię za wytrwałość...

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-02-17, 10:39:29 »
partycje na dysku mam 2 c i d widows jest zainstalowany na c a lniux na d. Obie parycje sa sprawne. Pródowałem nawet zainstalowac linuxa przez biosa ale nic.
nie wiem co mam zrobić. a co do zdjec to starałem się jak mogłem żeby były najwyraźniejsze. zrzutu ekranu się nie da więc musicie zadowolic takimi jakie sa.

magnusek

  • Gość
Pomocy nie wiem co zrobic
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-02-18, 16:21:31 »
weź kartkę, dlugopis i instaluj na nowo...zapisując wszystkie swoje postępowania, w razie błędu/niepowodzenia wklepiesz swoje poczynania na forum i sie zobaczy :)