Nowe posty

Autor Wątek: Nie działa aktywny Adblock Plus  (Przeczytany 13175 razy)

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« dnia: 2008-02-02, 21:39:54 »
Nie potrafię dojść, dlaczego w moim profilu przeglądarki nagle przestał działać Adblock i wyłażą reklamy, którym dawno odprawiłem pogrzeb za pomocą tego rozszerzenia.

Nie zmieniałem zestawu filtrów, w różnych miejscach dostaję info że AP działa. W about:config mam adblock.enabled=true. Tylko "zablokowanych elementów" zawsze mam 0.

Nie mam też funkcji "Adblokuj obrazek" w menu z prawego klawisza myszy ani zakładki nad flaszami pozwalającymi je blokować.

Stworzyłem sobie nowy profil na Iceweasel, zainstalowałem w nim Adblocka i tam działa. A nie wiem co w moim roboczym się stało.

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-02, 22:10:16 »
Być może zmieniły się linki reklam na tych stronach?

Wpisz w adresie Firefoxa "about:config", wyfiltruj "adblock" i zobacz te opcje.
Sprawdź wszystkie podejrzane, jak choćby adblock:enabled. Sprawdź też w konfiguracji Adblocka czy jest Enabled.
Ewentualnie porównaj je z opcjami w czystym profilu.

Również samo rozszerzenie w Menadżerze Rozszerzeń musi być włączone.


Pozdrawiam.

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-02, 22:24:57 »
Czynności, które mi podpowiadasz, dawno już niestety za mną...

Grepowałem już nawet (z "-i" i łańcuchem adblock) katalog ze swoim profilem... Gdybym spróbował zapuścić diff, wyskoczyłoby mnóstwo różnic, które nie muszą mieć zbyt wiele wspólnego z Adblock. Dość szczegółowo przeleciałem tylko prefs.js.

Gdyby zmieniły się adresy, to nie stałoby nic na przeszkodzie bym mógł je zablokować. Problem w tym że nie mam w menu kontekstowym opcji blokowania (jak już pisałem).

Skoro nie ma menu, to klepnąłem ręcznie adres obrazka (dla przykładu logo Google) do listy filtrów. Potwierdziłem zmiany i nic (a powinna się stronka przeładować).

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-02, 23:49:44 »
Reklamom, k..., nie popuszczę, choćbym całą noc nad tym spędził...

Zacząłem kopiować pliki z poprzedniego profilu do nowo utworzonego. I tak, drogą eliminacji, doszedłem że różnica siedzi w patterns.ini.

Wydawało mi się, że plik ten zawiera tylko wzorce adresów, a tymczasem po wrzuceniu go ze starego profilu menu znika, a po wykasowaniu go (i oczywiście restarcie przeglądarki) menu powraca.

W jakim detalu pliku siedzi diabeł? To następny kawałek dłubania.

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-03, 00:04:58 »
W katalogu adblockplus jest kilka kopii plików ze wzorcami. Nadpisałem aktualny jedną z tych kopii i jest już OK, ale... zapomniałem zrobić kopii tego nowego, by chociaż mieć jakąś naukę po zrobieniu diffa. Trzy godzinki zabawy, ale profil przeżył, reklamy znowu w grobie :) A można było czymś ciekawszym się zająć...

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-03, 10:00:27 »
Fajna jest wtyczka NoScript.
Co prawda wyłącza ona wszystkie skrypty domyślnie, co może się wydawać uciążliwe z początku, ale można dla każdej strony z osobna odblokować skrypty na stałe. Oczywiście można ze strony odblokować wszystkie skrypty, albo tylko niektóre (te, które nie są reklamami)

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-03, 17:31:37 »
Mam NoScripta od dawna, rzeczywiście jest niezły w parze z Adblock i bez. Ostatnio choćby przydał mi się do ominięcia tinymc na tej stronie podczas modyfikacji tekściku o Vimie. Można od biedy wyłączyć wszystkie skrypty w preferencjach, ale mało to funkcjonalne.

Skoro już o innych rozszerzeniach, to Grab and Drag ułatwia mi poruszanie się po długich stronkach (np. gdy ktoś nie opatrzy swojego loga w tag CODE), a ostatnio sprawdzam czy do czegoś przyda mi się Web Developer. Nie wiem np. czy w kodzie można wyłączyć domyślne reguły CSS przeglądarki, a wyłączając je za pomocą tego rozszerzenia mogę przyjrzeć się, co jeszcze warto podefiniować.

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-03, 21:24:12 »
No, WebDeveloper to zaista wtyczka.
Faktycznie - jest tam coś takiego jak Disable browser default styles. I można bardzo dużo informacji o stronie zobaczyć. No i ogólnie ma bardzo duże możliwości.

Bardzo dobry jest też FireBug - mod względem modyfikacji kodu wyświetlanej strony w czasie rzeczywistym, ma jeszcze większe możliwości niż WebDeveloper. Można na przykład "w locie" zmieniać pojedyncze style oraz w ogóle kod wyświetlonej właśnie strony. Także polecam;)

arctgx

  • Gość
Nie działa aktywny Adblock Plus
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-03, 23:56:17 »
Dzięki za info o FireBug. Mając rozszerzenia, których w normalnej pracy przeglądarki nie używam, tylko do robienia stron, dobrze jest mieć możliwość łatwego ich wyłączania, by nie siedziało w pamięci cały czas ani nie przedłużało i tak długiego ładowania Firefoksa.