Nowe posty

xx Problem ze sterownikami. (5)
2024-04-13, 21:25:16
xx Instalacja xfce4 (2)
2024-04-13, 16:20:17
xx Serie kompilacji bez instalacji dla “emerge” w Gentoo (2)
2024-04-08, 18:40:04
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (17)
2024-04-05, 10:03:46
xx Problem z Linux Lite po instalacji (3)
2024-04-03, 14:23:40
xx Jak właczyć num locka przy starcie systemu debian 12? (12)
2024-04-02, 17:43:54
xx Brak dźwieku w systemie. (5)
2024-04-02, 16:13:41
xx Dystrybucja pod HP Omen (7)
2024-03-29, 11:33:05
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
2024-03-27, 21:08:23
xx Ile pingwinów? (1)
2024-03-27, 08:59:24

Autor Wątek: Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI  (Przeczytany 11794 razy)

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« dnia: 2008-02-01, 17:57:18 »
Wczoraj zaczęła powstawać nowa dystrybucja GNU/Linux!
Nazwałem ją Debian AMD OPTI. (Teraz nazywa się Debian GNU/Linux IA32 OPTI)
Debian, ponieważ bazuje na Debianie i jego źródłach.
GNU/Linux - jest oparta o oprogramowanie GNU oraz jądro Linux.
AMD bo jest tworzona wyłącznie dla procesorów AMD (Athlon, Duron, Sempron w wersji 32 bitowej). (na dzień dzisiejszy IA32 bo to podstawowa architektura)
OPTI można tłumaczyć na dwa sposoby:
Optimized Performance To Infinity (ta mi się bardziej podoba)
OPTImized

Na dzień dzisiejszy jest to dystrybucja rozwijana wyłącznie przeze mnie.
Wszystkich chętnych do wspólpracy zapraszam.

Oto jej podstawowe cechy:

1. Jest w pełni oparta na Debian w wersji stabilnej (aktualnie na Debian Etch 4.0r2)

2. Żadnych zmian w stosunku do źródeł Debian'a.

3. Jedyną modyfikacją jest kompilacja w CAŁOŚCI pod AMD Athlon ThunderBird
3a. Modyfikacja z 01/02/2008 23:00 :
Jedyną modyfikacją będzie kompilacja w CAŁOŚCI pod KONKRETNĄ SUBARCHITEKTURĘ (i586, pentium, pentium-mmx, pentium-pro, k6, k6-2, athlon, athlon-tbird, athlon-4, pentium2, pentium3, pentium4) - UWAGA jedyną dostępną wersją jest athlon-tbird.

4. Zgodna z wszystkimi Duron'ami i Sempron'ami oraz Athlon'ami model: 6, 8, 10 (prawdopodobnie nie będzie problemów z działaniem pod Athlon model 2).
4a.  Modyfikacja z 01/02/2008 23:00 :
(w zamiarze) zgodna (niskopoziomowo) z każdą subarchitekturą i386.

5.  Będzie zawierać wyłącznie wolne oprogramowanie

6. Istnieje możliwość, że powstaną paczki przystosowujące dla nie-wolnego oprogramowania, lecz będą tylko i wyłącznie dostępne źródłowe pakiety nie-wolnego oprogramowania.

7. Zoptymalizowana pod kątem rozmiaru (-Os oraz czasami różnica -O2 oraz -O3 (nad-O3 nad -O2))

To są tylko założenia wszystko może się zmienić.

Nie przewiduje w bliskiej przyszłości powstania bliźniaczej dystrybucji pod inne subarchitektury!

