Nowe posty

Autor Wątek: migracja z nis-a do Ldapa  (Przeczytany 3365 razy)

zabol32

  • Gość
migracja z nis-a do Ldapa
« dnia: 2008-02-06, 15:32:17 »
witam.
potrzebuje łopatologicznych inforamcji o tym jak przejsc z nis-a na ldapa,siedze juz od 2 tygodni i nie moge tego dobrze zrobić. znalazlem pare artykułów i próbowałem cos z nich wyciągnąć ale niestety jak narazie wyskakuja mi błedy. jak ktoś juz przerabiał ten problem i ma czas i checi niech sie podzieli swoja wiedzą. pozdrawiam i dziekuje z góry

xavery

  • Gość
migracja z nis-a do Ldapa
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-06, 15:59:36 »
Pisałem tu niedawno o LDAP'ie i o skryptach migration-tools. Są wśród nich takie skrypty: migrate_all_nis_offline.sh  migrate_all_nis_online.sh  migrate_all_nisplus_offline.sh  migrate_all_nisplus_online.sh. Nie używałem nigdy NIS'a ale być może te skrypty pomogą.
Poza tym jeśłi masz problem i "wyskakują jakieś błędy" to daj coś od siebie i napisz co to za błędy i z czym konkretnie masz problem.

zabol32

  • Gość
migracja z nis-a do Ldapa
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-08, 15:28:47 »
dzieki za inforamcje ale migrationtools w moim przypadku nie pomoga, juz próbowałem jeśli chodzi o błedy to ostatnio wyskakuje mi jeden  a wygląda tak: ldap_bind: Invalid credentials (49), ale mysle ze przyjaciel google mi pomoze chyba ze ktos ma juz jakies konkretne rozwiązanie to z góry dziękuję. pozdro dla wszystkich :)