Nowe posty

Autor Wątek: firefox w dystrybucjach linuxa  (Przeczytany 8019 razy)

goscccccccccccc

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« dnia: 2008-01-27, 16:01:27 »
Ktoś wie jakie dystrybucje prócz OpenSUSE mają firefoxa zamiast iceweasela? Bo niestety w tym problemie google mi nie wiele poradził. Błagam jeśli ktoś ma zamiar  napisać tylko, że firefox i iceweasel to to samo i skończyć , to proszę nic nie pisać.

goscccccccccccc

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-27, 16:11:31 »
cenną informacją byłoby jak takiego firefoxa skompilować na dystrybucje lunuxa

TheUsh

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-27, 16:20:09 »
Iceweasel'a ma tylko Debian ;] i nie mów że google ci niewiele poradził, bo wystarczy wpisać Iceweasel i w pierwszym wyniku, czyli z wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/IceWeasel można wyczytać "Wolny odpowiednik przeglądarki Mozilla Firefox w Debianie."

norbert_ramzes

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-27, 16:33:54 »
Firefoksa można pobrać skompilowanego i spakowanego o tutaj: http://www.firefox2.com/pl/

Żeby efektywnie korzystać z wyszukiwarki trzeba przede wszystkim chcieć. Gdzieś chyba już o tym pisałem.

Iceweasel to prawie to samo co FF. Normalnie różnicy nie widać, a jak chcesz poznać szczegóły to zapraszam do skorzystania z tego linku.

goscccccccccccc

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-27, 17:45:03 »
to ze iw jest odpowiednikiem ff to ja wiem i nawet prosilem zeby mi tego nie pisac i ja wiem jakie sa rozniece i ze wzlgedu na te roznice chce ff a nie iw.
dzieki norbert tylko nie wiem jak to ugry eby deban mi nie uruchamial iw przy uruchamiania ff, ale moze poprostu zalatwie sobie inna dystrybucje jezeli tylko debianowe maja iw

TheUsh

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-27, 17:54:11 »
Cytat: goscccccccccccc
zalatwie sobie inna dystrybucje jezeli tylko debianowe maja iw
powtarzam po raz kolejny: to Debian ma Iceweasel'a, np. Ubuntu mimo, że się wywodzi z tej dystrybucji ma Firefoksa.

goscccccccccccc

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-27, 19:01:14 »
le z samej wikipedii nie jest to jasne bo nie ma takiej informacji wprost, jest mowa tylko o rodzienie debiania i jest wymienieny cdlinux, ubuntu i knoppix o ktorym wiem, ze ma iw a jak cdlinux nie pamietam, wiec nie pdochodzcie tak od razu do czlowieka
mimo wszystko uwazam, ze lepiej spytac na forum niz sciagac po kolei dystrybucje i sprawdzac

norbert_ramzes

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-27, 19:10:28 »
FF możesz ściągnąć i odpalić na Debianie.

Iceweasel ma dodatkowe poprawki (dotyczące bezpieczeństwa i stabilności) w stosunku do FF.

Koniec.

  • Gość
firefox w dystrybucjach linuxa
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-01-27, 21:07:55 »
jeśli nie chcesz, żeby ci się odpalał iceweasel gdy uruchamiasz firefoxa (ściągniętego ze strony mozilli) to po prostu odinstaluj iceweasel'a a zostaw firefoxa