Pakiety można pobrać z http://debian-ia32-opti.homelinux.org oraz ftp://debian-ia32-opti.homelinux.org

Gotowe pakiety (6 Luty 2008 18:00:00):
apt 0.6.46.4-0.1
apt-build 0.12.27
apt-src 0.25.1-0.1
autoconf 2.61-4
binutils 2.17-3
bison 2.3.dfsg-4
bzip 1.0.3-6
cdebconf 0.114etch1
coreutils 5.97-5.3
cpio 2.6-17
dbs 0.42
debconf 1.5.11etch1
debiandoc-sgml 1.1.101
debianutils 2.17
dejagnu 1.4.4cvs20060709-3
devscripts 2.9.26
dh-buildinfo 0.9
dpatch 2.0.21
dpkg 1.13.25
ed 0.2-20
expecttk8.3 5.43.0-4
file 4.17-5etch3
flex 2.5.33-11
gettext 0.16.1-1
gnupg 1.4.6.2
groff 1.18.1.1-12
gzip 1.3.5-15
info 4.8.dfsg.1-4
libacl1 2.2.41-1
libappconfig-perl 1.56-2
libapt-pkg-perl 0.1.20
libattr1 2.4.32-1
libc 2.3.6.ds1-13etch4
libcap1 1.10-14
libdb4.4 4.4.20-8
libgdbm3 1.8.3-3
libgmp3 4.2.1+dfsg-1
libmpfr1 2.2.0.dfsg.1
libreadline5 5.2-2
libselinux1 1.32-3
libsepol1 1.14-2
libtool 1.5.22-4
libusb 0.1-0.1.12-5
lsb 3.1-23.2etch1
m4 1.4.8-2
make 3.81-2
mc 4.6.1-6
mktemp 1.5-2
netbase 4.29
patch 2.5.9-2
pkg-config 0.21-1
po4a 0.29-1etch1
procps 3.2.7-3
python 2.4.4-2
quilt 0.45-6
realpath 1.10
sed 4.1.5-1
swig1.3 1.3.29-2.1
tar 1.16-2etch1
tcl8.4 8.4.12-1.1
texinfo 4.8.dfsg.1-4
zlib1g 1.2.3-13

Łącznie 164 gotowe pakiety

UWAGA jeżeli powstaną paczki pod inne architektury zostaną nazwane (częściowo od nazwy architektur)

Zapraszam do komentarza oraz współpracy.

WizardNumberNext

Linux can be even faster!!

norbert_ramzes

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-01, 21:37:47 »
Cytat: WizardNumberNext
Zapraszam do komentarza
Hmmm a gdzie to można pobrać?

2. Planujesz inne optymalizacje np. 686 i k8?


Cytat: WizardNumberNext
oraz współpracy.
Jakbym trochę się podszkolił to chętnie.

EDIT: https://www.linux.pl/?id=projekt&show=add

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-01, 22:31:21 »
Niestety narazie pakiety mam tylko ja.
Przepraszam, ale nie mogę utworzyć ani ftp ani http, ponieważ nie posiadam publicznego adresu IP.

EDIT: sytuacja wyraźnie się poprawiła jest już http oraz ftp (czytaj wyżej)

Niestety narazie nie planuje innych edycji jak athlon-tbird (chcę skopilować system aż do kde oraz xine i trochę innych trochę osieroconych pakietów).
Ale mogę pomóc stworzyć taką edycję.
Kiedyś były takie plany jak K6 oraz i686 (na upartego i686 działa na K6 jako, że K6 powstał z NexGen686 (i686) tylko NG był niekompatybilny z jakimikolwiek socket'ami, więc socket'em został z'downgrade'owany do i586 (tak na prawdę to i686)). Miałem wtedy AMD K6-2 400 AFX (o/c do 540), więc było to dla mnie zasadne. Niestety na dzień dzisiejszy nie znam już tak dobrze AMD K6 a samo K6 trzeba było dzielić na K6 oraz k6-2 oraz nowsze (dwie grupy). Jeżeli podasz mi wynik 'x86info -a' to podam ci odpowiednie opcje i gdzie je umieścić.

A skoro już padł taki temat to możemy stworzyć dodatkowe pakiety dla AMD K6, K6-2  (K6-3) oraz i686. Włączymy je oczywiście do dystrybucji.

Pakiety, więc (tak chciałem od początku) będą mieć nazwy pakiet-wersja.wersja-subwersjaDebiana.subarchitekutura.architektura.deb

subarchitektura - np thunderbird, k6, k6-2, i686, i586.

UWAGA!! wcale nie jest tak łatwo stworzyć pakiet w pełni zoptymalizowany pod konrteny procesor!!!!!

