Nowe posty

xx Dystrybucja pod HP Omen (6)
Wczoraj o 23:30:08
xx [Poradnik] Wyszukiwanie Sterowników (2)
Wczoraj o 21:08:23
lamp Problem z Linux Lite po instalacji (0)
Wczoraj o 19:50:30
xx Ile pingwinów? (1)
Wczoraj o 08:59:24
xx konfiguracja pale moon (0)
2024-03-24, 21:53:42
xx Plasma 6 w Neonie ssie trochę mniej ... (10)
2024-03-23, 02:38:11
xx problem z instalacja sterowników do karty sieciowej (3)
2024-03-18, 18:10:16
xx Plik abc.001 (1)
2024-03-17, 17:48:27
xx Zlecę dopracowanie programu w MatLab (0)
2024-03-13, 15:28:40
xx Linux Mint 21.3 XFCE brak dźwieku po paru minutach (karta muzyczna zintegrowana) (5)
2024-03-12, 23:07:01

Autor Wątek: Pomocy, instalacja javy  (Przeczytany 5757 razy)

szklanek

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« dnia: 2005-08-27, 12:40:11 »
Czesc. No wlasnie jak to jest z tym monitorkiem. Jak wiadomo nie ma on panelu do regulacji. Jedyny przycis jaki na nim jest to \\'guzik\\' ON/OFF. Do regulacji kolorow itp sluzy oprogramowanie Magic Bright and Tune, ale z tego co sie zdarzylem zorientowac dzialo ono jedynie na windowsie (tzn. nie ma tego oprogramowania dla linuxa poki co). Jak ktos sie orientuje odnosnie tego modelu i jego dzialania pod linem konkretnie slackware to bede wdzieczny za wypowiedzi. Mam mala partycje z windowsem. Moze wiecie czy ma ten monior jakas pamiec ustawien, ktora po wylaczeniu je przechowuje? Mozna by bylo ustawic go w windowsie, cyknac reseta, wlaczyc linuxa i ustawienia bylyby takie jak powinny. Ewentualnie moze ktos sie natknal na ten temat gdzies w necie, to bylbym wdzieczny za linki...
pozdroo ; )

cristofer74

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-12-22, 20:10:33 »
2005-08-27 12:40:11 szklanek napisał:

> Czesc. No wlasnie jak to jest z tym monitorkiem. Jak wiadomo nie ma on panelu do regulacji.
 > Jedyny przycis jaki na nim jest to \\'guzik\\' ON/OFF. Do regulacji kolorow itp sluzy
 > oprogramowanie Magic Bright and Tune, ale z tego co sie zdarzylem zorientowac dzialo ono
 > jedynie na windowsie (tzn. nie ma tego oprogramowania dla linuxa poki co). Jak ktos sie
 > orientuje odnosnie tego modelu i jego dzialania pod linem konkretnie slackware to bede
 > wdzieczny za wypowiedzi. Mam mala partycje z windowsem. Moze wiecie czy ma ten monior jakas
 > pamiec ustawien, ktora po wylaczeniu je przechowuje? Mozna by bylo ustawic go w windowsie,
 > cyknac reseta, wlaczyc linuxa i ustawienia bylyby takie jak powinny. Ewentualnie moze ktos sie
 > natknal na ten temat gdzies w necie, to bylbym wdzieczny za linki...
 > pozdroo ; )

cristofer74

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-12-22, 20:17:18 »
Spotkalem sie z podobnym problemem.
Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze nie da sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest dolaczony zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje ostatnio ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry. Problem mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu zostaja przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic tune. Ja dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen. Np wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy jest jakas szansa zmiany parametrow pod linux

m0z4rt

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-01-15, 03:15:26 »
2005-12-22 20:17:18 cristofer74 napisał:

> Spotkalem sie z podobnym problemem.
 > Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze nie da
 > sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest dolaczony
 > zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje ostatnio
 > ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry. Problem
 > mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu zostaja
 > przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic tune. Ja
 > dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen. Np
 > wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy jest
 > jakas szansa zmiany parametrow pod linux

Poszukując odpowiedzi na ten problem znalazłem coś takiego http://ddccontrol.sourceforge.net/

50k07

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-03-07, 20:43:32 »
Wielkie dzieki za ten link :D
Ja rowniez posiadam ten monitorek i powiem wprost: JEST THE BEST!!! Czyli ujmujac to w kilku slowach: Najlepszy LCD w tej cenie jaki kiedykolwiek widzialem! I mimo braku przyciskow okazuje sie ze obslugiwany przez Linux. Swoja droga troche Samsung moglby zadbac o nas, open-sourceowcow :)

pozdrawiam,
50k07

--= thecamels.org =--
Bo open source jest trendy :)





2006-01-15 03:15:26 m0z4rt napisał:

