Nowe posty

Autor Wątek: Konto shellowe - nie moge sie polaczyc  (Przeczytany 10401 razy)

Crusi

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« dnia: 2008-01-14, 15:01:40 »
Witam wszystkich. Mam od dawna konto shellowe sojace na linuxe, ktore otrzymalem od dostawcy internetu. Zawsze laczylem sie do konta za pomoca puttego przez ssh. Niestety od jakiegos czasu mam problem z polaczeniem. Mimo ze serwer normalnie sie pinguje i teoretycznie dziala, to przy probie polaczenia wyskakuje caly czas connection timed out, tak jakby shell nie dzialal. Zwracams ie do was z prosba o jakies sugestie co moze byc tego przyczyna. Z gory dzieki za pomoc.

chmooreck

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-01-14, 16:32:17 »
skontaktuj się z dostawcą konta/internetu

halish

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-01-14, 21:02:50 »
a sprawdziłeś port ssh, czy działa? jeżeli masz connection timed out, to pewnie provider wyłączył demona ssh. spróbuj spingować port ssh (bodajże 23)

Crusi

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-01-14, 22:21:35 »
Jak wpisuje w command windowsowskim ping 81.15.156.21:22 (bo port ssh mialem 22) to wyskakuje ze nie moze znalezc hosta. Na porcie 23 jest to samo. Z adminem nie jest taka prosta sprawa, bo ten ktory stawial serwa i sie nim zajmowal jest aktualnie niedostepny, a z gosciem ktory jest na zastepstwo jest taka rozmowa ze posprawdza tylko jak mu powiem co i jak... To jakbyscie mi napisali co mu powiedziec zeby sprawdzil bo ja w sumie tez sie na tym znam srednio a pasuje mi to zalatwic bo na tym shellu stoi serwer CS i ventrilo.

Jeszcze jedno - czy jak bym sie laczyl do shella przy pomocy ssh wbudowanego w jakiejs dystrybucji linuxa to dalo by sie dowiedziec cos wiecej co sie dzieje ze nie chce sie polaczyc?

Offline ultr

  • Users
  • Guru
  • *****
  • Wiadomości: 1177
    • Zobacz profil
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-01-15, 07:24:38 »
Ping jest specjalnym pakietem i nie idzie na konkretny port.

> ping 81.15.156.21:22
błędna składnia - "81.15.156.21:22" jest uznawane za nazwę hosta

Z drugiej strony host może być włączony i podłączony do sieci i nadal nie odpowiadać na pingi, gdyż można tak go ustawić.


Aby sprawdzić dostępność usługi na porcie, spróbuj:
telnet 81.15.156.21 22


Do skanowania sieci jest nmap, tylko raczej nie skanuj serwera swojego ISP :) Co najwyżej jeden port.


Sprawdź również swojego firewalla, o ile takowego używasz, czy nie blokuje ruchu wychodzącego na ten port.
Możesz zabootować Knoppixa i z niego sprawdzić połączenie. To da ci pewność, że wina nie leży po twojej stronie.


Na pewno zrestartuj swoją maszynę windowsem i spróbuj ponownie. Zdarza się, że windowsowi się pomiesza, i sieć mu pada. Pisałem raz aplikację sieciową na tym systemie i nijak nie łączyło się z localhost ani lokalnym IP mojego komputera. Walczyłem z kodem przez 4 godziny, kiedy okazało się, że po restarcie wszystko działa.


Pozdrawiam.

Crusi

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-01-15, 09:05:32 »
Sprobowalem telnetem i tez nie laczy. Co ciekawe jak probowalem na porcie 23 to odrazu wyskakiwalo ze polaczenie nie powiodlo sie, a na porcie 22, na ktorym zawsze sie laczylem przez puttego, telnet czekal kolo minuty i dopiero pozniej wywalil komunikat ze sie nie powiodlo.

Z siecia w Windowsie tez niema raczej problemu, bo z tym shellem walcze juz ponad tydzien i kompa restartowalem spoooro razy juz :) Poza tym jak probowalem od kumpla sie polaczyc i z pracy jest to samo.

Firewalla ani antywira nie mam (znaczy mam windowsowskiego) ale probowalem z wylaczonym i tez nic.

Macie moze jakies sugestie co moglo sie podziac z tym dziadostwem? Czy istnieje mozliwosc ze na tym kompie do ktorego sie lacze nie sa powlaczane jakies uslugi i dlatego nie dziala polaczenie? Za jakies 2-3 godzinki bede dzwonil do admina i przydaloby mi sie cos dzisiaj wkoncu zalatwic bo probuje to od ponad tygodnia bezskutecznie zalatwic.

Update
Sprobowalem jeszcze telneta na porcie 21, i w rpzeciwienstwie do poprzednich prob tutaj  cos sie dzieje, poniewaz nie wyskakuje komunikat ze nie udalo sie polaczyc, tylko znika z konsoli jakby caly tekst i miga tylko kursor od pisania, po czym po jakiejs minucie pojawia sie na powrot glowna sciezka dostepu taka jak po odpaleniu cmd.

Sprobowalem sie na tym porcie polaczyc przez puttego, jesli lacze sie przez ssh na porcie 21 t wyskakuje "software caused connection abort". Na telnecie putty sie zamyka.

norbert_ramzes

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-01-15, 09:15:08 »
Port 21 to ftp a nie ssh.

chmooreck

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-01-15, 12:00:27 »
zapytaj tego admina, czy cię przepuszcza przez firewall'a... mi by to wyglądało na DROP'a pakietów przychodzących na port 22 z twojego kompa

Crusi

  • Gość
Konto shellowe - nie moge sie polaczyc
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-01-15, 23:23:16 »
Kurcze, cos chyba mam ogolnie nie tak z tym netem. Pamietam ze kiedys mialem Ubuntu i bez problemu dzialal na nim net, nawet nie trzeba bylo konfigurowac bo idzie przez siec . (jestem wpiety do huba a hub do modemu, mam neta z kablowki). Dzisiaj odpalalem live CD z roznymi wersjami ubuntu i pc linux os i na zadnym nie dziala net, sieciowke wykrywa. Adres IP i wszystkie serwy DNS ustawilem nawet recznie ale nie pomoglo ;/