Uwaga dystrybucja jest zgodna tylko z GNU/Linux Debian Etch 4.0r2 (oraz wszystkimi z którymi jest zgodna GNU/Linux Debian Etch 4.0r2)

Linux can be even faster

norbert_ramzes

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-02, 00:23:07 »
Cytat: WizardNumberNext
Jeżeli ktoś ma propozycję gdzie można by było utworzyć profesjonalny sftp, ftp oraz http, https to proszę o info.
Profesjonalny może i nie ale to ma 25GB transferu na mies. z czego mogę poświęcić 20 i do tego dwie domeny (ale żadna nie ma w nazwie słowa Debian).

Jakby co to wyślij te paczki na ramzes [at] ramzes-elektronika.pl

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-02, 01:06:07 »
Cytat: norbert_ramzes
Profesjonalny może i nie ale to ma 25GB transferu na mies. z czego mogę poświęcić 20 i do tego dwie domeny (ale żadna nie ma w nazwie słowa Debian).

Jakby co to wyślij te paczki na ramzes [at] ramzes-elektronika.pl
Spoko wyślę!!

Linux can be even fater!!

norbert_ramzes

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-03, 00:25:13 »
+/- jutro będzie domena i możliwość ściągnięcia z niej tych paczek.

norbert_ramzes

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-03, 14:30:01 »
Już jest:

http://debian-opti.one.pl/

Trochę to prowizoryczne ale nie mam na razie za bardzo czasu.

PS. @WizardNumberNext, tych paczek jest 10 czy 51? Wysłałeś mi 10.

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-06, 18:06:27 »
Pakietów jest już ponad sto!

Prosiłbym o możliwość bezpośredniego wrzucenia ich na serwer.
Chciałbym to robić sam bo odpada e-mail (duże ograniczenie), oraz cała reszta bzdetnych ograniczeń.

EDIT: server ftp i http mam w domu, więc nie potrzebuje nigdzie indziej kopiować plików!!

norbert_ramzes

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-06, 23:21:22 »
Cytat: WizardNumberNext
Prosiłbym o możliwość bezpośredniego wrzucenia ich na serwer.
Spoko ale dopiero w przyszłym tygodniu. Mam obecnie sporo (2 :P) spraw na głowie. Niestety nie jest to takie hop siup.

Myślę żeby dać Ci dostęp do subkonta ftp, wrzucisz te paczki a skrypt (trzeba jeszcze go napisać...) zrobi resztę.

EDIT: To znalazłem w logach :)

77.x.y.z - - [06/Feb/2008:19:48:44 +0100] "GET / HTTP/1.1" 200 1450 "http://forum.linux.pl/viewtopic.php?id=11135&action=new" "Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/6.6.6 (Slackware)" 488 2038 cenzura 1 3 0 0

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-07, 08:42:57 »
Cieszę się, że jest zainteresowanie. Trochę mnie jednak smuci fakt, że w sumie rozmawiam z jedną osobą (czy nikt inny nic nie chcę wnieść swojego w dystrybucję).

Dla chętnych do kompilacji (budowania nowych pakietów) mam zestaw flag dla gcc:
-mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH

Niestety samo wpisanie ich do apr-build.conf nic nie da!!

