Nowe posty

Autor Wątek: Legalność instalacji Mandrivy??  (Przeczytany 8914 razy)

norbert_ramzes

  • Gość
Legalność instalacji Mandrivy??
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-01-30, 00:33:16 »
Ale soft na GPL możesz ściągać, używać i dystrybuować do woli.

Cedega jest zamknięta i płatna (na jakiej jest licencji nawet mnie nie obchodzi) i używanie oraz dystrybuowanie jej bez opłaty/zgody jest nielegalne.

W samym ściągnięciu płyty nie ma nic nielegalnego dopóki nie zainstalujemy z niej cedegi (czy co tam jest jeszcze płatnego) bez uiszczenia opłaty. Z paczek które są na gpl możemy korzystać do woli.

Oficjalnie płyty niemożna ściągnąć bo firma "boi się" że ktoś mając możliwość instalacji w/w zrobi to.

Koniec.

lemonfire

  • Gość
Legalność instalacji Mandrivy??
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-01-30, 03:29:05 »
Norbert, nie zgadzam sie z toba jesli chodzi o legalnosc instalacji Mandrivy Powerpack/Extreme z nosnika ktorego nie jestes legalnym posiadaczem (zakup, prezent, etc), ale nie chce mi sie pisac maila do Mandrivy z zapytaniem o ich stanowisko w w/w kwestii :)

Wyjasniam moj punkt widzenia:

Zalozmy ze to ja jestem producentem tej dystrybucji...
Wersja free jest udostepniona za darmo. Ale wlozylem troszke pracy w przygotowanie  wersji z roznymi dodatkami, typu kodeki, sterowniki, dodatkowe oprogramowanie, etc... (wolne i niewolne). Z instalatorem ktory sam dociaga sobie zaleznosci, etc...
I za ta wersje z dodatkami chcialbym dostac jakas kase...

Udostepniam za darmo wersje free, kazdy moze jej uzywac i dodatkowa prace ktora ja wlozylem w przygotowanie wersji rozszerzonej, kazdy moze wykonac samemu... Jesli mu sie nie chce/nie umie/etc, a chce byc uczciwy moze kupic wersje platna...

Ale zgadzam sie z toba co do ostatniej linijki... :) Koniec :)

dino989

  • Gość
Legalność instalacji Mandrivy??
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-01-30, 10:21:14 »
spoko w takim razie instalujemy wersję free. a pakiety rpm kopiujemy od kumpla z płyty xtreme takie jak java skype itp.  (cedegi nie kopiujemy bo to komercha). Te pakiety co skopiujuemy to przezcież rpm-y dramowe które są na necie więc to raczej nie jest łąmanie prawa.
pozdrawiam

lukaszn

  • Gość
Legalność instalacji Mandrivy??
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-01-30, 10:35:52 »
Cytat: norbert_ramzes
Ale soft na GPL możesz ściągać, używać i dystrybuować do woli.

Cedega jest zamknięta i płatna (na jakiej jest licencji nawet mnie nie obchodzi) i używanie oraz dystrybuowanie jej bez opłaty/zgody jest nielegalne.

W samym ściągnięciu płyty nie ma nic nielegalnego dopóki nie zainstalujemy z niej cedegi (czy co tam jest jeszcze płatnego) bez uiszczenia opłaty. Z paczek które są na gpl możemy korzystać do woli.

Oficjalnie płyty niemożna ściągnąć bo firma "boi się" że ktoś mając możliwość instalacji w/w zrobi to.

Koniec.
Widzę, że rozumiemy się z kolegą i mamy takie same zdanie na ten temat.