Nowe posty

Autor Wątek: Problem z dyskiem  (Przeczytany 3660 razy)

shox

  • Gość
Problem z dyskiem
« dnia: 2008-01-15, 07:45:43 »
Witam wszystkich przedstawie swoja historie moze ktos pomoze. Kupilem laptop HP z Vista z zalozenia jak kupowalem wiedzialem ze bede chcial miec na laptopie Ubuntu jako jeden jedyny system i tak tez sie stalo . I tu sie przeliczylem nie jestem rozaczarowany samym systemem linux jest swietny ,ale dlamnie puki co za trudny i tu chcialbym ponownie zainstalowac viste ,ale nie rezygnowac z linuxa .Vista by byla odskacznia zeby odpoczac ;] i w kazdej dowolnej chwili przeskoczyc na linuxa . Zeby nie zanudzac mowie co jest zgrane : chce zainstalowac viste wrzucam plytke i mam komunikat ze "nie odnaleziono zadnych zainstalowanych dyskow'' no i jest problem dysk mam 2x120 gb obie 120-tki zapisane pod systemem ext3 myslalem ze moze dla tego instalka windy nie widzi dyskow ,wiec zmienilem jedna 120 GB na ntfs i dalej to samo nie widzi dyskow. Ratunku co moge zrobic jeszcze? Pozdro

chmooreck

  • Gość
Problem z dyskiem
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-15, 09:01:41 »
Chyba pomyliłeś fora... to jest na temat linuksa...
Najlepiej skontaktuj się z pomocą techniczną producenta laptopa.

norbert_ramzes

  • Gość
Problem z dyskiem
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-15, 09:18:21 »
Cytat: shox
Vista by byla odskacznia zeby odpoczac
Z takimi błędami i takim poważnym niedopracowaniem środowiska graficznego to gentoo jest chyba nawet łatwiejsze.

Próbowałeś może SuSE albo Mandrive?

shox

  • Gość
Problem z dyskiem
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-21, 08:27:11 »
Witam ponownie ...po dluzszej walce wrocilem, norbert_ranzes dzieki za pomysl wyprobowania Mandrive w sumie to juz bylem wystraszony linuxem i chcialem sie ewakuowac do windy jednak mandrive zrobilo za mnie wiele samo no i ogolem jakos tak wydawalo sie latwiej . Mimo tego ubuntu nie dawalo mi spokoju ze nie moglem zainstalowac sieci i wifi wiec wrocilem raz jeszcze na ubuntu i instalka wifi przeszla tym razem jak po masle ;] tak ze jestem zaskoczony pozytywnie i zapominam o windzie ;] pozdr i jeszcze raz dzieki .

Ps: mozna zamknac ;]

  • Gość
Problem z dyskiem
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-21, 10:36:57 »
szkoda tylko że niepotrzebnie wydałeś kilkaset złotych na system którego nie używasz:P

teoretycznie możesz się domagać zwrotu pieniędzy za vistę, ale chyba trzeba udowodnić, że nie zaakceptowało się umowy licencyjnej.

shox

  • Gość
Problem z dyskiem
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-22, 00:45:33 »
Cytat: tomek-k
szkoda tylko że niepotrzebnie wydałeś kilkaset złotych na system którego nie używasz:P.
Vista pozostanie na stacjonarnym zeby inni domowi uzytkownicy mogli kozystac z kompa i nie pytac a co, a czemu ,dlaczego tak, gdzie winamp?;] A ja bede mogl dogladac i podziwiac jak sie wykrzacza;]