Trzeba stworzyć (ja już zacząłem, ale jeszcze nie skończyłem) odpowiednie wpisy w '/etc/enviroment'.
Oto mój plik '/etc/enviroment':
LANG="pl_PL"
CC="gcc -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CPP="gcc -E -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CPPFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CXX="g++ -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CXXFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CXXCPP="g++ -E -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
F77="gfortran -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
FFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
GCJ="gcj -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
GCJFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
HOSTCC="gcc -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
HOSTCXX="g++ -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
HOSTCFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
HOSTCXXFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CC_FOR_BUILD="gcc -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CFLAGS_FOR_BUILD=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
CXX_FOR_BUILD="g++ -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
BUILD_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
BUILD_CPPFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
BOOT_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
X_ADA_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
T_ADA_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
ADA_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
XCFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
TCFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
STAGE1_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
X_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
T_CFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
X_CPPFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
T_CPPFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
extra_cflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
extra_cppflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
extra_cxxflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
extra_fflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
extra_gcjflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
ac_test_cflags="set"
ac_test_cxxflags="set"
ac_test_FFLAGS="set"
ac_save_cflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
ac_save_cxxflags=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
ac_save_FFLAGS=" -mmmx -m3dnow -march=athlon-tbird -mcpu=athlon-tbird -mtune=athlon-tbird -Os -finline-functions -funswitch-loops -fgcse-after-reload -fomit-frame-pointer -pipe -s -DUSE_X86_ASM -DUSE_MMX_ASM -DUSE_3DNOW_ASM -DUSE_I686_PREFETCH"
DEBIAN_BUILDARCH="athlon_tbird"
DEBIAN_BUILDGCCVER="4.1"
DEB_BUILD_ARCH="i386"
DEB_BUILD_ARCH_OS="linux"
DEB_BUILD_ARCH_CPU="i386"
DEB_BUILD_GNU_CPU="i686"
DEB_BUILD_GNU_TYPE="i686-linux-gnu"
DEB_BUILD_GNU_SYSTEM="i686-linux-gnu"
DEB_BUILD_ARCH_OS="i686-linux-gnu"
DEB_HOST_ARCH="i386"
DEB_HOST_ARCH_OS="linux"
DEB_HOST_ARCH_CPU="i386"
DEB_HOST_GNU_CPU="i686"
DEB_HOST_GNU_SYSTEM="linux-gnu"
DEB_HOST_GNU_TYPE="i686-linux-gnu"
DEB_HOST_ARCH_OS="i686-linux-gnu"
DEB_BUILD_OPTIONS="strip"

Prawda, że długi? Te wszystkie wpisy jeszcze nie gwarantują, że uda się zbudować pakiety tak jak trzeba.

Linux can be even faster.

Offline Arkadiusz Bednarczyk

  • Linux.pl
  • Administrator
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
    • Linux.pl
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-07, 10:53:43 »
Cytat: WizardNumberNext
Cieszę się, że jest zainteresowanie. Trochę mnie jednak smuci fakt, że w sumie rozmawiam z jedną osobą (czy nikt inny nic nie chcę wnieść swojego w dystrybucję).
Wiesz, pewnie nie każdy czuje się na siłach, a ci co potrafią udzielają się już w wielu innych projektach. Musisz uzbroić się w cierpliwość - zapewne dopiero po wydaniu pierwszej wersji testowej znajdą się chętni :)
--
pozdrawiam
Arkadiusz Bednarczyk
email/jabber: arek@linux.pl

WizardNumberNext

  • Gość
Nowa dystrybucja oparta na Debian - Debian AMD OPTI
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-02-08, 21:18:15 »
Dzisiaj założyłem http oraz ftp (debian-ia32-opti.homelinux.org).
Jakieś cztery dni temu dostałem od operatora publiczne IPv4 (niestety dynamiczne (ale to nie przeszkoda)). Nareszcie mogłem realnie ruszyć z miejsca! Niedługo powstanie strona (już nie pamiętam jak się robi strony a CSS w ogóle nie pamiętam, więc proszę nie wymagajcie ode mnie zbyt dużo, ważne że mam już jako taki projekt w głowie. Na http są zamieszczone pakiety (afaik one powinny być ściągalne).

Niestety jestem użytkownikiem smutnego łącza netowego - Sferia (blokują chamy porty i jeszcze udają że nie). Nie mogę w takim razie wystawić http ftp. Wysyłka pocztą też niestety odpada (trudno wysłać coś co jest większe niż 4MiB (z powodu operatora nie samego e-mail) - zresztą działa to w obie strony). Przykro mi ale postanowiłem zamknąć sprawę (tzn dla was, bo dla siebie nadal będę kompilował). Przepraszam za robienie nadziei. Może kiedyś w odległej przyszłości powrócę do tego projektu (tzn http ftp dla Debian AMD OPTI), lecz teraz jest to bezsens.

Na zakończenie dodam że mają tam (tzn w Sferia) takich super specjalistów, że nawet nie wiedzą co to jest whois (hahahaha) i odpowiadają na wyciąg z whois, że porty są zablokowane (hahahaha). Wszystkim, które