Sprzęt > Monitory

Samsung SM 173P Plus

(1/2) > >>

szklanek:
Czesc. No wlasnie jak to jest z tym monitorkiem. Jak wiadomo nie ma on panelu do regulacji. Jedyny przycis jaki na nim jest to 'guzik' ON/OFF. Do regulacji kolorow itp sluzy oprogramowanie Magic Bright and Tune, ale z tego co sie zdarzylem zorientowac dzialo ono jedynie na windowsie (tzn. nie ma tego oprogramowania dla linuxa poki co). Jak ktos sie orientuje odnosnie tego modelu i jego dzialania pod linem konkretnie slackware to bede wdzieczny za wypowiedzi. Mam mala partycje z windowsem. Moze wiecie czy ma ten monior jakas pamiec ustawien, ktora po wylaczeniu je przechowuje? Mozna by bylo ustawic go w windowsie, cyknac reseta, wlaczyc linuxa i ustawienia bylyby takie jak powinny. Ewentualnie moze ktos sie natknal na ten temat gdzies w necie, to bylbym wdzieczny za linki...
pozdroo ; )

cristofer74:
2005-08-27 12:40:11 szklanek napisał:

> Czesc. No wlasnie jak to jest z tym monitorkiem. Jak wiadomo nie ma on panelu do regulacji.
 > Jedyny przycis jaki na nim jest to 'guzik' ON/OFF. Do regulacji kolorow itp sluzy
 > oprogramowanie Magic Bright and Tune, ale z tego co sie zdarzylem zorientowac dzialo ono
 > jedynie na windowsie (tzn. nie ma tego oprogramowania dla linuxa poki co). Jak ktos sie
 > orientuje odnosnie tego modelu i jego dzialania pod linem konkretnie slackware to bede
 > wdzieczny za wypowiedzi. Mam mala partycje z windowsem. Moze wiecie czy ma ten monior jakas
 > pamiec ustawien, ktora po wylaczeniu je przechowuje? Mozna by bylo ustawic go w windowsie,
 > cyknac reseta, wlaczyc linuxa i ustawienia bylyby takie jak powinny. Ewentualnie moze ktos sie
 > natknal na ten temat gdzies w necie, to bylbym wdzieczny za linki...
 > pozdroo ; )

cristofer74:
Spotkalem sie z podobnym problemem.
Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze nie da sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest dolaczony zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje ostatnio ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry. Problem mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu zostaja przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic tune. Ja dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen. Np wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy jest jakas szansa zmiany parametrow pod linux

m0z4rt:
2005-12-22 20:17:18 cristofer74 napisał:

> Spotkalem sie z podobnym problemem.
 > Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze nie da
 > sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest dolaczony
 > zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje ostatnio
 > ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry. Problem
 > mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu zostaja
 > przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic tune. Ja
 > dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen. Np
 > wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy jest
 > jakas szansa zmiany parametrow pod linux

Poszukując odpowiedzi na ten problem znalazłem coś takiego http://ddccontrol.sourceforge.net/

50k07:
Wielkie dzieki za ten link :D
Ja rowniez posiadam ten monitorek i powiem wprost: JEST THE BEST!!! Czyli ujmujac to w kilku slowach: Najlepszy LCD w tej cenie jaki kiedykolwiek widzialem! I mimo braku przyciskow okazuje sie ze obslugiwany przez Linux. Swoja droga troche Samsung moglby zadbac o nas, open-sourceowcow :)

pozdrawiam,
50k07

--= thecamels.org =--
Bo open source jest trendy :)

2006-01-15 03:15:26 m0z4rt napisał:

> 2005-12-22 20:17:18 cristofer74 napisał:
 >
 > > Spotkalem sie z podobnym problemem.
 >  > Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze
 > nie da
 >  > sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest
 > dolaczony
 >  > zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje
 > ostatnio
 >  > ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry.
 > Problem
 >  > mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu
 > zostaja
 >  > przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic
 > tune. Ja
 >  > dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen.
 > Np
 >  > wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy
 > jest
 >  > jakas szansa zmiany parametrow pod linux
 >
 > Poszukując odpowiedzi na ten problem znalazłem coś takiego http://ddccontrol.sourceforge.net/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej