Nowe posty

Autor Wątek: Automatyczne Odtwarzanie plików video Po uruchomieniu systemu  (Przeczytany 3876 razy)

OmegaRED

  • Gość
Witam,

Chciałem sie zapytać czy jest możliwe wykonanie takiej oto rzeczy:

Potrzebuję dystrybucję linuksa najlepiej Live-CD która po włożeniu płyty do napędu i uruchomieniu komputera automatycznie załaduje się a po załadowaniu otworzy odtwarzacz multimedialny z prekonfigurowaną wcześniej playlistą i zacznie sie odtwarzanie plików wideo (rozdzielczość HD 720p jak i 1080p), musi to być wszystko automatycznie, do komputera nie będzie podłączona ani klawiatura ani myszka.Pliki video też powinny sie znajdować na tej samej płycie co system.

Próbowałem z mini dystrybucją LIMP ale nie wiem jak uruchomić odtwarzacz bez ingerencji użytkownika i zmusić go do samoczynnego odtwarzania.  

Czy jest to wykonalne i jeżeli można wiedzieć jak to zrobić?

Pozdrowienia,
OmegaRED

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Automatyczne Odtwarzanie plików video Po uruchomieniu systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-31, 19:31:27 »
Cytat: OmegaRED
Witam,

Chciałem sie zapytać czy jest możliwe wykonanie takiej oto rzeczy:

Potrzebuję dystrybucję linuksa najlepiej Live-CD która po włożeniu płyty do napędu i uruchomieniu komputera automatycznie załaduje się a po załadowaniu otworzy odtwarzacz multimedialny z prekonfigurowaną wcześniej playlistą i zacznie sie odtwarzanie plików wideo

Czy jest to wykonalne i jeżeli można wiedzieć jak to zrobić?

Pozdrowienia,
OmegaRED
Mozliwe, ze sie da. Zainteresuj sie tym moze to Ci pomoze. Ewentualnie, jesli masz jakiegos pendrive lub mp3player, sprobuj na tym zainstalowac, np. Damn Small Linux i go skonfigurowac tak jak wlasnie chcesz.

Pozdrawiam!

PS. Sorki za brak polskich znakow, zmuszony jestem czasami korzystac z niderlandzkiego windowsa :)

norbert_ramzes

  • Gość
Automatyczne Odtwarzanie plików video Po uruchomieniu systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-01, 01:11:52 »
Cytat: roobal
PS. Sorki za brak polskich znakow, zmuszony jestem czasami korzystac z niderlandzkiego windowsa :)
Zapewne da się jakoś ten problem obejść... :)

Offline roobal

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 2056
    • Zobacz profil
Automatyczne Odtwarzanie plików video Po uruchomieniu systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-01, 01:54:01 »
Cytat: norbert_ramzes
Cytat: roobal
PS. Sorki za brak polskich znakow, zmuszony jestem czasami korzystac z niderlandzkiego windowsa :)
Zapewne da się jakoś ten problem obejść... :)
Pewnie by sie dalo gdyby nie to, ze to komp ogolnodostepny w mojej pracy i na codzien korzystaja z niego Holendrzy, wiec nie chce im grzebac w systemie no i gdybym znal niderlandzki... :) ----> zapomnialem o tym wspomniec:) Ale na szczescie moge podpinac swojego laptopa z Linuksem ale w dniu dzisiejszym nie mam go przy sobie :)

Pozdrawiam!