> 2005-12-22 20:17:18 cristofer74 napisał:
 >
 > > Spotkalem sie z podobnym problemem.
 >  > Nie moge powiedziec ze monitor jest zly, ale ciezko przez gardlo przechodzi mi fakt ze
 > nie da
 >  > sie bez windows zmienic parametrow obrazu. Pamiec jest, jednak sterownik ktory jest
 > dolaczony
 >  > zapisuje konfiguracje jedynie po zamknieciu systemu. Z tego co zauwazylem zapamietuje
 > ostatnio
 >  > ustawione prametry. Przy ponownym starcie systemu sa ustawiane ostatnie parametry.
 > Problem
 >  > mozna latwo zauwazyc gdy wylaczy sie monitor przyciskiem on/off. Parametry obrazu
 > zostaja
 >  > przywrocone pomino tego ze przed wylaczenim monitora, ustawilem je przy pomocy magic
 > tune. Ja
 >  > dostalem z monitorem wersje magic tune 3.5. Do tego softu moge miec tez kilka zastrzezen.
 > Np
 >  > wyglebia przy wybraniu control color, przycisk anuluj. Chetnie dowiem sie rowniez czy
 > jest
 >  > jakas szansa zmiany parametrow pod linux
 >
 > Poszukując odpowiedzi na ten problem znalazłem coś takiego http://ddccontrol.sourceforge.net/

jezior

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-03-07, 22:47:51 »
2006-03-07 20:43:32 50k07 napisał:

> Swoja droga troche Samsung moglby zadbac o nas, open-sourceowcow
 > :)

A Ty moglbys zadbac o to aby Twoje wypowiedzi wygladaly logicznie:

Wyobrazasz sobie cos takiego?

O: jutro
P: kiedy idziesz do kina?
O: man ifconfig
P: jak sprawdzic swoje IP?

Czy to jest dla Ciebie logiczne?
Przestan siac defetyzm i zgorszenie i zacznij w koncu odpowiadac pod pytaniem!!

Forum to nie outlook!

quert

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-04-22, 18:11:33 »
ja mam smasunga sm 970p i mam nie tyle problem ze zmianą ustawień co z wyświetlaniem konsoli.  
Włączam kompa i mi przesuwa ekran startowy karty graficznej w lewo obcinając go, start bios\\'u płyty odbywa się bez przesunięcia ekrany windozy także ale już konsola jest przesunięta :/ o tak około 1/6 ekranu w lewo.
bez osd nie mam jak tego zrobić a że moje distro nie konfiguruje samo xów nie mogę nic zrobić.

piotrek22

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-04-22, 18:40:49 »
2005-08-27 12:40:11 szklanek napisał:

> Czesc. No wlasnie jak to jest z tym monitorkiem. Jak wiadomo nie ma on panelu do regulacji.
 
Program xvidtune, b. stary i zapomniany, pomoże ci rozwązać problem. Być może masz go na dysku i nawet o tym nie wiesz. Odpal go z xterma. Ostrożnie,
wbrew archaicznemu wyglądowi, to jest silne narzędzie.  

mrroman

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-04-22, 18:51:28 »
2006-04-22 18:11:33 quert napisał:

> ja mam smasunga sm 970p i mam nie tyle problem ze zmianą ustawień co z wyświetlaniem konsoli.  
 > Włączam kompa i mi przesuwa ekran startowy karty graficznej w lewo obcinając go, start bios\\'u
 > płyty odbywa się bez przesunięcia ekrany windozy także ale już konsola jest przesunięta :/ o
 > tak około 1/6 ekranu w lewo.
 > bez osd nie mam jak tego zrobić a że moje distro nie konfiguruje samo xów nie mogę nic zrobić.

jeśli używasz wejścia analogowego to musisz użyć funkcji automatycznego ustawiania ekranu. w 193p trzeba było przytrzymać klawisz włączania aż do drugiego piknięcia. zajrzyj do instrukcji obsługi monitora, żeby się dowiedzieć jak to jest w 970p.

quert

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-04-22, 19:55:14 »
2006-04-22 18:51:28 mrroman napisał:

> 2006-04-22 18:11:33 quert napisał:
 >
 > > ja mam smasunga sm 970p i mam nie tyle problem ze zmianą ustawień co z wyświetlaniem
 > konsoli.  
 >  > Włączam kompa i mi przesuwa ekran startowy karty graficznej w lewo obcinając go, start
 > bios\\'u
 >  > płyty odbywa się bez przesunięcia ekrany windozy także ale już konsola jest przesunięta
 > :/ o
 >  > tak około 1/6 ekranu w lewo.
 >  > bez osd nie mam jak tego zrobić a że moje distro nie konfiguruje samo xów nie mogę nic
 > zrobić.
 >
 > jeśli używasz wejścia analogowego to musisz użyć funkcji automatycznego ustawiania ekranu. w
 > 193p trzeba było przytrzymać klawisz włączania aż do drugiego piknięcia. zajrzyj do instrukcji
 > obsługi monitora, żeby się dowiedzieć jak to jest w 970p.
 >
kłopot mam z głowy, autoadjustment jest uruchamiany analogicznie jak w 193p.
co do xvidtune to z tego narzędzia kożystałem przy instalacji crux\\'a no i moim zdaniem cały  ten archaizm polega na nieergononicznym spodobie obsługi .. mogliby nad nim popracować.

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-08-27, 10:30:43 »
Witam bardzo serdecznie.
Jestem zielony z linuxa :( bardzo tego zaluje ale niestety nigdy nie bylo mi dane pracowac na tym systemie.
Jestem teraz za granica, dokladnie w Szkocji, wynajmuje mieszkanie u pewnego szkota ktory wyjechal i zostawil mi komputer.
NIestety nie potrafie zainstalowac zadnego programu, zalezaloby mi na javie i gadu gadu.
Prosze bardzo o pomoc!
Mam zainstalowane Kubuntu a stronki przegladam na Kongueror.
Wielkie dzieki z gory!!!

tcjn

  • Gość
Pomocy, instalacja javy
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-08-27, 14:09:50 »