System > Instalacja

instalacja mandrive LE 2005

(1/5) > >>

renepl:
Moje pytanie czy można mieć system linux np redhat 9 w malym sklepie. Chodzi mi o linuxa sciagniete z ftp i nagranego na cd-r ? Czy tylko można go używać w domu?

Czy trzeba miec jakas specialna licencje aby uzywać go w malym sklepiku?

darvark:
 linux jest na licencji gpl, wiec z tego co mi wiadomo, a temat byl juz poruszany to mozesz spokojnie go uzywac. dla pewnosci poszukaj w artykulach o ile dobrze pamietam jest cos na ten temat

Arkadiusz Bednarczyk:
2005-05-16 11:23:19 renepl napisał:

> Moje pytanie czy można mieć system linux np redhat 9 w malym sklepie. Chodzi mi o linuxa
 > sciagniete z ftp i nagranego na cd-r ? Czy tylko można go używać w domu?
 >
 > Czy trzeba miec jakas specialna licencje aby uzywać go w malym sklepiku?

Możesz go używać w domu, sklepie, czy nawet w dużej firmie. Licencja Ci nawet pozwala kopiować go dowolnie i rozdawać dalej :)

cube77:
Tak, Panowie, macie rację, ale nie zawsze to zdanie podzielają Urzędy Skarbowe. Wiedzą o darmowej licencji, ale słyszałem o przypadkach szukania dziury w całym do tego stopnia, że kontrola domaga się faktur na takie pierdoły jak nośniki z systemem, czyli płytki CD po parę groszy!!!!!!!!

Bo on jest darmowy, a one nie...

Mnie osobiście ten temat też dotyczy i ja zrobiłem tak: kupiłem mojego pierwszego Auroksa w EMPiKu na fakturę za 35 zł i mam święty spokój. Bo nawet, jeśli teraz używam nowszych wersji, mogę powiedzieć, że to z darmowego upgrade\\'u, a inne dystrybucje nie są np. w sprzedaży komercyjnej. A jakby co, to raz system już kupiłem. Nawet, jeśli urząd będzie mieć superlinuksiarzy jako kontrolerów, którzy wiedzą, że 10.2 to już np. nie upgrade, a całkiem nowa dystrybucja, to mogę udowodnić prawomyślność w intencjach, a to na szczęście polskie prawo jeszcze respektuje.

Pozdrawiam i proszę o uwagi, jeśli się mylę.

renepl:
Tak ale firma nie jest objeta podatkem vat!! wiec chyba zwykly paragon kupna wystarczy?
Albo na allegro kupic!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej